O princeznách a vílách

O princeznách a vílách https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/252663/bmid_o-princeznach-a-vilach-252663.jpg 4 7 7

Věřili byste, že i princezna může ztratit úsměv? Nebo že krásné Šeherezádě neměl kdo upéct palačinky? Už vám někdo vyprávěl o dárečku, který dostala malá víla od své sudičky? Nebo jak se koze Róze podařilo vzít si krále? A víte, jak se víle Fialce podařilo vyrobit kouzelný nápoj? To neví nikdo, ale kniha O princeznách a vílách vám to určitě prozradí...... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

18 histoires de Princesses et de fées , 2008

Metla
28.09.2021 4 z 5

Pšššt, nepráskněte dceři, že jsem hodnotila "jen" čtyřmi hvězdami. Šla bych i níž, krátké příběhy totiž kolísají kolem průměru - s drobnými výkyvy nahoru i dolů, někdy úsměvné, někdy poučné, někdy o (étericky vílím, po fialkách vonícím) prdu. Tři astry v mých očích posichrovala obstojná výtvarná stránka: vystřídalo se několik ilustrátorů, jeden oslovil můj vkus výrazněji, ovšem jejich jména nejsou uvedena, zrovna jako autoři pohádek.
Úlovek z Levných knih každopádně potěšil čerstvou školačku s růžovým mozkem, což je nejpodstatnější. Přesto cácorce nevyhovím, tohle opravdu není pětihvězdičkový titul. 70%

hanis2806
20.01.2021 4 z 5

Dcera dostala tuto knihu k vánocům od babičky a moc se jí líbila. Mě se některé příběhy líbily více a některé méně. V každém případě je to krásná a milá kniha pro malé holčičky, které si rady hrají na princezny nebo víly.

jasmína
17.04.2019 4 z 5

Některé se líbily víc, některé méně, ale určitě hezká i zajímavá dětská kniha pro menší holky.