O čertech, obrech a dobrých lidech

O čertech, obrech a dobrých lidech https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55378/o-certech-obrech-a-dobrych-lidech-55378.jpg 4 25 4

Pohádky německé a pohádky severských národů. Celkem asi 80 pohádek v kvalitním překladu. Ilustroval Zdeněk Filip.

nicolettkaa
18.07.2019 3 z 5

Sbírku pohádek jsem našla v knihovně naší babičky. Nepamatuji si, že bysme si z ní v dětství někdy četly. Přestože mám pohádky ráda do dnes, většina zde uvedených mě moc nezaujala. Morbidita by mi ani nevadila, ale přišli mi takové nijaké a dějově moc osekané. Beru to tak, že nejsem cílová skupina, jinak by bylo hodnocení ještě horší.

Zařazeno do čtenářské výzvy 2019 jako Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů.

Jitka_Roškotová
04.02.2017 4 z 5

Tuto knížku jsem objevila ve své bývalé dětské knihovničce, i když si nepamatuji, že bych ji jako dítě někdy četla. Nenajdete v ní klasické pohádky, ale netradiční pohádkové příběhy německých a severských národů. Většina pohádek je poměrně drastická, plná usekaných údů, samé neštěstí a minimálně každá pátá postava zemře nějakou strašnou smrtí. Mě jako milovnici hororů a thrillerů se netradiční pohádky líbily, ale s jejich předčítáním dceři ještě počkám až bude trochu větší, aby neměla zlé sny...

Selinute
17.07.2016 4 z 5

Moc pěkné pohádky s ilustracemi Zdeňka Filipa.

vitavita
01.04.2012

Rád jsem tuto knihu předčítal dětem ...