Než jsem tě poznala

Než jsem tě poznala

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivního Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155109/nez-jsem-te-poznala-vV5-155109.jpg 4.64173

Než jsem tě poznala (1.)

Me Before You (2011)

Vydáno:, Ikar (ČR)
Více informací...

Hanulka25
včera

Úžasná knížka, která nutí k zamyšlení.

Eli99
předevčírem

Moje snad nejoblíbenější, které jsem četla za poslední rok.

durinka

Příjemná a čtivá kniha, které v určitých momentech donutí čtenáře přemýšlet nad svými prioritami. Nejedná se o klasický milostný příběh, což je "osvěžující". Začetla jsem se a nemohla přestat...

Tanja00

Chytla mě za srdce...rozesmála i rozbrečela

Šerďa2012

Od knihy jsem čekala víc. Četla se dobře, námět dobrý. Ale že bych z ní byla unešená se nedá říct. Už jsem četla i lepší knihy s touto tematikou. Nicméně - zajímá mě, jak se bude život hlavní hrdinky odvíjet dál. Takže jdu do dalšího dílu.

M100

Kniha mě chytla hned od začátku. Super další kniha od J. Moyesové. Už se těším na další.

Hanjimka

Krásná knížka, super příběh.

Dakarianna

Hvězdy nám nepřály je pro mě s prominutím "laciná, stupidní a nevkusná kniha pro malé holčičky", ale tohle je pecka. Velmi čtivá, smutná a zároveň veselá... Filmové zpracování je také velmi milé.

kkubelkova

Tak tuhle knížku jsem přečetla jedním dechem. Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem kdy četla ❤ Doporučuji každému!

Marsee

Knížku jsem si přečetla na doporučení kamarádky. S pocitem, že budu číst další "lepší" harlequinku jsem se do ní pustila. I když mě příběh zaujal a finále bylo velmi emotivní, bohužel nesdílím stejné pocity s ostatními, zde v komentářích. Velmi zajímavá situace a osud. Námět by si zasloužil lepší zpracování. Bohužel pro mě vážně jen další lepší harlequinka.

Tebesťák

Když jsem si tuto knihu půjčila z knihovny, vůbec se mi nechtěla číst. Ale přemluvila jsem se a přečetla ji. A četla se prostě jedním dechem. Nádherná, úžasná, dokonalá kniha. Jojo Moyesová fantasticky popsala život Willa a Luisy. Já miluji romány a tenhle mě dostal na kolena. Sice jsem takový konec nečekala, ale chápu to. Na konci knihy ne, že bych vyloženě brečela, ale slza ukápla. Jenom a jenom doporučuji. Doopravdy skvělá kniha.

whitedale

Ještě žádná kniha ve mně nezanechala tak hlubokou stopu jako tato!

michaela7087

Po přečtení několika recenzí jsem nečekala žádný růžový románek. Ale to co přišlo po přečtení několika stránek, to asi nejde ani popsat slovy. Ten pocit kdy se smějete a pláčete zároveň! Nádherný příběh dvou lidí, tak naprosto odlišných. Příběh úspěšného Willa a tak trošku správně ztřeštěné Loisy, ve kterém je tolik lidského neštěstí a zároveň tolik lásky. Usínám, myslím na Willa a Luisu, po tvářích mi tečou slzy, jsem moc ráda, že jsem je poznala, že jsem poznala jejich příběh, který ve mně bude ještě dlouho odeznívat.

ttpnkov

Melodramaticky laděná obálka, popis a nálepka 'román pro ženy' může některé nechat na pochybách o tom, že se nejedná jen o slaďárnu s primitivním dějem. Já byla jednou z těch, co do této skupiny dlouho patřili, a billboardy na připravovaný film se sympaťákem Claflinem a krásnou Clarke tomu moc nepomáhaly. Nicméně když už jsem jí otevřela, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Tenhle příběh totiž při troše pozornosti skrývá mnohem víc, než jen špatně načasovanou lásku mezi upovídanou podivínkou a mladým úspěšným mužem, pro kterého si osud připravil snad ten nejzákeřnější typ životní ironie. Autorka všechno líčí tak nějak lidsky, bez zbytečného naléhání a se správnou dávkou nadhledu, díky které se nezvládáte rozhodnout, jestli v některých situacích spíš plakat nebo se smát. A tak děláte obojí. Tak dlouho, dokud není konec. A pak s tím hořkosladkým pocitem v sobě pokračujete vlastním životem dál, protože se vám příběh Willa, Louise a ostatních dostane pod kůži a jen tak vás neopustí.

ZDENEK 1000

KNIHA JE MOC HEZKÁ, VŠE OSTATNÍ UŽ JE POPSÁNO V KOMENTÁŘÍCH

StihOMam

Mozek dlouho vzdoroval, ale prohrál. Bylo pro mě překvapením, že sebe sama vidím sahat právě po této knize. Ale doporučení, žebříčky, komentáře, výlohy, reklama, kinematografie - ti všichni mě převálcovali a najednou.... pláčosmích uzavřel knihu a další kapitolu v mém životě. Ale nelituji ani jediné vteřiny strávené s Louise, protože mi dokonale pomohla zapomenout na všední realitu a bylo mi zcela (chvíli) jedno, jestli budeme mít něco k snídani. Je to jednoduchý příběh plný krásy a nejednoduchého života, za který jsem smutně vděčná. I díky takovým osudům pak člověk statečněji čelí tomu svému, byť může být právě stejně nesnadný.
Teprve s poslední tečkou chápu pátou hvězdičku.

saez

Vloudil se neodbytný pocit, že něco takového už jsem četla, ale i přesto to bylo příjemné.

