Obhájce

Obhájce https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413970/bmid_obhajce-h1d-413970.jpg 4 183 72

Brigham Theodore série

1. díl

Peněz je málo a kariérních vyhlídek ještě méně, proto novopečený právník Brigham Theodore podnikne zoufalý krok a nastoupí do pochybné právnické firmy v Salt Lake City. Hned svůj první případ, překročení povolené rychlosti, ovšem prohraje a je přesvědčený, že se s kariérou právníka může rozloučit. Proto je více než překvapen, když mu jeho šéf přidělí o něco náročnější kauzu: Amanda Piercová je utrápená a vyčerpaná žena, které psychopat znásilnil a zavraždil dceru. A ona se mu pomstila. Není pochyb, že to byla ona, kdo zmáčkla spoušť – vidělo jí pět svědků. A i když jsou sympatie veřejnosti na její straně, hrozí jí trest smrti – ona sama ostatně vinu ani nepopírá. Novopečený právník se tak pouští do boje nejen o svou kariéru, ale i o život své klientky.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

The Neon Lawyer , 2013

Nuttelka
26.11.2021 5 z 5

Tak jsem nejspíš našla dalšího oblíbence :-) "Vrahova žena" byla výborná a "Obhájce" skvělá jednohubka. Jak právnické prostředí moc nemusím, tak tyto knihy mě neskutečně baví a netrpělivě očekávám, jak to dopadne. Moc se těším na další knihu, kterou už mám předobjednanou :-)

MiroslavKutík
28.10.2021 4 z 5

Pěkný čtivý příběh. Děj knihy svižně plyne což se mi u knih líbí.

Doporučuji...

Lily101
17.10.2021 3 z 5

Možná je to problém překladu, ale opět (obdobně v knize: “Pánský klub”): právník a advokát nejsou synonyma! A advokát a státní zástupce také ne (v knize se hovoří o obžalobě místo státní zástupce, ale předpokládám, že takováto osoba ani v Americe nemůže být členem advokátní komory).

Nesouhlasím s názorem níže, že se jedná o ideální volnočasové čtení pro právníky. Právní systém je jiný, ale to není úplně podstatné. Nejpodstatnější je terminologie (viz výše), která Vám prostě bude pít krev. Trochu považuji za klišé, že káva Vás natolik nakopne, jak je to napsáno v knize, ale to není součást hodnocení, neb je to subjektivní a je to ryze na autorovi, co si do knihy napíše.

V knize je vykreslen dost brutální případ a vlastně jsem zvažovala, zda knihu dočíst. Doporučil mi ji kolega, koncipient, a to mě drželo v četbě. Knihu lze napsat i s ne tak děsivou skutkovou podstatou, která má za následek jednání klientky hlavního protagonisty, což za mě dokazuje kniha: “Pánský klub”.

Bohužel mi to nedá a musím srovnávat s knihou “Pánský klub”, která je za mě naprosto skvělá (závěr v podobě náhlé vedlejší zápletky trochu knize ubírá, ale co se týče popisu začátků pracovního života po škole, tak za mě nejspíš nepřekonatelný literární počin) a tak nějak “více na úrovni”(neb je psána čtivě, ale ne tolik primitivně jako tato a současně si myslím, že i laik by jí mohl porozumět).

Pokud Vás zajímá trestní právo a chcete se po studiu práv věnovat právě v této právní profesi, pak si to přečtěte. Ne kvůli procesu (neb máme jiný právní systém), nýbrž s ohledem na začátky, které Vás u Theodora nadchnou, protože Vás spojuje právě zájem o trestní právo. Pro laiky je kniha asi také dobrá, avšak jen za plného uvědomění, že procesní právo v ČR je zcela odlišné. A obecně (nejen pro ostatní nevyjmenované výše, ale i laiky,…) stejně doporučuji “Pánský klub” (i když jste knihu: “Obhájce” četli či se chystáte číst).

Hvězdinka
12.10.2021 3 z 5

Čtivý příběh na jedno odpoledne. Emotivní případ mladého obhájce, případ, který si žádný rodič nepřeje zažít.

pch1976
07.10.2021 3 z 5

Žádný zvrat se nekonal, vcelku očekávaný průběh celé knihy i se závěrem.

astra3
04.09.2021 4 z 5

Taková krátká rychlovka. Člověk by si myslel, že všem jde u soudu o spravedlnost. Ale to ne ...

SilvieSisinka
06.08.2021 5 z 5

Osobně nemám ráda knihy kolem soudní síně a práva.Je to pro mě zdlouhavé, nudné.Tohle je první kniha z právního hlediska co mě bavila a to tak že jsem ji přečetla za večer.

kofola33
25.07.2021 5 z 5

Skvela jednohubka! Brigham je velice sympaticky mlady pravnik, ktery se rozhodl, ze zachrani zivot zene obvinene z vrazdy. Cetlo se to skvele i diky kratkym kapitolam a melo to spad. Brigham a Molly svym vztahem mi trochu pripomneli dvojku Saul & Kim z Better call Saul.

romana0733
30.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Děj svižně plyne, žádná zbytečná omáčka kolem. Krátké kapitoly. Stojí za přečtení.

lucakuca
28.11.2020 5 z 5

179 stran napětí! Mně se to líbilo. Kus masa bez omáčky. Proč ne, taky z toho bývá dobrý oběd. :-)

Parwana
30.08.2020 5 z 5

Paráda. Dobře a úderně napsané, za tři hodiny přečtené. Ideální volnočasové čtení pro právníky.

Nany_cz
05.08.2020 3 z 5

Ideální kniha na jedno upršené odpoledne. Je kraťoučká, takže není prostor na příliš široké popisy. Děj skvěle utíká, mladičký právník je velmi sympatický a případ vás chytne za srdce.

tittanie
17.07.2020

Tahle kniha se mi asi líbila. Byla krátká, takže se autor moc nevykecával a nepopisoval zbytečnosti.

petronella1
02.05.2020 4 z 5

První kapitoly byly takové rozvláčné, ale pak to nabralo spád. Dobrá kniha

ladyka
15.03.2020 5 z 5

Nedlouhý román o případu matky souzené za zastřelení vraha její dcerky, kterou zastupuje čerstvý advokát nezkažený mašinerií justice. Příběh založený na skutečné události, což mu rozhodně přidává na kreditu. Styl trochu Grisham, jen stručnější bez zbytečné omáčky okolo, takže krátké až věčné kapitoly vám umožní knížku přečíst vcelku rychle. Líbilo se mi to!

klara5574
09.03.2020 2 z 5

Nebylo to špatné. Ale až moc americký happy-end. V knížce nebyl žádný pořádný zvrat a hodně věcí bylo předvídatelných. Co se mi líbilo, byly pasáže u soudu a že bylo popsáno, jak probíhá soudní proces v Americe

DenisaM.
06.03.2020 4 z 5

Nejprve jsem se nemohla začíst, ale pak to šlo jedním dechem. Kniha je zajímavá a zachycuje skutečnost, která není zrovna hezká.

rodak
02.03.2020 5 z 5

Krátký, čtivý právnický román styl Grisham,ale ne tak ukecaný.Za mě super.

Lucie846
26.02.2020 5 z 5

Fajn kniha ze soudního prostředí napínavý příběh

katka134
21.02.2020 5 z 5

Tak to byla paráda.
Emotivní i napínavý příběh ze soudní síně.