Noční návštěva

Noční návštěva https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431110/bmid_nocni-navsteva-Vft-431110.jpg 3 101 43

Jedné noci, uprostřed sněhové bouře, vystoupí z autobusu Alice s desetiletým synem Orenem. Prchají před jejím násilnickým manželem a zoufalá Alice se snaží schovat a ochránit sebe i své dítě. Jedno tajemství si ovšem nechává pro sebe. U autobusu je vyzvedne Mattie, padesátiletá sociální pracovnice, která žije sama v polorozpadlém domě uprostřed lesa. Když je potřeba se uprostřed noci o někoho postarat, volají právě jí. Podle pravidel by měla odvézt Alici a Orena na místní ubytovnu, ale místo toho je vezme k sobě domů. Že Oren jí připomíná mladšího bratra, který před třiceti lety zemřel, když mu bylo deset, si ovšem Mattie nechává pro sebe. Zatímco sněhová bouře okolo nich zesiluje, vyplouvá minulost obou žen na povrch. Která z nich je víc nebezpečná a která ve větším nebezpečí?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Visitors , 2019

Jájinka
01.03.2021 2 z 5

Kniha je napsaná nezáživně, děj zmatený, přeplácaný. Ztráta času.

Hella
22.01.2021 3 z 5

Ačkoliv dost nesnáším nadpřirozeno v knihách, tady mi kupodivu až tolik nevadilo. Příběh byl čtivý a chytl mě od začátku. Takže za mě ne tak slabé, jak některé komentáře říkají.

Aghatte
20.01.2021 2 z 5

Na to, co psali v úvodu o autorce, jak píše a vyučuje tvůrčí psaní na univerzitě.... Námět dobrý, ale to zpracování. Vážně neuvěřitelné, že někdo cizí vleze do domu, kde nikdy nebyl o nikom nic neví, otevře zamčenou zásuvku a je mu všechno jasné od A do Z.... Myslím, že za týden o knize nebudu vědět nic, a ani na název si nevzpomenu.

anibeni
13.10.2020 3 z 5

Do knihy jsem se začetla téměř okamžitě, ten začátek totiž sliboval silný příběh. Ale v momentě, kdy do toho příběhu autorka zakomponovala duchařinu, to nějak vyšumělo.. je to škoda, ten příběh měl potenciál..

bookcase
17.07.2020 4 z 5

Dobrý psychothriller, který by si zasloužil zfilmovat. Jen ta duchařina do toho moc nezapadala, kdyby nebyla, vůbec by to nevadilo, i tak z příběhu mrazilo.

L.Helena
15.07.2020 4 z 5

Zajímavý příběh, postupně se rozplétají dávná i nedávná tajemství...
Vadilo mi, že místy to zavánělo duchařinou, nadpřirozenými schopnostmi, nevysvětlitelnými prvky. To se mi do tak závažného tématu, jako je pomoc obětem násilí, moc nehodí.

luculi
22.06.2020 3 z 5

Typický thriller o tajemné minulosti, komplikovaných vztazích a násilí. Čtivé, nenáročné, předvídatelné. Ale konec byl opravdu nejzajímavější. Přesto průměr, protože byly věci, které mě mátly, neseděly mi do příběhu apod...

cleopatra11
05.06.2020 2 z 5

Nedočetla jsem..nešlo to..neseděl mi styl psaní, nudila jsem se, dlouho jsem se trápila..
Dvě hvězdy za zajímavé téma..

Blaufik
27.05.2020 4 z 5

Noční návštěva je situována do stavení, které je mimo lidskou civilizaci. Navíc všude kolem řádí ošklivá sněhová bouře a tak jsou nynější obyvatelé spolu uvězněni se svými tajemstvími.
Autorka se nebála použití duchařských prvků, které by mohly některým čtenářům trochu vadit a celý příběh tím maličko strazit.
Mně se však tyto prvky docela líbily a k příběhu mi seděly, takže pokud máte chuť na čtivý thriller s duchařskými prvky, tak určitě sáhněte po Noční návštěvě. Věřím, že své volby nebudete litovat, stejně jako já.

blackoutzuzi
20.05.2020 2 z 5

Tohle byl relativně krátký příběh, který od první stránky fakt odsýpal, četl se snadno a rychle, ale postupně to celé působilo divněji a divněji, až jsem se modlila, aby už byl konečně konec! Za mě to byla úplně zbytečná směsice žánrů, detektivka, protkaná duchařskými prvky, zaměřená na rodinná tajemství.. Závěr byl už totálně překombinovaný. Kdyby se autorka držela stylu, který nasadila hned na začátku a necpala tam duchařinu, která tomu totálně srazila věrohodnost, byla by to velmi dobrá detektivka, a knižní jednohubka, kterou bych s radostí doporučovala dál. Takhle bohužel vůbec nedoporučuji...

