Život po tobě

Život po tobě

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293194/zivot-po-tobe-vN9-293194.jpg 4715

Než jsem tě poznala (2.)

After You (2015)

Vydáno:, Ikar (ČR)

janii0943
předevčírem

Oproti prvnímu dílu mi přijde, že píše o úplně jiné Luise... Luisa byla veselá, nosila bláznivé oblečení, neznala nenávist.... V této knižce to byl úplně někdo jiný
Knihu jsem dočetla, ale první díl nepřekoná.

E.lisabeth

Pomalu plynouci oddechovka, nic moc se nedeje...ale tak nejak jsem to cekala, ze takove to bude. Neurazila ani nenadchla.

Lokina

Moc jsem se do druhého dílu nechtěla pouštět, ale nedalo mi to a zvědavost zvítězila. Kniha se dobře četla, místy byla úsměvná, někdy melancholická, což bylo zapříčeno vzpomínkami na Willa. První díl ve mě zanechal citovou stopu, měl v sobě určité kouzlo, které vás rozesmutnilo, byl plný krásných myšlenek, které jsem si vzala k srdci. Toto pokračování ne že by bylo špatné, ale to kouzlo jsem tam prostě nenašla.
Ale i tak bylo milé si přečíst, jak to s Lou dopadlo. I přesto že pořád smutnila pro Willa, měla hroznou práci, tak nakonec vše dobře dopadlo a Lou získala lásku, která jí bude dávat sílu a udělá jí šťastnou.

kackaT.

Na druhý díl jsem se těšila, ale tohle pro mě bylo velké zklamání. Lou byla vážně uplně jiný člověk, knížka mi přišla i trošku sprostější než Než jsem tě poznala. Ten děj už byl hrozně přeplácaný a domotaný. Ale zase myslím, že stojí za přečtení. :)

lucka8081

Z knížky mám rozporuplné pocity. *Spoiler* Přišlo mi, že se Lou skoro vůbec nezměnila. Snažila se o to, ale poté zase naběhla na starý režim. Mizerná práce, žádné vyhlídky do budoucna apod. Na svůj život rezignovala. Ke konci se to trochu zlepšilo, ale nevím tedy, jestli si vezme doopravdy Willovy rady k srdci :(

Pavluskap

Musím říct, že jsem váhala, jestli se do knížky pustit, první díl byl skvělý, ale po tom konci...už dlouho se mi nestalo, že bych se tak dlouho vracela v myšlenkách k nějaké knize. Každopádně jsem se nakonec do knížky pustila a nelituji, byla hodně čtivá a opět mě donutila se nad ní hodně zamyslet. Nevzpomínám si, že by ve mně nějaké knihy zanechaly takovou stopu jako tyto dvě.

PinkAlicorn

Přiznávám se, jak jsem k této knize z počátku byla skeptická. Než jsem tě poznala byl skvělý a dojemný příběh, ale byl ukončený a pokračování (bez Willa) se mi zdálo jako ždímání peněz z úspěchu knihy. Stejně jsem ale neodolala a knížku si nakonec vypůjčila a přečetla. Rozhodně nelituju. Říkala jsem si: bude to o ničem, nic od toho nečekej, ale opak byl pravdou. Jojo je úžasná spisovatelka a Lou je perfektní vypravěčka a hlavní postava. Její počáteční pocity i všechno, co jí osud přinesl bylo uvěřitelné, nové postavy jsem si oblíbila. Čtení jsem si ohromně užila. Moc se mi líbily i vedlejší dějové linky, jako hádky Louisiných rodičů a taky tu byl nespočet vtipných scén.
Nebudu knihu srovnávat s prvním dílem, každá je jiná a i když předchozí knihu mám asi o ždibíček raději, opravdu jsou obě na vysoké úrovni.
Ještě než jsem Život po tobě vzala do ruky, byla jsem si jistá, že pět hvězdiček ode mě nedostane, ale musela jsem si to rozmyslet.

Veeria

Nádherná kniha. O lidech, pro lidi. O životě takovém, jaký je - někdy drsný a bolestivý, někdy prozářený radostí a štěstím. Jojo vdechla život postavám, kteří se vám zaryjí do srdce. Právem. Protože v knihách Jojo se najde každý z nás.

