Nové Pompeje

Nové Pompeje https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328797/mid_nove-pompeje-vfp-328797.png 3 106 32

Nové Pompeje série

Ve snaze zachránit obnovitelné zdroje energie učiní vědci kontroverzní a nebezpečný objev: možnost transportovat hmotu z dávné minulosti. Jejich největším tajemstvím jsou Nové Pompeje, replika města plná Římanů z doby tři minuty před zničujícím výbuchem sopky Vesuv. Nick Houghton neví, proč si jej společnost vybrala jako historického poradce. On je prostě nadšený, že tu práci dostal. Dokud nenarazí na záhadné okolnosti kolem osudu svého předchůdce. Dokud si neuvědomí, že společnost má více tajemství, než se domnívají i ti nejbláznivější tvůrci konspiračních teorií. Dokud si neuvědomí, že své „zajatce“ z dávné minulosti velmi podcenili...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Omega

New Pompeii , 2016

Princezna22
07.11.2017 2 z 5

Musím říct,že tohle se absolutně nedalo číst. Nevím,ale na mě to bylo tak šíleně napsané. Od knihy jsem čekala něco jiného,začátek vzal pěkný směr.. ALE PAK.. no.. nejspíš jsem zase naletěla na název a obálku knihy.. :(

evilunicorn
23.10.2017 3 z 5

Musím říct,že na tuto knihu jsem se opravdu těšil,ať už kvůli tématu,nebo poměrně dobrým recenzím,jenže..čím jsem se dostával dál,tím mě nadšení opouštělo.Nakonec jsem měl problém ji vůbec dočíst a neodložit(pral jsem se s ní dva týdny!).Nakonec to nezachránilo ani asi posledních 60 stran,jenž byly asi to nejlepší z knihy.Jako první díl série mi to přišlo slabé,a po dalším díle určitě nesáhnu. P.S. Já mít někde rozjetý projekt za miliony dolarů,určitě ho nenechám hlídat bandou pouhých několika desítek mužů,a ještě k tomu z obyčejné ochranky,lol!

zweyka
23.10.2017 2 z 5

Obrovský potenciál, čtivě napsáno, ale rozuzlení dost hloupé.

cori
21.10.2017 3 z 5

Začátek i střed příběhu je strhující, hlavně linka s Kirsten a postupné seznamování s životem v Nových Pompejích, ale závěr mi přijde odfláknutý a nějak useknutý. Vyzní tak nějak do ztracena.

ElfkaEleanor
27.09.2017 4 z 5

Děj se odehrává ve dvou liniích, obě se svižně střídaly a nestalo se mi tak, že bych byla jednou přesycena. I přesto, že se vlastně v knize příliš vysloveně akčních pasáží nenachází, děj stále příjemně plyne a bylo těžké se od knihy odtrhnout. Jen rozuzlení a konec jako takový byl po tom všem napětí a očekávání, vlastně trochu zklamáním.

Popis ulic Pompejí a života obyvatel může být pro někoho zdlouhavý či zbytečný, ovšem osobně jsem ho velmi ocenila i vzhledem k častému porovnávání toho, co ví hlavní postava z archeologie a toho, jak to vidí "ve skutečnosti". Líbilo se mi též autorovo zachycení kontrastu myšlení obyvatel Pompejí a dnešních lidí. Mimo propracovaný thriller, který upozorňuje na nebezpečí cestování časem, tak autor ukazuje i na nestabilitu informací, které nám poskytují historické nálezy a naši neschopnost se někdy dozvědět, jak to skutečně bylo... Můžeme se pouze domnívat.

Michelle.1995
31.08.2017 4 z 5

Kniha mě opravdu hodně lákala, protože Pompeje mě vždycky zajímaly, stejně jako celý starověký Řím a Řecko. Kniha se mi líbila, ale kdo by čekal opravdu strhující příběh a přímo cestování časem hlavního hrdiny, byl by možná zklamaný. Třičtvrtě knihy se toho moc nedělo a kdyby mě nezajímaly ty detailní popisy města a zvyků apod. asi by mě kniha moc nenadchla. Vyloženě zajímavé to začalo být až ke konci, ale i tak si myslím, že jde o povedenou knihu.

fvalek
22.07.2017 5 z 5

Téma nových Pompejí mi už od začátku přišlo hodně sympatické, ale že se děj ponoří přímo do ulic města jsem vůbec nečekal a příjemně mi vyrazilo dech. Postava Nicka se mi moc líbila, hlavně jeho přechod od vystrašeného profesůrka až k sebevědomému muži, který řídí situaci. Nově nabyté sebevědomí mu slušelo. To samé postava Kirsten, která mi nejdříve úplně nezapadala a hodně dlouho mi trvalo než jsem pochopil paradoxy a vlastně i motivy hlavních postav. Kirsten mě hodně překvapila :) Celá kniha je úžasná, takový mix thrilleru, historického románu a sci-fi. Téma cestování časem je zde pojato hodně originálním způsobem. Kniha má všechno co by měla mít a těším se na podobné romány.

