Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.63963

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You (2011)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

-el
včera

Myslela jsem si, že romantické příběhy už jsou dávno zamnou. A přesto jsem si knihu musela přečíst a po přečtení ji ohodnotit pěti hvězdičkami. Mám ráda knihy, které přečtu na jeden zátah a je těžké se od nich odtrhnout. Obsah byl úplně jiný,než jaký se od romantické knihy očekává. Z tolika stránek se vyčetl vtip, láska a zamyšlení nad životem.

PandaGirl
včera

Kniha se rozhodně mou srdcovkou nestane a ani jsem k tomu nepotřebovala tunu kapesníčků. Já se prostě u téhle knihy pobavila a hlavně odpočinula. Nemusela jsem přemýšlet. Autorka si zvolila skvělé téma, které podala neskutečně poutavě. Dokázala skloubit kontroverzní smutné téma se zábavou.
Hodně jsem se bála toho, že kniha bude jen nějaká sladká slátanina o ne moc vydařené lásce. Ale nakonec mě mile děj překvapil. Bylo to spíše o smyslu života a o tom, jak se lidé vyrovnávají s nepřízní osudu. Tím si mě to získalo, ale nemyslím si, že se ke knize ještě někdy vrátím.

LůcaŠťastná
včera

Nebudu vybočovat a i když jsem předchozí komentáře zatím nečetla, jsem si téměř jistá, že jsou všechny v kladném pojetí. Tuhle knížku jsem si přečetla, až po té hlavní vlně, kdy se dostala na vrchol své slávy. A film hodlám shlédnout, hned jak to půjde. Protože, tahle knížka si své ovace opravdu zaslouží. Není to jen obyčejná romantika, je v tom silné odhodlání. Donutí to člověka podívat se na svět jinak. Vtáhne vás a zamává s vámi. Prostě "Vážně doporučuji!". :)

Kešu1981
předevčírem

Kniha je jedním slovem "super"...ten konec mě prostě dostal!

Wikira

Skvělá kniha, od které je těžké odejít. Jsem moc ráda, že se vymkla klasickému pojetí milostného románu a pro jednou vše skončí jinak než obvykle. Skvělá kniha, kterou doporučuji

Alex.rrr

Romantika pojatá trochu jinak. Knihu jsem zhltla skoro na jeden zátah. Krásný dojemný příběh, který chytne za srdce. Krásně je zde ukázáno, na čem vlastně záleží a jak si to uvědomíme, až přijdeme o ty možnosti to prožít. Opravdu krásná kniha, kterou doporučuji přečíst.

Pistácie

Nejprve jsem viděla film a až poté jsem se dopracovala ke knize. Ale to mě ani v nejmenším neovlivnilo ji zhltat až do konce skoro bez dechu. Ani mě to nezastavilo před pláčem na konci. Nebo před myšlenkami na to, jak bych se měla vykašlat na všechny problémy a jednoduše žít. Nejen přežívat, ale opravdu žít. Další z těch děl, kdy člověk sotva popadá dech a přemýšlí při tom i o svém dosavadním žití.

Teninka

Příběh této knížky mě dostal ... je to úžasný příběh a klobouk dolů před autorkou. Ke konci knihy už jsem potřebovala kapesníčky, protože jsem už nedokázala zadržet slzy. Pro mne to byl po dlouhé době jiný styl knížky a nelituji toho, že jsem si ji přečetla. Bylo to opravdu nádherné a ti z vás, kdo ji ještě nečetli, tak se do toho pustě. Určitě ji doporučuji :-)

sarka45

Krásná kniha. K zamyšlení. Co očekáváme od svého života. O tom, jak nás setkání se zajímavými lidmi mohou ovlivnit, posunout. Že nemůžeme soudit konání druhých, když nejsme v jejich situaci - a vlastně ani pak ne, protože jsme prostě každý jiný, se svými představami o životě, se svými touhami.

Ráčkajda

Tak takhle už mne dlouho nic nedostalo, tolik slz...nešlo to zastavit.

Mufa

Jedna z mála knih, která mě opravdu rozbrečela. Je to silný příběh

swon

Před čtením jsem si říkala, co to bude za knížku s oceněním romantická kniha roku. Že já přece takové knihy už nečtu a snažím se aspoň trochu tvářit intelektuálně...Abych to zkrátila: po dlouhé době jsem závěrem knihy nekontrolovatelně plakala a zcela nesmyslně si začala představovat, jak bych se zachovala já ve stejné situaci (doufám, že mě osud toho ušetří). Kdo jsme, abychom soudili? Každý má právo si rozhodovat o svém životě sám? Anebo je život něco tak posvátného, na co nemá právo člověk sahat, byť jej chce sebevíc ukončit?
Nedokážu ani jednu otázku uspokojivě zodpovědět. V knize odpověď také nenajdete. Ale po jejím přečtení si rázem uvědomíte, že život je příliš krátký a nevyzpytatelný na to, abychom se jej nesnažili žít co možná nejlépe. A přestali se už konečně zaobírat malichernostmi.

Culina68

Kniha mě chytla od začátku do konce.

