Kaišó

Kaišó https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69988/mid_kaiso-JwO-69988.jpg 4 18 2

Nicholas Linnear série

Každopádně Leonforte nařídil svým lidem, aby Hoffu zakopali právě tam, pod kořeny senátorových javorů. Slyšel jsem, že ty stromy tam pořád stojí a jsou krásnější než kdy předtím.“ Nicholas si promnul čelo. „A mladšího bratra tohohle člověka jste zavraždil.“ „Nezavraždil,“ ohradil se Okami. „Kdepak. Bojovali jsme spolu, on a já. Ano, možná jsem tu hádku vyprovokoval sám. Vzpomínám si, že byl dost silný a tvrdý a rozhodně měl instinktivní schopnost přežít. Jenže já jsem se v té době dost vyznal v bojových uměních a tyhle souboje,“ pokrčil rameny, „je těžké při nich rány jenom markýrovat, jestli víte, co tím myslím.“... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Armex

The Kaisho , 1993

CharlesWard
02.05.2019 1 z 5

Utahaná nuda, která se marně pokouší svést na úspěchu předchozích knih ze série. Navíc si k tomu přičtěte, že se nakladatel rozhodl naprosto ignorovat předchozí díl, autor knihu zahrnul celou řadou podivných hlavních a vedlejších postav a děj rozmělnil na 424 stran, takže na každou větu příběhu, připadají pomalu 2 stránky balastu. Tak nějak mě přechází chuť zjitovat, jak tahle série skončí!

marcela6183
21.07.2015 3 z 5

Tak ne, tak zklamání. Příběh hlavního hrdiny Nicholase se sice daří rozvíjet dál.
Ale ono mysterium kolem vzdálené země, jiné kultury, tajuplné povahy lidí buď vyprchalo, nebo je už natolik přetažené, že mě to nebaví.
Dějové linie se jako obvykle střetnou na konci v čemsi, co mi připomíná pointu jen vzdáleně. Ztratila jsme se v jedné z linií příběhu. Nebo jsem mu spíš vůbec neporozuměla. A to mne vede k neúplnému pochopení a neúplnému prožitku. Takže ještě z nostalgie za tři a přemýšlím, jestli budu číst čtyřku.

Eric Van Lustbader
americká, 1946