hojkas
20.07.2017 5 z 5

Okouzlující pohled na cestování časem tak, jak jste ho ještě nezažili.
Systém cest časem je nápaditý a neotřelý, i když princip paradoxů se zdál na první pohled matoucí (nezdálo se však, že by jejich prvotní neporozumění ublížilo zážitku).
Nejvíce mne však zaujalo prostředí samotné, Pompeje vytržené z času. Je zde věnována velká pozornost životu v tomto městě, nenásilnou formou se o něm dozvídáme detaily, které ne vždy najdete v učebnicích dějepisu. Pompeje působí živě a rušně a já jen nestačím žasnout, kolik péče musel autor věnovat studiu římských zvyků a města samotného. Nedokážu posoudit, nakolik byly prezentované informace přesné, i tak však tleskám za bravurně vykreslené prostředí i způsob, jakým se do něj hrdinové snažili zapadnout.
Jediné, co jemně pokulhávalo, byly postavy samotné. Většina z nich byla vykreslena jen "z rychlíku", bez pozadí či hloubky, otírajíc se o stereotypy. Neubíralo to na čtivosti, avšak po přečtení jsem měla pocit, že o postavách a jejich vlastnostech vlastně vím velmi málo. Přeci jen jim mohla být věnována větší pozornost.
Celkem vzato čtivý nesmírně zajímavý román s jedinečným námětem a dechem historie, jaký se jen tak nevidí.
90%

mmmisulka.r
04.07.2017 4 z 5

Ač jsem se kolikrát často ztráce ve vysvětlování cestovatelské linky, tak jsem byla opravdu moc spokojená. Co se historie týká, bylo to prostě super. Rozhodně to bavilo a moc!
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Veve721
19.05.2017 4 z 5

Nové Pompeje určitě mají něco do sebe. Největším tahačem je skvěle zpracovaný historický podklad a téma cestování časem, které snad nikdy nemůže zklamat. Hlavní hrdina je sympaťák, kterého si snad nejde neoblíbit. Děj je rozvláčný, zaměřuje se na detaily každého Nickova dne, jeho pocity z města i jeho neshody s Pompejany, přesto se však nedá říct, že by se čtenář nudil. Autor si umí hrát s napětím a snaží se kapitoly ukončovat tak, aby jste prostě nemohli přestat číst. To se mu povedlo, protože já se vážně musela nutit knížku odložit a to jsem se měla učit na zkouškové! :D Jediné, co můžu výslednému dílku vytknout (a za to strhávám jednu hvězdičku) je nedostatečný prostor na závěr. Když vezmeme v potaz, kolik stránek autor věnoval popisování každé drobnosti ve městě, tak si určitě mohl najít i více času na epické ukončení. Přišlo mi to celé hodně narychlo zakončené. Přesto jsem si čtení opravdu užila a jsem přesvědčena, že druhý díl nám vytře zrak.

Aires
12.05.2017 4 z 5

Cestování časem se stalo realitou. Tedy ne tak úplně, technologie umožňují jen přenos hmoty z minulosti do současnosti. Ale i to otevírá spoustu možností. Můžete si založit zoo pravěkých tvorů, zachránit před pádem letadla lidi přenesením do budoucnosti nebo si postavit dokonalou repliku Pompejí. S pravými Římany zachráněnými před smrtí v popelu...

Skvělá kniha. Cestování časem mě baví. Kniha se čte dobře, má originální nápad a trochu mi připomíná Let 305, který si také hraje s myšlenkou cestování časem. Propojuje se tu sci-fi s historií a výsledek je pěkně napínavý. Jen ten závěr byl uspěchaný, občas jsem si musela stránku přečíst dvakrát, aby mi něco neuteklo. Za to 1 hvězdička dolů...

Alex.Barunka
06.05.2017 3 z 5

Hodnocení: 3,5

Netypické čtení, kde hlavní roli hraje minulost i budoucnost, časové osy, konspirační teorie a Pompeje. Dvě dějové linky, u kterých se na začátku čtenář diví, jak mohou být propletené, ale faktem je, že se neustále prohlubují.

Příběh se čte jedna báseň, od jisté doby je však jasná, jak skončí. Má prvky historie, ale i vědy, detektivky a thrilleru. Je to akční, dynamické. Ale chtělo by si to pohrát ještě s hlavními hrdiny a nějakým wow efektem :)

alternativní historie cestování časem Řím Pompeje sci-fi

2017  69%Nové Pompeje