Nové hovory s T. G. Masarykem

Nové hovory s T. G. Masarykem https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71748/nove-hovory-s-t-g-ma-71748.jpg 5 15 15

Autor přepracoval Hovory s T.G.Masarykem tak, aby byly přístupné mládeži a prostým lidem.

Nesečtělý
05.04.2014 5 z 5

Když čtenář sáhne po knize takové povahy a kvality, pak žije obdivem. Mne, který se s oblibou (alespoň k přemýšlení) nechávám inspirovat příběhem a dílem jedinečných lidí, moc potěšilo, že se vyskytl audioprojekt, do nějž vložil své umění pan Rudolf Pellar. Šlo o četbu poněkud náročnou (zvláště během pasáží věnovaných páně profesorově vyhraněnosti ve filozofii) , ale tím spíše jsem velmi rád zaměřil svou pozornost na myšlenky a kréda pana prezidenta Masaryka. Člověka moudrého a dobrosrdečného, který nikdy neustoupil z pevných zásad mravnosti, spravedlnosti, pracovitosti a ježíšské lásky k bližnímu. Muže, jenž vyvinul nezměrné úsilí na cestě za bezedným vzděláním, za vytvořením Československa, za suverenitou a vyspělostí, ke které svou republiku přivedl. Každému toto čtení doporučuji, jelikož nám přináší představu o tom, kam až ve svých bilancích může dospět někdo, kdo veškerý čas obětuje práci, vzdělání a lásce, a jakých naplnění se člověk dočkává, pokud skutečně nesleví z maximální mravní výše, kterou považuje za smysl všeho kolem nás. Materiál, nesporně hodnotný pro zasvěcence do žánru nejen obecné historie (životopisu), ale také filosofie a teologie, cenný zejména autenticitou, s jakou poodhaluje „tatíčkovu“ osobnost.

Komls
30.10.2013 5 z 5

No co k tomu jeste dodat. Kniha si zaslouzi 6, mozna i vice hvezd! Po precteni 50 odstinu a nasledne Hostitele je to jak prechod se squatu do nejluxusnejsi vily sveta. A to povazte ze te vile je uz skoro 100 let. Naprosto fenomenalni kniha, vubec ne formou nybrz obsahove. Povinna cetba pro kazdeho zastupitele v CR! Skoda ze si ji neprecetl take Milos Z., mozna by si ho vazlia aspon 1/10 naroda. Smekam pred Masarykem a dekuji Capkovi za zpracovani!!!

Karel Čapek
česká, 1890 - 1938