Barča21

Kniha se mi moc líbila. Nebyly na ní moc kladné ohlasy, ale mě nezklamala. Doporučuji číst jako pokračování knihy Než jsem tě poznala. Knihu všem doporučuji.

MarKy95

Na knížku jsem se moc těšila, ale za mě velké zklamání... donutila jsem se alespoň přečíst konec... Pokračování nic moc... Bohužel.

WowKokinko

Kdyby to nebylo pokračování tak bych byla nadšená a knize dala pět hvězd, bohužel takto musím porovnávat a na první díl to nemá :)každopádně dílo a příběh krásný a opět i slza ukápla :)

IvusP

Od samého začátku mi knížka přišla jako zbytečné a umělé natahování prvního dílu (který byl mimo jiné fantastický).... Nějak mi nešlo spojit si tuhle Louisu s tou, kterou nedávno opustil milovaný Will... Takže knížku hodnotím jako úplně samostatný příběh, protože srovnávat s prvním dílem prostě nelze..

ctenarkaEva

Jojo Moyes patří mezi mé oblíbené autorky, četla jsem téměř všechny její knihy. Bohužel tato na mě působí jako nejslabší. Vůbec mi nepřipadalo, že by to mělo být pokračování knihy Než jsem tě poznala. Možná jako samostatný příběh by působila lépe. Některé pasáže byly zdlouhavé a zápletky až moc překombinované. Jsem ráda, že jsem si tuto knihu jen půjčila a nekupovala, protože už se k ní vracet nebudu. Budu se těšit na další knihy paní Moyes.

Sarah11

Upřímně jsem moc nevěděla, co od knihy čekat. Bylo to milé, ale tak trochu zbytečné. Kdyby tohle pokračování nevzniklo, nejspíš bych se nezlobila, protože mi to přijde tak trochu jako reklamní tah, ale na druhou stranu musím říct, že se mi nakonec zalíbilo (i tak stále trvám na tom, že je zbytečné). Kniha byla milá, čtivá, taková příjemná oddechovka na letní dny, ale zároveň nebyla nudná. Chtěla jsem dát o jednu hvězdu míň než předchozímu dílu, tedy tři, ale nakonec musím dát čtyři, i když si stojím za tím, že první díl byl lepší.

Princezna22

No,kniha se četla poměrně dobře,jen mi to celé přišlo poměrně dlouhé a příšerně nacucle v deji který je sám o sobě nezajímavý.. Čekala jsem od knihy asi hodně vzhledem k jejímu hodnocení a po prvním díle který mě šíleně rozplakal... Tohle mělo možná zůstat nenapsane,ale budiž...

Charmedka

Ač se mi kniha líbila, očekávala jsem něco trošku jiného a jsem z ní malinko na rozpacích. Líbila se mi, četla se dobře, ale spíše ji vidím jako samostatný, naprosto jiný příběh a ne rovnocenné pokračování. Příběh nepostrádá humor, občas Vás i dojme, ale rozhodně nedosahuje takových kvalit jako první díl. Za mě spíše slabší čtyři hvězdičky.

keiko33

Prvu cast som citala uz davnejsie, takze som uz zabudla aka bola Lou blazniva. Aj ked asi prvu polovicu knihy bola v depresii. Nieje to napinava kniha, co sa tika deja, ale je plna citou a myslienok, ktore vas nutia zamysliet sa nad svojim zivotom, ze netreba brat ludi okolo seba ako samozrejmost, ze si ich treba vazit, lebo nikto nevie ako dlho tu budu. Nerevala som pri nej ako pri prvej knihe, no cely cas som mala taku melancholicku naladu, hoci nakoniec pri Lilinom spomynani, mi slzicka vysla. Samozrejme, tam bolo dost vtipnych situacii, hlavne ked boli Lou rodicia pohadani a to co spravil jej otec, aby si udobril mamu. No chlapy vedia z lasky urobyt poriadne blaznovstva.

JaneH

Já jsem nadšená! Na knihu jsem nečetla zrovna kladné ohlasy, proto jsem měla trochu strach z toho, že budu zklamaná. Opak je ale pravdou! Kniha mne doslova pohltila. Doporučuji číst vážně jako pokračování knihy Než jsem tě poznala a po přečtení Život po tobě si pustit znovu film. Jsem z toho zdrcená a nadšená dohromady. Obě knihy mne roztrhaly na kousky a pak poskládaly opět k sobě. Knihu všem doporučuji. Líbí se mi styl, jakým autorka píše. Žádné dlouhé rozepisování, ale vše je řečeno. Neustále se něco děje a čtenář se ani jednou nenudí. Zamilovala jsem si Lou ještě víc. Dokonce jsem mnohdy souhlasila se zápornými osobami a později jsem je zas posílala do háje. Jednoznačně neskutečný příběh plný rozporuplných emocí. Všem knihu doporučuji.

