Noční cirkus

Noční cirkus https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128683/bmid_nocni-cirkus-3EB-128683.jpg 4 574 164

Navštivte spolu s námi tajemný cirkus, jenž přijíždí bez ohlášení, aby na svá noční představení roztáhl černobílá šapitó a poskytl svým návštěvníkům opravdu nezapomenutelné zážitky, které nevypadají jako pouhé triky a iluze, ale spíše jako opravdová a mocná kouzla. Nebývale úspěšný románový debut Erin Morgensternové s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích a časových rovinách nebezpečnou hru dvou kouzelníků, v níž jsou v sázce životy jejich učedníků. Co když ale cirkus, jenž má být jevištěm nemilosrdného souboje, k sobě Celii a Marca připoutal mnohem víc, než by si jejich mistři vůbec dokázali představit?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Night Circus , 2011

atarkaknel
26.09.2020 5 z 5

Kouzelná kniha. Není tolik nabitá dějem, ale vtáhne Vás svým popisem černobílého prostředí cirkusu.

Kizuizi
17.07.2020 4 z 5

To je tak krásná knížka! Černobílý svět s kapkou rudé, kde se nemožné stává skutečností. Kniha se mi moc líbila, jen mi vadily přechody v čase - pořád jsem listovala zpět, abych věděla, v jakém roce jsem byla a kde budu teď. Ale ani to mé nadšení z knihy nezkazilo.
Pokud chcete něco pěkného, něco co vás na chvíli vytáhne od starostí tak hurá do cirkusu, otvírají se soumrakem ;)

dearkiki
16.06.2020 5 z 5

Bylo to doslova kouzelné! Knížka se dobře četla, i když jsem se nejdřív bála, že to bude nuda. Nebyla. Trochu mi jen vadilo, jak příběh přeskakoval z jednoho období do jiného a zpět, bylo těžké se v tom orientovat. Ale myslím si, že u téhle knihy samotný příběh není to hlavní. Kouzelná je hlavně ta atmosféra cirkusu, která je nádherně zachycená do nejmenších detailů. Ráda bych takový cirkus někdy navštívila.

Veveruška320
03.06.2020 3 z 5

Knížka byla zajímavá a nebyla špatná...

exitus
20.04.2020 3 z 5

Celou dobu čtení této knížky jsem si říkala, že by to byl pěkný film. Všechny ty černobílé vzory, jednotlivé stany, popisy oblečení hlavní hrdinky. Krásné vizuálno, vítězství formy nad obsahem. Příběh tam nějaký je, ale celková hlavní premisa pro mě vlastně byla zklamáním. Těšila jsem se na souboj, ale on vlastně nikdy nepřišel. Stejně tak mě rušila nepřehlednost
knihy, ať už zvláštně pojaté přeskakování času, tak i náznaky a prapodivná pravidla. Půlku času nevíte, co se děje, o čem postavy mluví a ani s vývojem děje na to úplně nepřijdete. Takže hezké na "pohled", vcelku čtivé, ale dost tomu chybělo.

Katuhs
13.07.2019 5 z 5

Z knihy jsem byla unešena od prvních stránek. Normálně nejsem moc velký fanoušek popisových částí knih a mám radši když se něco děje , ale u této knihy jsem si je vyloženě užívala. Obzvlášť když máte den blbec , tak nebylo nic lepšího než se nechat unést do kouzelného cirkusu, který přijíždí bez varování.

matewr84
16.04.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem čet. Měla v sobě kouzlo okamžiku, atmosféru... prostě při jejím čtení nejde tolik o děj, o zápletku, ale o ty pocity které ve vás vyvolává. Hodně scén mi zůstane na dlouho v hlavě právě díky těm kouzelným až snovým obratům a jemným nuancím. Je to prostě kniha u které se dá zasnít a pozastavit se a zbytek světa na chvíli neřešit.

hayalet
28.03.2019 4 z 5

"Cirkus přijíždí bez varování" . První polovina knihy se mi líbila více. Milostná zápletka mi nějak do tohoto příběhu neseděla, přišlo mi to zbytečné. A závěr? Co to bylo? Jako ano, vymyšleno možná dobře, ale to se muselo všechno vmáčknout do jedné kapitoly? Autorka asi dostala limit stránek a tak psala a psala. Když dosáhla určitého počtu stran, tak to prostě ukončila. Trochu škoda. Jinak příběh sám o sobě je pěkný, nic podobného jsem knižně nečetla. Je to snové čtení. Líbí se mi Zimní zahrada a postava hodináře. Obálka knihy vytáhla mé hodnocení ještě o bod výše.

MíšaS.
22.02.2019 2 z 5

Asi jsem od knihy čekala něco jiného.
Byla hodně vleklá a kolikrát jsem přemýšlela, že děj rychle přeskáču, abych zjistila, jak to teda skončí anebo se dostala k avizovanému souboji. Nepřeskákala, vytrpěla jsem si každou stránku...
Postavy mě nijak zvlášť neoslovily a vlastně mi bylo i celkem jedno jak to skončí.
Jednu věc nemohu upřít a to neskutečnou fantazii spisovatelce.
Za mě ale žádná sláva.

