Nové nejkrásnější divy světa

Nové nejkrásnější divy světa
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135516/nove-nejkrasnejsi-divy-sveta-135516.jpg 4 3 3

Od dob řeckého učence Filióna Byzantského, který ve své knize popsal starověkých sedm divů světa, uplynulo více než 2000 let. Z jeho divů se však do dnešních dnů zachovaly jen egyptské pyramidy, a tak se zrodila myšlenka vybrat nových sedm divů světa. Pomocí nejmodernější techniky mohli hlasovat lidé celé zeměkoule, aby vybrali to nej. Den D nastal 7.7. 2007. A které památky se staly vítězi?. Představí nám je tato publikace, v níž vám budou průvodcem krásné fotografie a zajímavý text...... celý text

Vydáno: , XYZ (ČR)

mi-380
11.05.2020 5 z 5

Výzva pro cestovatele, turisty, zvědavce a fotografy. Do této skupiny se počítám. Kniha je podrobný a přitažlivě zpracovaný přehled, bohatě ilustrovaný a má tři základní části:
1. Sedm nových divů světa (Tádž Mahal, Koloseum, Machu Picchu, Socha Krista, Velká čínská zeď, Chichén Itzá, Petra)
2. Kandidáti na sedm nových divů světa (14 dalších úžasných staveb)
3. Sedm divů Česka (Pražský hrad, Karlův most, Ještěd, Č. Krumlov, Dlouhé Stráně, Hluboká a Karlštejn)
Polemizovat se dá o výběru, dopadu na turistiku a vůbec významu takového hlasování, nic to ale neubere na originalitě divů a důmyslu a schopnosti tehdejších stavitelů.
95 % (jsem třetí hodnotící, aktuální průměr je 80 %).

P.S.
České divy jsem prolezl všechny, na zámku Hluboká jsem se ženil, z jedenadvaceti světových jsem navštívil jen šest...

Lucie Bártová
česká, 1981