Pajina68

Zřejmě jsem od knihy očekávala moc a celkový dojem bylo zklamání. Ne a ne knihu dočíst, stále jsem čekala na "něco" a ono to nepřicházelo. Kdybych nevěděla, že to je pokračování knihy "Než jsem tě poznala", asi bych tuhle knihu také brala jinak. Protože s předchozím příběhem (který na mě zapůsobil emočně hrozně silně) se tenhle nedal vůbec srovnat.

MartinaPri

Krásná kniha, která se četla sama. Když jsem nečetla, tak jsem pociťovala absťák, což je pro mě známkou skvělé knihy :)

4xbabča

Kniha se mi velmi líbila, i když se vždy pokračování nemusí podařit. Bylo to opět moc příjemné čtení, paní Moyesová nezklamala.

bigben

Jsem nepoučitelná, i když se mi první díl nelíbil, byla jsem zvědavá, co bude následovat. Červená knihovna se vším co k ní patří. Pád ze střechy, záchranář Sam, terapeutická skupina, nalezená dcera, ochranitelský syndrom, příšerná práce...nakonec všechno dobře dopadlo. Dcera se našla, přítel přežil střelbu, nabídka dobré práce. Prostě happy-end! Závěr - nelíbilo.

Hana62

Knihu jsem dostala jako dárek, přečetla jsem ji s chutí, ale oproti prvnímu dílu slabší "náboj". Autorka se už vystřílela v předchozím. Přesto zajímavé čtení, vykreslování postav (snad nejvíc mě dostával otec a matka Louisy :-)

natkaf

Tak tohle se za mě nepovedlo. Kniha byla opět čtivá, o tom žádná, ale přišla mi zbytečně rozvleklá a zdlouhavá. Děj mě tolik nebavil jako v předešlém díle, i když se tu toho dělo podstatně více. Co ale hodnotím velmi kladně, bylo vykreslení toho jak se Louisa po Willově smrti změnila. Z veselé a optimistické holky se stal člověk, který absolutně neměl chuť žít a životem jen tak procházel. Její deprese se přenášela až na mě. Kdyby byla kniha napsána jako samostatný román, byla by určitě lepší. Hold srovnání s Než jsem tě poznala se bohužel nevyhne.

Aliii

Byla jsem zvědavá na pokračování a nezklamalo mě. Jojo Moyes má ten dar vtáhnout čtenáře do děje a pohrávat si s jeho emocemi.
Na můj vkus však bylo v knize až příliš mnoho dramatických situací, což trochu ubíralo na uvěřitelnosti - proto o 1 hvězdičku méně.

Zrzka2

Některé knihy by neměly mít pokračování. Myslím, že kdyby Moyesová napsala tuto knihu jako samostatný příběh, byl by mnohem lepší. Takto mi to všechno přišlo násilně napasované na první díl. Chování některých postav, především Lily a Luisy, se mi zdálo příliš zbrklé a děj v určitých chvílích vázl. I přes všechny nedostatky, ať už větší nebo menší se však autorce povedl vcelku vtipný romantický příběh, který se hodí tak akorát na dovolenou. Není těžký, je dobře stravitelný a plný vtipných situací.

KACABAK

Opět zajímavá kniha od autorky mnoha knih pro ženy. Musím ale říci, že první díl se mi líbil více. Tato kniha mi občas přišla zbytečně zdlouhavá. Určitě nečekaně zajímavý konec.

Irsaf

Líbila se mi

Jana283

Dobře mi tak. "Pokračování" bylo ještě hloupější klišé než první díl. Fakt jsem ráda, že jsem nemusela řešit smrt nikoho blízkého, ale jsem přesvědčena o tom, že takhle mýdlově to opravdu probíhat nemůže. O tom mě nepřesvědčí ani rozložitá mužná hruď záchranáře Sama. Takže podruhé a naposledy. Dost bylo Moyesové.

Sariska

Čekala jsem trošku víc. S