Twinny
18.02.2019 2 z 5

Už mi narostly třetí parohy, jak jsem z toho jelen…

Dočíst, nebo se na to vykašlat? Tahle myšlenka mi proběhla hlavou snad při každém otevření knihy. Natěšená jsem ji načala, ale kouzelná obálka bohužel kouzelný příběh nepřinesla. Ztrácela jsem se v čase, místě i postavách. Často jsem nevěděla, o čem postavy mluví a co se právě děje.
Příběh působí jako spletenec několika povídek. Které jako by autorka zamotala dohromady a umístila na pozadí cirkusu. A uzel tak utáhla, že nebyla s to, jej smysluplně rozmotat. Vzala nůžky a cvak.
Já raději jiná kouzla…

Irsaf
11.02.2019 3 z 5

Asi jsem čekala neco jiného...

anishta
22.01.2019 5 z 5

Obdivuji autorku a její představivost, geniální. Ale hlavně to, jak své představy umí dokonale popsat a vtáhnout vás do prostoru její fantazie.
Okouzlující, magické, romantické, krásné.
Nádherná kniha.

Pavlaj
21.01.2019 4 z 5

Originální a zvláštní příběh. Při čtení je potřeba se trochu přeladit do jiného rytmu a vychutnat si prvky magického realismu, myslím, že kdo by se tu soustředil jen na děj, bude zklamán.

verulik196
20.01.2019 5 z 5

Noční cirkus je opravdu originální příběh! Autorka píše hodně popisně, takže máte v průběhu čtení chuť ten snový cirkus navštívit. Na druhou stranu tam ale mohlo být více akce, je pravda, že o souboji se spíše jen mluvilo. Celkově avšak knihu hodnotím pozitivně, stojí za přečtení. (čteno v angličtině)

Alíša236
24.12.2018 4 z 5

Autorka má rozhodně úžasnou představivost a cirkus vykreslila nádherně - ano, člověk by ho opravdu moc rád navštívil. Co mě bohužel chybělo je lepší vedení příběhu, větší napětí aby byl člověk nedočkavý jak to bude pokračovat, co bude dál a překvapený tím co se opravdu dál stane.... v příběhu jako takovém je vše dost předvídatelné a nic vás nenutí knihu neodkládat a číst pořád dál... škoda, nápad je to krásný a možnosti byly větší. (trochu mě přijde, zda autorka počítala s filmovým zpracováním - kniha na mě trochu jako scénář působí)

trudoš
11.12.2018 3 z 5

Děj románového debutu Erin Morgensternové je prostý - dva mágové spolu pomocí různých prostředníků bojují již několik století. Tentokrát ale udělali chybu. Nadaný mladík a spanilá dívka se sice do soupeření v dovednostech s vervou pustí, jenže netrvá to dlouho, a zamilují se do sebe. Cíle jejich pánů jsou však přednější…
Vyprávění se pohybuje na hranici snové reality, kdy je třeba zapomenout na zaběhnuté pořádky a popustit uzdu fantazii, aby se jeden v ději neztratil. Ovšem ta atmosféra tajuplné kočovné show rozhodně stojí za to. Zapomeňte na všechny představy, co jste kdy o manéži měli. Divy, jež můžete spatřit v Nočním cirkusu, nikde jinde neprožijete.
Nicméně co autorce odpustit nedokážu, je absence stupňovaného napětí. Sice se tu neustále mluví o chystaném souboji, ale že by k nějakému výraznému duelu došlo, se říct nedá. Zůstává tak lehce romantická, lehce přízračná, lehce hrůzostrašná a lehce dojemná pohádka. Vyváženo s přesností na miligramy a zaplněno množstvím svébytných postav.

Aurorita
29.11.2018 3 z 5

Na tuto knihu jsem se nesmírně těšila, dlouho jsem ji sháněla, a proto když se mi dostala do rukou, začala jsem ji ihned nadšeně číst. Nicméně už po pár stranách jsem věděla, že to nebude nic pro mne.
Děj byl na můj vkus příliš vleklý, knihu jsem četla téměř měsíc a častokrát jsem měla chuť ji odložit a ani ji nedočítat. Nakonec jsem ji dočetla, ale celkově mi přišla taková mdlá. Žádná akce nebo zvraty, žádné napětí, děj mě nedokázal vůbec vtáhnout a přestože jsem knihu dočetla před malou chvílí, nevím ani, o čem přesně byla. Anotace zněla opravdu zajímavě, ale celkově mi přijde, že se v knize nic nestalo.
Příliš mnoho popisů a postav knize rozhodně nepomohlo, ba naopak.

Gedzita
17.09.2018 5 z 5

Nádhera! U spousty knih mám problém se nejen začíst, ale hlavně si představit svět, ve kterém se odehrává. Cirkus mi v hlavě spustil doslova výbuch černobílých obrazů, autorka píše neuvěřitelně „výtvarně“. Prostředek trochu drhne, ale jinak je Cirkus úžasná pohádková jízda. Konečně love storry, kterou jsem si užila.

Hasmi
08.08.2018 4 z 5

Pokud nejste příliš zaneprázdněni praktickými záležitostmi života a máte občas chuť snít, směle do čtení.

janadibelkova
08.08.2018 5 z 5

Nemám vůbec ráda fantazy, scifi, nic podobného, ale tohle čtení bylo kouzelné, strhující, čtivé a rozhodně k zamyšlení nad spoustou věcí, vztahů, iluzí...