O upírech a vlkodlacích

O upírech a vlkodlacích https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320441/bmid_o-upirech-a-vlkodlacich-2J3-320441.jpg 4 41 41

Mýty o upírech a vlkodlacích děsí i přitahují odnepaměti. 25 poutavých příběhů o bytostech ze záhrobí, vlci a upíři v mnoha podobách. Povídky vzešly z per opravdových mistrů hororu (Bram Stoker, M. R. James, Sheridan Le Fanu či James Malcolm Rymer), ale i dalších slavných autorů napínavých příběhů (Rudyard Kipling, H. P. Lovecraft, Guy de Maupassant či Jan Neruda). Knihu doprovázejí ilustrace budící děs i úžas, jejichž autory jsou přední ilustrátoři specializující se na tuto tematiku.... celý text

Horory Povídky Fantasy
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Classic tales of vampires and shapeshifters , 2011

Storm.b
29.04.2024 3 z 5

Nenáročné čtení, hezké obrázky. Pro fanouška tématiky zajímavé, sem tam klišé, některé povídky lepší, jinak spíše průměrné.

harena
25.12.2023 4 z 5

Tak tuto knihu jsem si musela přečíst, protože ji chtěla moje 15ti letá vnučka k Vánocům a potřebovala jsem zjistit, jestli není moc drsná. Ale v klidu jsem ji mohla zabalit, legendy a povídky jsou přiměřeně strašidelné, je tu povídka i od Kiplinga, Maupassanta a dokonce i od Nerudy, takže žádný brak. Nejstrašidelnější jsou ilustrace, ty se tedy taky povedly.

666Jitka
23.11.2022 5 z 5

Vskutku velmi krásně zpracovaná kniha nejenom o upírech a vlkodlacích, která je prošpikovaná krásnými temnými ilustracemi různých autorů. Výběr více či méně známých strašidelných a tajemných povídek, které člověku zpříjemní sychravé pozimní večery. Líbí se mi pestrost a volba jednotlivých kousků, a že vzhledem k tématu, byly zařazeny také výtažky z Drakuly a zkrácená verze Carmily.

Simeona
26.02.2021 2 z 5

Některé povídky byly zajímavé, některé nudné. Podle mě v knize nemusely být scény z Drákuly a z Carmily. Myslím si, že mnoho lidí zná anebo aspoň slyšel o Drakulovi od Stokera a pokud by chtěl tak si jej přečte. Carmila je sice méně známá, ale taktéž se domnívám, že povídka vytažena z knihy tam nemusela být. Pouze můj názor.

E.vi.k
14.02.2021 4 z 5

Pěkně se četlo, některé povídky jsou zdlouhavější, ale bavilo mě. Ilustrace podtrhuje zážitek z četby. Doporučuji

denydean
02.08.2020 4 z 5

Krásně zpracovaná kniha. Některé povídky slabší, ale rozhodně stojí za přečtení :)

orangerose
15.07.2020 5 z 5

úžasná knížka - o vlkodlacích a upírech , krásné kresby, příběhy jsou pěkně napínavé a strašidelné , stojí za přečtení :)

Angelika92
07.02.2020 5 z 5

Tohle téma mě celkem zajímá, skvěle se mi kniha četla. Čtivá, zajímavá, je to nenáročné čtení.

daza.dt
10.12.2018 5 z 5

Knížka mě opravdu mile překvapila - některé příběhy byly slabší, ale budiž. Co se týče ilustrací - pro mě chvílemi až moc obrázková.

MinaHawke
04.09.2018 5 z 5

Kniha mě bavila, obsahuje 25 příběhů, které jsou doplněny moc hezkými ilustracemi. Ten kdo má rád příběhy o upírech a vlkodlacích, myslím si, že je pro něho tato kniha ta pravá.

Angiee88
04.08.2018 5 z 5

Velice mile me kniha prekvapila. Nektere povidky opravdu skvele, doporucuji precist. Obrazky prekvapily. Proste upiri a vlkodlaci, vauu:)

carollfu
21.01.2017 5 z 5

Říká se "nesuď knihu podle obalu", v tomhle případě bych však udělala výjimku.. Kniha byla velmi dobrý dárek, doplňují ji skvělé kresby, ornamenty a to, že autor se čtenářem "mluví". Je zde nespočet kratších i delších povídek, některé lepší než ty druhé, ale každá v sobě ukrývá to své tajemství. Pro milovníky nadpřirozena, jako jsem já, rozhodně skvělé čtení.