PinkAlicorn

Úžasné! Kniha, která mě rozbrečela a donutila nad sebou přemýšlet ještě hodně, hodně dlouho.

AnetaHr

Nejkrasnejsi kniha, kterou jsem kdy cetla, nemam slov

St.Evelin

Pro moji romantickou duši velmi silný příběh. Četla jsem místy se zatajeným dechem! Líbí se mi,že k zaujetí čtenáře není použito mnoha složitých propletenců a dějových zvratů. Kniha je nabita emocemi,těmi pozitivními i těmi méně radostnými. Jako naivní romantická duše jsem závěr knihy oplakala.
Jestli si přečtu pokračování nevím. Mám pocit,že příběh Willa a Lou skončil s koncem této knihy.

Ketrin.TR

Tato knížka je zářným důkazem toto, že i bez složitého děje se zvratovými situacemi se dá zaujmout. A to tak, že hltáte každou novou stránku a nemůžete se od knížky ani za nic odtrhnout. Během čtení se u mě střídalo tolik emocí! Od smíchu, pobavení přes rozhořčení až po smutek a lítost. Nádherný příběh a moc doporučuji si ho přečíst.

mane.n

Tak takhle už mne nikdo dlouho nerozčílil. Příběh obsahově až ne tolik zajímavý, ale emocemi nabitý, až běda, bohužel se blíží k tradičnímu příběhu Kráska a zvíře...

notsohappyanny

Krása. Nevím zda si přečtu i 2. a co jsem tak slyšela tak prý vyjde i 3. díl.. Pro mě příběh Lou a Willa skončil tady a tak to i zůstane..:)

Nelíísek

Zatím jsem se tzv.“ červené knihovně“ úspěšně vyhýbala (kdyby mi ji nedoporučila známá, tak bych se k ní nedostala) ale tahle kniha opravdu nemá obdoby, se zatajeným dechem jsem hltala každou stránku. Will se sice ze začátku choval jako arogantní kretén, ale přes to všechno se Lou nenechala odradit a dělala vše co bylo v jejich silách, opravdu jsem ze začátku čekala konec jako z pohádky naučí se sám se sebou žít a budou šťastně žít, dokud je smrt nerozdělí. Autorka mě dostala takovým neskutečným způsobem, že jsem snad posledních 30 stránek brečela (od scény na pláži to semnou začalo jít z kopce) až do konce. Příběh byl opravdu silný plný humoru, nečekaných zvratů, a naděje. Určitě během času se zkusím dostat ke knize Život po tobě nebo jiné z autorčiných knih, jak říkám i když jsem spíš na sci-fi fantasy a detektivky, tahle romantika mě prostě dostala do kolen.

baral

Nádherná knížka s velmi silným příběhem.

Fazolka2017

Tuto knihu jsem četla ještě před zfilmováním, takže pro mne je kniha 100% lepší než film, protože do filmu holt celou knihu nenacpete a něco musí osekat. Přečetla jsem jedním dechem. Bála jsem se, že to bude jen nějaký srdcervoucí slaďák, ale mýlila jsem se. Humor, vážnost - obojí dané moc povedeně dohromady. Nádherná a poutavá kniha na jejíž konci jsem uronila pár slz. Mám kamaráda po DMO, který má funkční prakticky jen pravý ukazováček ( a samozřejmě mozek, co se týče myšlení je na tom líp než většina z nás, někdy mu to myslí a mluví až moc - a tohle na něm milujeme, http://mow.pise.cz/ ), ale po dojmech z knihy jsem nějak měla obavy se ho na téma řízeného odchodu z tohoto světa bála zeptat. Naštěstí mě uklidnil, že knihu četl a že se nemám bát, že nic takového nechystá. Se mi ulevilo :-)

veru_nedvedova

Teď jsem knihu dočetla a pořád nevím, jak bych knihu ohodnotila slovy. Pořád přemýšlím jak bych se zachovala já. Ano, musí to být otřesné být na vozíku a vůbec se nehýbat. Každý člověk má plné právo se rozhodnout jak to ukončit, ale je třeba myslet na lidi, kterým se tím ublíží. Je to přeci jen sobecké. Kniha mě neskutečně vtáhla do děje a hrozně jsem si ji užila. Od téhle autorky si chci určitě přečist další knihy.

mirunka182

Kniha mě dostala ještě více než film, který jsem viděla první. Pokud hledáte něco, co vás dojme a zároveň pobaví, je tato kniha skvělá volba.

starrky

Právě jsem jí dočetla, tak jsem pořád plná emocí. Myslím, že to byla jedna z nejlepších knížek, které jsem přečetla. Bála jsem se klasické červené knihovny, ale s tou kniha nemá vůbec nic společného. Postavy jsou skvěle vykreslené a já si je při čtení představovala, jak kdo vypadá a jak všechno probíhá. Jsem autorkou naprosto nadšená a určitě si přečtu i její ostatní knihy.

HaruSska

Tahle knížka mě naprosto odrovnala a protože jsem Neviděla film, nevěděla jsem jak to skončí... Minimálně posledních 30 jsem probrečela, jedna z nejemotivnějších knížek co jsem kdy četla ❤