Devil-Ivet
05.04.2020 3 z 5

Slibný příběh, který se odehrává v zimě na samotě v odlehlém městě. Sociální pracovnice Mattie si bere pod svou střechu Alici s jejím synem Orenem, než jim najde jiné místo. Nový domov. Každá však před tou druhou skrývá tajemství. Skvělý začátek, který pomyslnou laťku zvedl hodně vysoko. Bohužel duchařské prvky to celé srazily dolů a moje nadšení opadlo. Další rána přišla až na samém konci knihy, kdy autorka kombinovala tak moc, až se to celé zdálo nesmyslné a neuvěřitelné. A to byla veliká škoda…

MMacicekk
19.03.2020 3 z 5

Kniha mě velmi bavila až do poslední závěrečné třetiny, která podle mého názoru celý příběh totálně zkazila. Autorka kombinovala, kombinovala, až to celé překombinovala a příběh tak ztrácel na uvěřitelnosti. A pokud příběh není pro čtenáře uvěřitelný, musí se odrazit i v konečném hodnocení. Bohužel jsem měla ten dojem, že autorka konec vymýšlela za pochodu, a když ji něco zajímavého (rozuměj zvrat) napadlo, ihned to do děje zakomponovala. Opravdu mi bylo líto tak pokaženého konce, přitom celý příběh měl podle mého názoru velký potenciál.

katule1992
17.03.2020 4 z 5

Kniha Noční návštěva už na první pohled působí jako další z mnoha zimních thrillerů odehrávajících se uprostřed lesa daleko od všech. Jenomže chyba lávky! Letošní novinka od Cosmopolisu je totiž mnohem více. Máme před sebou zajímavě sepsaný psychologický román s prvky napětí a duchařiny, který v blogerském světe rozděluje čtenáře na dva tábory. Jedni knihu doslova milují a druzí odsuzují. I já jsem po dočtení knihy musela udělat krok zpět a zamyslet se, jak se vlastně po přečtení knihy cítím.

Mermaida
14.03.2020 3 z 5

Do knihy jsem se rychle začetla a ze začátku mě hodně bavila. Četla jsem ji jedním dechem a místy jsem se od ní nemohla odtrhnout, až jsem měla pocit, že mě "vcucává" do děje. Jenže ke konci přišel nečekaný zlom a bohužel mi přišel takový překombinovaný. Najednou se to neslo (pro mě) v dost nereálné světle a mě i víceméně přešla chuť knihu dočítat. Původně jsem ji mohla mít dočtenou již včera večer, ale nakonec jsem po posledních 40 stránkách sáhla až dnes k pozdnímu odpoledni. Což asi dost vypovídá o tom, jak mě kniha zklamala. Přesto přes vydařený začátek dávám 3 hvězdy.

Knižní střípky
12.03.2020 3 z 5

Mám slabost pro stará rozlehlá sídla a temná rodinná tajemství, pokud jsou ještě ke všemu zasazena do zuřící sněhové bouře a okořeněná trochu duchařiny, bývám shovívavá a nakonec skoro vždy spokojená. Což se stalo, až na pár připomínek, i zde. Není to kniha, která by mě chytila hned od samého počátku, musela jsem se s ní chvíli poprat. Vliv na to mělo asi i to, že ani jedna z žen mi nebyla sympatická, i přestože to byly vlastně kladné hlavní hrdinky – jedna se starala o ženy v nouzi, ta druhá ženou v nouzi přímo byla, ale ani tak si nedokázaly získat mé sympatie. Nicméně druhá polovina knihy už mě chytila a nepustila. U pasáží, kde se řešil nějaký ten nevysvětlitelný jev, jsem měla krásně nepříjemný pocit s občasným mrazením v zádech, který tak moc miluji u knih s trochou toho nadpřirozena, ale ani přesto nemohu jinak, než knihu ohodnotit jako lepší průměr.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Áňa 998
03.03.2020 3 z 5

Takový zlatý průměr. Nijak překvapivé, ale čtivé... a trochu přehnaný konec.

sadlo
29.02.2020

Fakt je, že ze začátku to bylo neslané nemastné, ale potom to " chytlo grády". Není to ztráta času.

klaraj093
15.02.2020 3 z 5

Mě kniha tolik nezaujala..Neříkám, že byla špatná.. Ale přišlo to jako plácání páté přes deváté.. Duchařská zápletka se mi líbila..

Bobina74
14.02.2020 4 z 5

Příběh je autorkou vystavěn promyšleně, bez jakýchkoli chybějících vysvětlení či nesrovnalostí. Na všechny vaše otázky zná autorka odpověď, kterou zakomponovala do skvělé koláže několika žánrů. Začátek se jeví jako psychologický román, který se postupem času mění v jakýsi mysteriózní příběh, kde nechybí prvky „duchařiny“, aby závěr vygradoval v napínavý thriller. Za mě výborné, více v recenzi od Kniha za knihou ;-) .

Danago
12.02.2020 5 z 5

Já jsem knížku přečela jedním dechem. Líbila se mi celá tak jak byla i s duchařskými prvky, které ji tak trochu opepřily. Byly přidány velice citlivě a nenásilně. Nebylo to nic , co by mi připadalo nevěrohodné. Příběh byl dobře vymyšlený a nechyběla spousta zvratů a překvapení. Je to zase něco trochu jiného . To že se knížka částečně opírá o skutečnost ji podle mě přidává plusové body.