Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.73533

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You

Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2011 ...více

ritz
předevčírem

I když jsem věděla, že to skončí špatně, pořád jsem doufala v dobrý konec. Ale asi by to byl velký kýč, kdyby to tak bylo. Krásná knížka, hned se podívám po další od této autorky.

Luca84
04. prosince

Řekli mi ať si to přečtu, že ten příběh stojí za to. A tak jsem si tu knihu přečetla. Byl to krásný víkend, který jsem strávila po boku Lou a Willa. Smála jsem se, plakala, užívala si jejich hovory. Moc jsem si tu knihu užila a teď je mi trochu smutno..

josska
03. prosince

moc se mi líbila i přes konec jaký byl

barusak1
01. prosince

Kniha se skvělé četla, příběh byl krásný. A i když takové knihy nečtu, byla jsem nadšená a brečela jsem snad od poloviny knihy. Takže je jasné, že si opět s velkou chutí přečtu knihu od autorky

jirina4159
01. prosince

Při čtení jsem měla stejné pocity jako čtenářky Simi a whiolet, takže nemám co bych dodala.

Simi
30. listopadu

Při četbě jsem prožívala hluboké pocity. Smutek, lítost, naději, radost, ale nejvíc bemocnost. Znovu jsem si uvědomila, že stačí mžik a všechno je jinak. Přímo jsem vnímala tu bolest Lou smíšenou se vztekem. Když se někdo rozhodne zemřít, zanechává vždy za sebou těžce zraněné blízké, kteří jsou přesvědčeni, že selhali. Kdo zažil, tak ví, co píšu. A tohle všechno bylo napsáno tak neskutečně pravdivě, že... no došla mi slova.

whiolet
29. listopadu

Knihu jsem do ruky brala se zvědavostí,ale nic jsem od ní neočekávala. Musím se přiznat, že možná o to víc mě dostala. Příběh mě vtáhl a nepustil, smála jsem se, brečela. Knížku jsem chtěla přečíst hned,ale zároveň jsem nechtěla,aby příběh skončil. Po dočtení jsem několik dní nechtěla nic číst,tak silný dojem u mě vyvolala...

Čerstvýnátěr

Těším se na film 9/10

Beky
28. listopadu

Poutavý příběh s reálným námětem ... Čtivý a velice zajímavý, konec mě překvapil, ale dalo se to čekat. Velice působivé.

ZuK1
28. listopadu

Výborně a čtivě napsaná kniha. Ačkoliv jsem se ani já v závěru neubránila slzám, vyzvedla bych však především to, jak vtipně je navzdory smutnému tématu napsaná a že se u ní tím pádem člověk zároveň dokáže i dost nasmát.

Tetalee
27. listopadu

Nádherná kniha,kterou jsem nemohla přestat čist!hned po přečtení jsem potrebovala videt film,hezky zfilmováno,,ale pro me by film bez knihy neměl takovou sílu..:kniha mi dala vic!

BlackBunny
26. listopadu

Jestli si chcete přečíst opravdu kvalitní knihu, tak rozhodně doporučuji. :)

ivca3710
26. listopadu

Nádherná kniha. Pamatuju si, jak jsem na ni čekala až si ji budu moct objednat v knihkupectví. Viděla jsem taky film, ale kniha byla lepší.

SakuraLuci
25. listopadu

Kniha mě úplně fascinovala, pohltila, nemohla jsem se odtrhnout. Ještě nikdy jsem u knihy tolik nebrečela, neprožívala osudy tak jako u této knihy. Děkuji za fantastický zážitek, líbilo se mi i filmové zpracování, ale spoustu detailů bylo vynecháno... Tudíž jsem ráda, že jsem nejdříve četla knihu. Doporučuji

Anyv
24. listopadu

Další kniha od Jojo, která mě nezklamala. Tak dojemný příběh, který by mě donutil na něj neustále myslet a přitom plakat jsem ještě nečetla. Pořád jsem doufala, že všechno dopadne jinak než autorka zamýšlela. Will byl naprosto sympatická postava a s Lou tvořili skvělou dvojku. Knihu doporučuji... byla skvělá.

1641997
23. listopadu

Úžasná knížka, která je jedna z mých nejoblíbenějších. Je vtipná. V některých částech jsem se nemohla přestat smát a brečet. Prostě super. Určitě si jí přečtu znova. :)

Vysky
23. listopadu

Kniha není sama o sobě špatná...ale mě docela často nudila a občas jsem se i musel přemlouvat, abych knihu dočetl. Nicméně pro lidi, kteří mají rádi romantické příběhy je tohle ideální kniha.

