Nevyřešené věci

Nevyřešené věci https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118515/nevyresene-veci-118515.jpg 4 11 3

DzordanoChruno
31.03.2021 1 z 5

Najprv ma to zaujalo, potom mi začal chlapík liezť na nervy (toho nihilizmu je aj na mňa moc) a nakoniec ma to nudilo. Nedočítal som.

kap66
07.02.2021 4 z 5

Nejen ironické, jak uvádí stručňoučká anotace, ale hlavně absurdní a nonsensové (a malinko „novinářsky“ ledabylé v stavbě vět a interpunkci). Ale bavila jsem se dobrými nápady a originalitou, pomocí kterých vypravěč nazírá na první polovinu 80. let (v závěru přichází perestrojka, takže bych anotaci upřesnila). Mohl by to být svou podstatou nešťastný příběh o životní krizi vypravěče - muže, který nezvládá jak roli novopečeného otce, tak roli pisálka pitomostí v redakci nějakého tendenčního tisku. Spíš je to ale vtipný a trochu bláznivý příběh muže milujícího svou ženu (nazývanou jím samým kopfrkinglovsky Zdařilá) a neberoucího až tak vážně to, co se považuje za zvládání dospělého života, za totality, která už spíš jen otravuje než ohrožuje, takže se jí dá tak dobře vysmívat.

DickBach
03.09.2019 5 z 5

Veselé, vtipné, dost dobré.