Život po tobě

Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293194/zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4.1666

Než jsem tě poznala (2.)

After You (2015)

Vydáno:, Ikar (ČR)

ritz
včera

Knížka se mi líbila, trošku jsem se bála, o čem to může být, ale byla jsem příjemně překvapená.

Handulenka
předevčírem

Obě knihy jsem přečetla jedním dechem a vzala jsem si z nich ponaučení.Už neřeším uklízení a zbytečné hovadiny a raději jedu na výlet s rodinou a nebo si něco přečtu.Díky teto knize letíme na dovolenou

bookwarmerka

Nebylo to špatné, ale do prvního dílu to má daleko.

Veronika2017

byla jsem velmi zvědavá, jak může, něco, co skončí ,mít pokračování. Byl to od autorky risk, ale zajisté se ji vyplatil. Dokonce mi příběh připadal pravděpodobný....

Andynka

Nemůžu říct, že bych u pokračování knihy Než jsem Tě poznala , byla zklamaná. Než jsem Tě poznala je strhující knížka! Ale Život po Tobě má taky něco do sebe. Děj uz je klidnější... a schopnost spisovatelky ...vtáhnout čtenáře do příběhu , nechybí ani u této knihy. Je to krásně napsaná a oddechová knížka.

Mia77

Mě se to líbilo, neměla jsem velká očekávání, jako ostatně u žádného pokračování knihy, ale mile mi to překvapilo. Luisa příjemně (možná spíše nepříjemně) pokračovala v novém životě, žádné osvícení v podobě pohádkového užívání bohatství, ale prostě tak nějak realisticky prožívající období po smrti Willa, které nemohlo projít těžkým obdobím a překvapující zápletkou v podobě Willovo dcery. Doporučuji ;-)

TaLu

Musím se přiznat, že nejprve mne vyděsilo, když jsem se dozvěděla o pokračování knihy Než jsem tě poznala.
Přišla mi totiž tak silně definitivní, že jsem si nedovedla představit pokračování, které by mělo smysl.
Postupně jsem v sobě měnila názor, aniž bych tuto knihu četla.
Uvědomila jsem si, že smrtí blízkého člověka nekončí život těch, co mu byli blízko....a že rozhodnutí zemřít se netýká a nepoznamená svou konečností jen toho, který toto rozhodnutí udělal.
Pokud se autorce podaří zachytit tuto atmosféru v životech těch, "kteří zbyli", pak by to smysl dávalo.
Dnes jsem dočetla Život po tobě.
Podařilo se jí to - již první slova vykreslila obraz baru - ona ten dar slov má, že přímo vidíme a cítíme to, co se popisuje.
A smysl tohoto románu je pro mne ve vyznění srovnatelný, pokud ne ještě silnější, než první kniha.
Život pokračuje, i když jste jako kobliha s dírou uvnitř ( krásné přirovnání a že jich tam je!)
Jsem vděčná autorce za živé, a hluboce pravdivě lidské zpracování všech osudů.
Z vedlejších postav se mi osobně moc líbil přístup maminky - žena ve středním věku s dospělými dětmi, která si uvědomí, že to, co naplňovalo její dny ji už nenaplňuje tak, aby cítila, že žije i ona.
Jsem opravdu ráda, že autorka to pokračování napsala !

Falda

Z knížky sem měla nejdříve trochu obavu, myslela jsem si, že mě nebude bavit. Nakonec se četla stejně dobře jako první díl a některé kapitoly jsme přímo hltala. Super oddechovka. Autorka je opravdu přebornice a umí čténáře zaujmout.

Luciska13

Bohužel musím konstatovat, že i v tomto případě platí, že první díl je lepší a druhý je tak trochu 'nastavovaná kaše'. Kniha se mi i tak líbila, prostě oddechovka, ve které se ale dějové zvraty stanou až na konci...

Baraaa

Jednička je jednička.

