O zvuku v českém filmu: Z pamětí filmaře

O zvuku v českém filmu: Z pamětí filmaře https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330439/mid_o-zvuku-v-ceskem-filmu-vzpominky-fi-NMg-330439.jpg 3 1 1

Vzpomínky legendárního a jednoho z nejlepších mistrů zvuku z filmové branže, který byl od roku 1943 činný ve filmových atelierech na Barrandově.

filispin
16.04.2017 3 z 5

Je velmi záslužné, že tato kniha vyšla. Pan Hůrka byl velkým profesionálem a mnohdy i průkopníkem ve své branži a tato publikace toto vše dokazuje i přesto, že jde o autobiografii. Kniha je kombinací osobních vzpomínek, dějin filmu a technických informací ohledně zvuku. Je doslova nabitá informacemi a záleží na čtenáři, která kapitola ho bude bavit více, či méně. Kniha má sice 192 stran, ale prostrkání jednotlivých písmen je až neúnosné, proto se čte dost obtížně a rozhodně Vám spolkne více času, než jste si původně mysleli. Vzhledem k úctě nebožtíka autora, mohla být zpracována lépe (sazbou i korektorsky). Doporučuji pro všechny milovníky zvuku (i nefilmového) a filmové historie. Kapitolu o vidění ušima a slyšení očima by si měli přečíst všichni, kteří to s filmem a zvukem myslí vážně. Ta je z celé knihy asi nejhodnotnější, čistě subjektivně. :)

filmování film za první republiky a protektorátu československý film filmová hudba a zvuk

Miloslav Hůrka
česká, 1924 - 2010