Alma-Nacida
21. listopadu

Kniha si v hávu románu pro ženy klade rozhodně neromantickou otázku, zda má člověk právo na smrt podle svého rozhodnutí, či nikoli. Za sebe mám tuto otázku vyřešenou, že má. Takže mě závěr nevyděsil ani nepřekvapil, ale co mi vadilo bylo poněkud sadistické a manipulativní zacházení Willa s ostatními zainteresovanými osobami. Pak mi taky připadalo nepravděpodobné, že by jel na plážovou dovolenou člověk s nedoléčeným zápalem plic. Na závěr dodávám, že opravdu nejsem cílová skupina pro knihy o lásce, kde on ji má rád a ona ho nemá ráda, nebo ho ona má ráda a on ji nemá rád, v nejhorším případě se oba maj rádi. Uznávám dobré řemeslné zpracování a za to ty hvězdy.

popelka595
20. listopadu

"Než jsem tě poznala" je neuvěřitelně lidský příběh dvou mladých lidí, kterým jsem tak moc fandila, že jsem ještě dlouho po dočtení musela myslet na to, jak hrozně musí být těžký, loučit se nadobro s někým, koho milujete..
Na obal knížky bych jen přidala varování, že při čtení hrozí vyšší spotřeba papírových kapesníčků, neboť i já se přidávám k těm, co si u knížky krásně pobrečeli.

Míša.H90
19. listopadu

Je to necelý týden co jsem knihu koupila a zase jí zavírám, teď ale s kapesníkem v ruce... velmi krásně a citlivě napsané.

SisBerankova
18. listopadu

Knihu jsem začala čist spíše ze zvědavosti, ráda si přečtu knihu a následně koukám na film. Byť se za citlivou osobu nepovažuji, nerozbrečel měani Pearl Harbor, ani Titanic, tohle mě doatalo. Posledních 100 stran mě odrovnalo a dočetla jsem to přes clonu slz :) doporučuji všem

alena3246
18. listopadu

Moc dobre a ctivě napsano. Ale vim je to jen kniha,ale mam mezi handikapovanymi dost pratel a znamyc na to abych vědela že i pres to chteji žit zivot naplno. Martin Zach jeden priklad za vsechny

zeja
18. listopadu

Kniha byla úžasná, dobře se četla, určitě doporučuji.

monulam
15. listopadu

Krásná kniha, skvěle se čte a přiroste vám k srdci. Knihu jsem četla už před pár lety a když byl v kině film přečetla jsem si ji před jeho shlédnutím znovu a potěšilo mě, že jsou ve filmu použity doslovně některé dialogy z knihy. Kniha je psána vtipným, osvěžujícím stylem. Děj vás doslova pohltí a nepřestanete číst dokud nebudete na konci.

Lidussska
15. listopadu

Nejlepší co jsem kdy četla :-)

ejwa1937
12. listopadu

Moje první kniha od Jojo Moyes, dlouho jsem se odhodlávala ji přečíst a ze začátku jsem měla pocit, jako když se dívám na Zemřít mladý s J. Roberts a byla trochu zklamaná, ale ten pocit se nakonec vypařil. Krásná kniha. Chvíli jsem si hýkala smíchy a chvíli brečela, že jsem musela přestat číst. Za den přečtená, ale oddechovkou bych ji nenazvala.

adevis
10. listopadu

Jsem ráda, že jsem knihu četla už minulý rok v srpnu. A co k ní říct? Další z mnoha dojáků, končících bohužel špatně, ale kniha mi přirostla k srdci. Film potěšil hlavně hereckým obsazením. Už se těším na čtení dalšího dílu.

Renča111
08. listopadu

To byl tak nádherný příběh, dnes jsem to dočetla a musela jsem ihned vidět film.. brečela jsem hodně a když jsem to četla, tak jsem doufala, že to Will neudělá, no celou knížku jsem čekala na to, až se políbí a on ji řekne to, co ji řekl.. pff, moc silný příběh, nechtěla jsem, aby to vůbec skončilo.. :)

Katka14
07. listopadu

Kniha je naprosto skvělá, mohu ji jenom doporučit. Ještě nikdy jsem u knihy tolik nebrečela.

Hanca111
07. listopadu

Pon prvních pár stránkách jsem se do této knihy naprosto zamilovala. I když jsem u žádné knihy ještě tak nebrečela, dokonce tam mám i pár rozmazaných slov. Bylo jasné že zemře, ale stejně mě to zasáhlo nepřipravenou. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih. Doporučuji lidem kterým nevadí pláč.