JanickaP

Slysela jsem na tuto knihu rozporuplne nazory. Proto se mi ani moc nechtelo, shanet knihu a poustet se do druheho dilu. Kazdopadne jsem velice rada, ze jsem si ho precetla. Je v nem plno emoci, druhych sanci, ktere by se mely davat a mely by se umet take brat a vyuzit. Lou to nakonec dokazala a vzala druhou sanci do svych rukou. No kez by bylo pokracovani ;-) chci vedet,co s Lou a Samem bude

kiraa

Moyes neumí napsat propadák. Samozřejmě, že se těžko navazuje na takový trhák, jakým byl díl první. Tato kniha je jiná. Jiná hlavně proto, že chybí Will. Ale Lou si zasloužila pokračování svého příběhu. Ač se řadí k románům pro ženy, jsem si jista, že do jisté míry může pomoct těm, kterým se podobným způsobem zhroutil život. I takových knížek je třeba, ač se někomu mohou zdát jednoduché, brakové a nereálné. Pro mě je Moyes tou, která umí dávat radost, ale i naději. A to je přednost, kterou se rozhodně ne každý může pyšnit.

Simmminek

Jojo Moyes nikdy nezklame! Opět skvělá kniha. Úžasné pokračování. Ze začátku jsem sice měla problém poznat v hlavní hrdince tu "naší Louisu", ale pak jsem si prostě zvykla, že tím co si musela prožít, se sama hlavní hrdinka tak trochu změnila. Shrnuto, podtrženo: Nádherné zakončení celého příběhu!

Martina23275

Knižku jsem četla hned po tom, co jsem dočetla "než jsem tě poznala". Knížka se mi líbila, o tom není pochyb, jen do začátku jsem se nemohla začíst. Ale v určitém bodě se to změnilo a bylo to zase, že se do toho ponoříte a necháte se unášet příběhem lásky.

Denčaa

Je lepší brát tuto knihu jako samostatný celek, než jako pokračování Než jsem tě poznala. Člověk se líp smíří s tím, že Louisa je jiná, trochu v depresích a zaseklá na mrtvém bodě. Pak už se titul krásně čte a užíváte si příběhu, který je opět celkem uvěřitelný. Hodně sympatická je postava Sama, naopak bez Lily bych se obešla, nebo aspoň bez jejího pubertálního chování. Dějová linka hezky plyne a čtenář se do čtení ponoří. U Moyesová si člověk musí prostě zvyknout, že i když má tušení, jak kniha bude pokračovat, vše je úplně jinak.

hanča34

Jako obvykle se hodnocení pohybuje od 2 do 5 hvězdiček, za mně 5. Nic jsem s ničím nesrovnávala, jen jsem se nechala unášet příběhem. Bohužel už jsem od autorky snad všechno četla, aspoň to co bylo přeloženo. Vzhledem k jejímu věku snad ještě něco napíše.

Misa.K1

Uplne souhlasim s tim, co uz tu nekdo psal - kdyby knizka byla psana jako samostatny pribeh a ne 2. dil, pak super, takhle ma clovek predem jakysi predsudek nebo ocekavani a je tezke, aby ho knizka nezklamala. :-)
Na zacatku jsem se nemohla zacist, dokonce jsem knizku na delsi dobu odlozila, ale pozdeji se k ni vratila a cteni me moc bavilo, jen jsem ji neporovnovala s dilem prvnim.

Dandy1

Některé příběhy by neměly mít pokračování.

eRaDeka

Tak za mě je toto pokračování lepší než první část. Už tam není tolik dějových chyb. Bohužel konec v americkém stylu alias Beverly hills - pojďme si o tom promluvit a všem se nám uleví - jen se divím, že se netleskalo. Můj styl tento typ knih není, chtěla jsem jen přečíst druhou část, když jsem četla první a myslím, že se k autorce nevrátím, ale člověk nikdy neví. Rozhodně zase čtivá, jednoduchá, nenáročná, na dovolenou jako dělaná. Čekám, že za pár týdnů/měsíců vyleze třetí díl. Na tyhle knihy nemusí autorka dělat ani rešerše.

