Nová zahrada pro inteligentní lenochy - Zahradničíme v souladu s přírodou

Nová zahrada pro inteligentní lenochy - Zahradničíme v souladu s přírodou https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/317033/bmid_nova-zahrada-pro-inteligentni-lenoc-ez5-317033.jpg 4 6 4

Přejete si kvetoucí zelený ráj anebo lahodnou zeleninu s co možná nejmenší námahou? Záhony bez plevele, trávu, která téměř neroste a škůdce, kteří zmizí sami od sebe? Karl Ploberger ve své knize prozrazuje tipy a triky, které šetří čas i peníze. Se získaným know how se dá lenošit a užívat volna v každé zahradě. Původní vydání autora úspěšných knih o zahradě vychází v přepracované a rozšířené podobě. - Přírodě blízká zahrada přiláká užitečné druhy živočichů - Rostliny sázejte na vhodná stanoviště - Kompost je černé zlato zahrady - Nastýlání znamená zahradu bez plevelů, méně zálivky a kvalitní humus - Smíšené kultury jsou zárukou zdravého růstu - Šetrné obdělávání půdy znamená konec namáhavého rytí - Fenologický kalendář s výčtem prací pro každé období... celý text

jprst
04.06.2020 3 z 5

Jedna z hojně vydávaných zahrádkářských příruček, které přinášejí jen minimum nových rad a nápadů. V podstatné části autor jen opakuje to, co je pro trochu zkušenějšího zahrádkáře známé a běžné. Ale proč ne? Za dlouhých zimních večerů...

zelena_zabicka
13.01.2019 3 z 5

Původní verze knihy Zahrada pro inteligentní lenochy me před několika lety vlastně přivedla na cestu k přírodním zahradám. V mezičase jsem se však naučila mnohému dalšímu a nyní je už pro mě tato kniha spíše osvěžením toho, co jsem už četla, vyzkoušela nebo na co si přišla sama v minulosti. Kniha je velice hezká, ale většinou jsou to spíše taková inspirativní naťuknutí - nejde příliš do hloubky vysvětlovaných témat, spíše ukazuje, co všechno je možné ale způsoby "jak" už si bude muset úplný začátečník dohledat jinde.

veronika1751
24.07.2017 4 z 5

V knize není žádná převratná informace, ale super rozpis toho co-kam ... dá se k tomu stále vracet ... jedna z mála knih, kterou neprodám dál, ale uchovám.

Iki1
01.05.2017 3 z 5

Rakouský Přemek Podlaha radí v knize zahrádkářům, jak s co nejmenší námahou získat perfektní zahradu u domu. Objevuje zde vychytávky našich předků - tak v podstatě konaly na zahrádce naše babičky a prababičky. Dnes je toto konání zaštítěno značkou ekologické hospodaření aneb přírodě blízká zahrada. Jako sumář pro začínající zahrádkáře je kniha nejspíš dobrá, pro nás letité české zahrádkáře odchované Přemkem Podlahou je vcelku k ničemu, neboť jen mizivé množství informací je nové a tudíž snad i cenné. Kniha je velmi dobře zpracovaná graficky, tak snad fotografie a různé tabulky by mohly něčemu posloužit.

Karl Ploberger
německá, 1959
2003  100%Zahrada pro inteligentní lenochy
2011  85%Zahrada inteligentně a líně měsíc po měsíci
2016  77%Nová zahrada pro inteligentní lenochy - Zahradničíme v souladu s přírodou
2007  93%Zahrada pro inteligentní lenochy v 7 krocích II
2014  100%Zahrada inteligentně a líně bez chorob a škůdců