Klára2216

Kniha se mi líbila nicméně jiné knihy autorky se mi líbily více. Čekala jsem opravdu dojemnou knihu a asi mě nezasáhla tak, jako většinu čtenářů. Asi to nejvíce zavinil předvídatelný konec, chyběl mi tam ten zvrat z kterého bych si sedla na zadek a možná by to chtělo o kapku více romantických chvil mezi sebou. Každopádně určitě si znovu někdy přečtu. Knihy této autorky mám v oblibě a jen tak mě neomrzí. Filmové zpracování velmi povedené.

Domca25

Precetla jsem zopar knih ale zadna ve me nezanechala takovem.sram na dusi.. kazde slovo sem hltala tohle si proste musite precist

veeverka

super, doporučuju. Smutné.

misowi84

Věděl jsem že existuje a věděl jsem o čem tak asi je. Co jsem však vůbec netušil, je fakt, jak silný srdcervoucí zážitek může způsobit. Holčičí knížka, červená knihovna. Nesmyslná samolepka, kterou nevím proč jsem ji nalepil. To vše platilo až do chvíle,
NEŽ JSEM JÍ POZNAL ......

Chtěl bych o ní tolik říci...
Jak jsem si od prvních řádek zamiloval půvabnou Lou, jak jsem nesnášel nanicovatého sebestředného Patricka. Jak jsem si přál, aby Will ......

To je právě ono, nedokázal bych udržet jazyk za zuby.
Tak raději pomlčím a plným počtem doporučím.

PS:
ŽIVOT PO TOBĚ je ještě zabalen v celofánu. Roztrhnout obal, či neroztrhnout obal...
Toť otázka.

Ivit

Na červenou knihovnu popravdě moc nejsem. Ovšem tento typ knížky mě doslova dostal.. Nejspíš tím, že se nejedná o klasickou romantiku s opravdu neočekávaným happyendem :)) Závěr knížky mě dojal a nechtěla jsem, aby knížka skončila, aby příběh takto skončil.. Doufám, že ještě někdy natrefím na tak skvělou knihu. Doporučuji!

eva7919

Krásná kniha

JaKa1974

Než začnete číst tuto knihu, tak si kupte velké balení papírových kapesníků. Tato kniha se nečte, ta se prožívá.

romca3001

Kniha je naprosto úžasná. Člověk se do ní ihned začte a nemůže přestat :). Nádherný, romantický, ale zároveň velice smutný příběh. Ani já se neubránila ke konci slzám, tuto knihu hodnotím jako jednu z nejlepších, kterou jsem od této autorky četla :).

prochajda

Na knihu jsem se těšila, asi jsem trochu zklamaná, možná proto, že jsem dopředu věděla jak příběh dopadne. Ano párkrát jsem se zasmála, ale chvílemi také nudila, na konci slzela. Opravdu mě zaujala až poslední čtvrtina knihy. Film byl krásný. Od této autorky "Poslední dopis od Tvé lásky" se mi líbil podstatně více.

Alaglesia

Tak to byla síla. Nádherný, silný a dojemný příběh. Nemám slov. Těším se na další díla jdu se podívat na film.

knihovnička007

Skvělá kniha, která se čte jedním dechem. Není to klasická romantika... Potkali se zde lidé, kteří by se v "normálním" životě nikdy nepotkali a našli k sobě cestu.
Dost mi vadilo chování Lusiiných rodičů vůči ní, chování jejího přítele raději komentovat nebudu...
Příběh není jednoduchý... a myslím, že nikdo, kdo si něčím takovým neprošel, nemůže pochopit, co takový člověk cítí.
Skvěle napsáno! Mám zatím jen půjčeno, ale byla bych ráda, kdybych knihu měla doma a kdykoliv se k ní vrátit :)

Natali11

Nádherná kniha i film

WDasha

Krásná kniha se silným příběhem! Po mém breku ke konci knihy jsem usoudila, že na film se nesmím nikdy podívat :)

GabrielaSK

Wow, nadhera jsem z toho hotova jeste ted.. jak jsem knihu po dvou dnech docetla, tak jsem nemela pomysleni na jinou.. Uplne me rozsekala :-o byla to moje prvni kniha od spisovatelky a potrebuji je mit vsechny! kdo se jeste porad rozhoduje a vaha-NEVAHEJTE a utikejte si ji do kramu koupit ;-)

snílkařka

Viděla jsem film a hned jsem letěla pro knihu. A jak to dopadlo. Film je naprosto krásný. A kniha nelze říci než to samé.Nic méně doporučuji nejprve přečíst a pak kouknout na film nebudete zklamaní. Něco je lepší v knížce a zas to co chybí v knize najdete na filmovém plátně např: radost z čmeláčích punčocháčů a Willuv humor a Luisina střeštěnost..

medvídě

Právě dočteno a já nemám slov. - Kdo nečetl, tak nepochopí.

Silný příběh o naději, lásce a změně pohledu na život a celý svět.
Jen jsem si na začátku občas vzpomněla na film/knihu Nedotknutelní s podobnou tématikou. (Film doporučuji, s knihou jsem neměla tu čest)

V brzké době se vrhám na film a doufám, že se bude alespoň blížit tomu, co jsem zažila díky knize.

hadenka

kniha se mi moc líbila, je to již několikátá kniha od této autorky a opět bezva