Nevysvětlené záhady

Nevysvětlené záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236800/bmid_nevysvetlitelne-zahady-236800.jpg 5 6 2

Janadvorackova
28.04.2023 5 z 5

Prohrabávám se knihovnou, vyháním pavouky a nacházím počátky fascinace různými fantasmagorními žánry -:))).

Kniha obsahuje tématické kapitoly, které na několika kratších příkladech rozebírají například:
- Záhadu člověka (problematika dvojčat, spontální vzplanutí....) - pamatuji, že to mě hodně bralo.

- Moc ducha zase přiblíží různé přízraky, výjevy a zjevení a pofidérní operace rukama bez nástroje (pamatujete na to)? Teďka by se mi hodilo, aby přišel nějaký šaman a vyškubnul mi štítnou žlázu například... Holt už na tohle není vhodná doba.

- Mýtičtí a mystičtí tvorové - to je další kapitola, která přibližuje různé dlaky, třeba vlko, chlupaté muže pobíhající po horách, nebo monstra zvláštní. Malé i velké lidi, jakož i obludy vodní.

- Víra a co je za vírou? Ptá se další kapitola a já bych řekla prd, ale někdo věří, že na tom něco je a v knize i zázraky objeví.

- Svět duchů - bez komentáře :). Spojení se světem záhrobním nefunguje. Přestala jsem s tím po přečtení téhle kapitoly a zabouchnutém oknu poté, co jsem po své mrtvé kočce chtěla, aby se mi ukázala...

- Mlha přede mnou, mlha za mnou. Kapitola o mizení záhadném, záměrném, nebo omylem :).
Dočtete se o lodích, letadlech a lidech, kteří se kamsi ztratili zejména v oblasti trojúhelníkového tvaru.

- Ufo: fakt, nebo fikce? Další kapitola. A jasně že fakt :)! Na obrázku ke kapitole je tmavá silnice vedoucí opuštěnou krajinou. Soumrak. A tááák úžasné UFO, že máte hned chuť na nějaké vyšetření :). V obsahu nechybí svědectví, fotky, jakož i zmínky o vážných zdrojích, jakými jsou... filmy :), wow!

Jo, tuhle knihu jsem v nácti letech fakt zbožňovala.
A vůbec se tomu nevysmívám. Vztahuje se k době, kdy běžel "Svět tajemných sil" A.C.Clarka, takže se mi to hezky krylo a rodiče byli rádi, že se zabavím :).

JointlieKat94
06.09.2017 5 z 5

Jako malá jsem denodenně listovala touto knihou. Strašně mě to bralo. :)

Autoři knihy

Lorrie Mack