Noční rasa

Noční rasa https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125845/bmid_nocni-rasa-w1B-125845.jpg 4 259 33

Boone s jistotou poznal, že na Zemi už pro něj není místa, že ho nečeká žádné štěstí. Vydal by se napospas peklu a dovolil by Smrti, aby ho tam odnesla. Ale sama Smrt jako by od něj dávala ruce pryč. A není divu, pokud je opravdu netvorem, který zničil a rozvrátil životy tolika lidí. Ostatně Decker mu ukázal i důkazy - ďábelské fotografie, na nichž byly jednou provždy umlčeny jeho oběti, bezvládně zhroucené v posledním obludném okamžiku mučení. Booneovým posledním útočištěm se stává Midian - úděsné, bájné místo, které otevírá svou nestvůrnou náruč polomrtvým, příslušníkům Noční rasy... Noc má konečně svého hrdinu a úchvatná jízda myslí Clivea Barkera, mistra temné fantastické prózy, může započít... - oficiální text distributora... celý text

Horory Thrillery Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Cabal: The Nightbreed , 1988

mulderka
14.05.2017 4 z 5

Na tomhle jsem si kdysi v 90. letech vážně smlsla. Několik dalších Barkerových knížek už mě tak nepřesvědčilo... ne že by byly málo děsivé a nechutně krvavé, ale... Originalita a celé vyznění příběhu Noční rasy, který obrátil znaménka a změnil horror v antihorror, jsou výjimečné.
Dávám dobré 4 a půl hvězdy a jdu se přehrabat v knihovně...
FIlm taky stojí za zhlédnutí.

rene6927
03.11.2016 5 z 5

Barkera další parádička.

danny_21
22.04.2016 3 z 5

Konečně po dlouhé době zajímavý příběh ( námětem ) od Barkera, který námětem jakoby patřil k tomu nejlepšímu z Knih krve, nicméně chtělo to podle mě jít daleko do hloubky k samotné podstatě a vzniku Noční rasy, nemám rád styl příběhu, kde se věci dějí jen tak, bez toho, aby bylo aspoń naznačeno proč ... Zápletka je na Barkera dost naviní a jednoduchá, ve výsledku průměr ... Hellraiser pořád zůstává nedostižný - 55 %

Meybe-
19.12.2015 4 z 5

Kniha inspirovala Britskou skupinu Cradle of Filth v roce 2000 složit album Midien, které je stejně podivné jako kniha. Právě ta podivnost však láká v obou případech. Tleskám atmosféře a dávám čtyři.

TheRaven
17.06.2015 3 z 5

Cabal byl po První knize krve mým teprve druhým literárním setkáním s Clivem Barkerem. A obávám se, že na nějaký čas asi i posledním. Na druhou stranu se dá dle zdejších komentářů soudit, že jsem si pro své seznamování s autorem nevybral zrovna ideální materiál, takže mi asi nezbude než Barkerovi v budoucnu ještě jednu šanci dát. Co se samotné knihy týče, s Cabalem mám ten problém, že látka, která by vystačila na jednou možná trochu delší povídku, je roztažena na dvě stě stran a polovina z toho je vata. Pokud jde o propracované vyprávění a bezkonkurenční představivost, pojmy se jménem autora často spojované, nemohu si pomoct, ale v obou směrech jsem si připadal, jako bych četl jen malinko lepšího Johna Sinclaira (bez nadsázky), což o výrazných kvalitách příliš nesvědčí. To vše, doplněné o neustálé samoúčelné zmiňování genitálií hlavních postav a několik sexuální scén jak vystřižených z porna toho nejlacinějšího kalibru, dává tomuto dílku jen jedno možné přízvisko – lehce zábavný brak bez jakékoli přidané hodnoty (kdy k tomu došlo, že autoři „hororu“ začali razit heslo „čím víc explicitních sexuálních scén, tím víc horor, tím větší ultra-drsoň jsem“?). Slabé tři.

Faustka
27.08.2014 4 z 5

Nalezla jsem Midian(nedalo mi to takovou práci) - místo, kde i ten nejubožejší tvor dostane šanci. Takže, až se nebudu mít kam vrtnout, vím kam zamířit.
"Tělo si nemohlo zachovat své kouzlo, oči si nemohly zachovat svůj lesk. Brzy měly přijít vniveč. Avšak netvoři byli věční."

Hactive
19.12.2013 4 z 5

Dobrá a originální kniha, ale v něčem mi přisla podivná. Slabší 4 hvězdy, řekl bych.

doktorking
16.01.2013 4 z 5

Souhlasím s věčinou v rámci Barkerovi tvorby slabší kousek,nicméně po delší uvaze pořád skvělé,řadím se mezi ty fanoušky Barkera kteří mají rádi jeho horory,ale fantasy i když talent CLIVE má,mě prostě nebere,jinak musím přiznat že jsem viděl film který si Barker jako vždy sám režíroval a ten mě bavil hodně,béčko ale VÝBORNÉ.

black.susi
11.01.2013 4 z 5

Už delši dobu jsem si chtěla od Barkera něco přečist, ale pořad jsem se nemohla rozhodnout, čim začit. Když na mě nahodou v knihovně vykoukla z regalu tahle kniha, řekla jsem si, že to zkusim. Když jsem doma zjistila, že kniha ma celkem slabši hodnoceni, trochu jsem se bala, co jsem si to vybrala. Ale nebylo to tak strašne. Začatek byl sice slaby docela a až do pulky zhruba mě to moc nechytlo, ale za to druha pulka už mě bavila hodně. Rozhodně mě to motivovalo přečist si něco dalšiho a spiše delšiho, tohle byla rozsahově spiš takova jednohubka.

Melic
16.10.2012 3 z 5

V rámci Barkerových knížek spíše slabší, i tak ale přečtení není žádnou chybou. Vzhledem k ději i spíše tenčí formě lze přečíst rychle, v podstatě taková chuťovka na pár cest autobusem. K ději: Záporák mi přišel opravdu záporný, překvapil mě relativně otevřený konec. Celkově vzato 3*

fusnix
17.07.2012 4 z 5

Skvělá kniha od mistra horororu a temné fantasy ,neni vůbec komplikovaná jako například Imajica a ani epická ale příběh je to silný a krásně vypointovaný za mě berte všema deseti jen mě mrzí že sem knihu sehnal ppouze v paperbacku starší vydání je o mnoho lepší .

HanaHikari
02.01.2011

Další z Barkerových klasických titulů. Napětí až do konce. Jedním dechem.

Ruw
30.11.-0001 1 z 5

Nevim jak to Barker dělá, že jeho knihy jsou buďto geniální nebo odpadem a málokdy něčím mezi. Tohle je žel druhá možnost. Nedočetl jsem. Začátek dobrý, ale časem stejně jako u Imajiky jsem ztratil zájem o to, jak to dopadne.