Neviditelný svět

Neviditelný svět https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356692/bmid_neviditelny-svet-cFX-356692.jpg 4 58 22

Malá Ada vyrůstá v 80. letech v Bostonu se svým otcem Davidem, který je ředitelem počítačové laboratoře. Podivínský, výstřední a osamělý génius David vychovává i vzdělává svou dceru sám a denně ji bere s sebou do zaměstnání, kde se plachá Ada seznamuje se světem virtuální reality a programování přirozeného jazyka. Souběžně s tím, jak laboratoř získává věhlas, vynořují se znepokojivé otázky stran Davidovy minulosti. Když navíc Davidova mysl a paměť začínají selhávat, ujímá se Ady jeho kolegyně...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Unseen World , 2016

harena
14.03.2018 4 z 5

Román se zajímavou zápletkou, který se dobře četl až do konce. Je inzerován jako mysteriózní, ale není třeba se bát, je to příjemné čtení, kde Ada pátrá po tom, kdo byl vlastně její otec. Oba se zabývali virtuální realitou a než u něho zcela propukl Alzheimer, zanechal Adě zakódovanou disketu, kterou si má rozkódovat a přečíst. Román se mi líbil, dlouho jsem přemýšlela jestli 4* nebo 5*. Snad u nás přeloží i další knihy od Liz Moore.

jasmína
11.02.2018 5 z 5

Vzhledem k tomu, že mysteriózní romany zrovna moc nečtu, tato kniha mě moc zaujala a četla jsem, dokud jsem nebyla na konci románu. Zajímavě rouzlovaní hlavních hrdinů a jejich tajemství.

Spoiler :

Konec sice ve stylu sci-fi, ale v této knize se celou dobu ani nic jiného čekat nedá.