St.Evelin

Kniha je to zajímavá, o tom není sporu. V mém případě jí ale "uškodil" fakt, že se jedná o pokračování pro mne skvělé knihy.
Pokud by tato knížka byla anpsána samostatně, tak fajn oddychovka, pěkný příběh, žádné zádrhely, příběh se četl skoro sám.
Bohužel, jako pokračování bestselleru jsem čekala prostě něco (aspoň malinko) víc....

babsi66

Kdyby se nejednalo o pokračování superúspěšného Než jsem tě poznala, kniha by se nijak výrazně neodlišovala od jí podobných v rámci žánru. Na druhou stranu se to čte samo a zdaleka to není tak ufňukané, jak jsem se obávala. Takže jako oddechovka ideální, ale asi těžko si o knize budete po dočtení pamatovat více než jen to, že je to pokračování prvního dílu.

monte

První díl byl krásný a neopakovatelný, nasadil vysokou laťku. Druhý díl se mi také moc líbil.

sabca

Nejdříve jsem se nemohla začíst, tak jsem čekala, že to bude a méně hvězdiček, ale pak se to rozjelo a musím dát 5. Byla stejně pěkná jako první díl Než jsem tě poznala. Louisa byla sympatická hrdinka se srdcem na pravém místě. I když trochu ztřeštěná, ale obětavá . Já za sebe mohu knihu doporučit.

Terez67

Druhý díl se mě líbil jako první a úplně jsem se do Lou vcítila a chápala ji . Pokračování bylo super aspoň vím jak žila po tom.. takže za mě moc povedený :)

mirunda

Příběh hezký, dobře se četl, ale ani zdaleka pro mě nedosahoval kvality prvního dílu.

bagel

Byla jsem velmi příjemně překvapena, protože jsem se bála, že druhý díl bude jen vynuceným pokračováním prvního. Moc jsem od toho nečekala, ale i další pokračování osudů Louisy bylo zajímavé.

zdazilek

Nechci říct, že mě kniha zklamala ale ani nenadchla. Čekala jsem, že Louisa procestuje celý svět. Zatím bylo vše jinak a Lily do toho vnesla trochu děje. Nicméně mě to nebavilo tak jako první díl. Čekala jsem od knihy trochu více

bajinecka

Kniha,ktera se,podle me,nemuze zavdecit tem,co si v lasce jeste neprozili peripetie. Protoze kdo jiny,nez ten kdo to jiz zazil,muze pochopit neskutecny strach se znovu ponorit do vztahu,aby opet nebyl (znovu) srazen na dno?! Knizky jsem se moc bala,predchozi dil jsem sice necetla,jen jsem videla film,takze mimo strachu z toho,jak se s tim autorka vyporada,jsem se bala i stylu jejiho psani. Ale autorka nastesti pise ctive,obcas i zabavne a umi vyuzit osobni zkusenosti. Za sebe knihu doporucuji.
P.S. neni to pribeh Louise a Willa-je to pribeh pouze a jen Lou...

alabra

Po prvním dílu jsem zvědavě očekávala zápletku této knihy. Autorka má dar udržet čtenáře u knihy, nutí vás pokračovat v naději, že teď už ten zlom nastane a příběh se někam posune. Bohužel se tak nestalo. Jen přešlapování na místě a návraty, chyběl tomu náboj, nápad, něco, co by chytilo čtenáře a už nepustilo.

Marselle

Čtivý příběh o velké ztrátě někoho blízkého, ale zároveň o uvědomění si, že i tak pro vás život nekončí a můžete být znovu šťastni.
Některé hrdiny si oblíbíte, a některým by jste nejraději nafackovali.
Tuto knihu určitě doporučuji si přečíst. Jejím hlavním motem je, nikdy se nevzdat a nepřestat doufat, že bude zase dobře.