Nevěsta pro Moonrakers

Nevěsta pro Moonrakers https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51710/nevesta-pro-moonrakers-51710.jpg 4 76 18

1899 Čína/Anglie Osmnáctiletá Lucy, žijící v misijní stanici v severní Číně, je zavalena starostmi o čtrnáct osiřelých dětí. Ji samotnou v raném dětství epidemie připravila o rodiče, nyní umírá staniční sestra, která se o celou misii starala. Lucy nemá prostředky, aby sirotky uživila, ačkoliv se snaží ze všech sil, a nakonec je přistižena při krádeži. Ve vězení poznává tajemného Sabina a zanedlouho odchází pracovat do anglického hrabství Kent pro rodinu, která žije ve sporu se sousedy obývajícími venkovské sídlo Moonrakers. Napínavý, strhující příběh s milostnou zápletkou se zadrhuje v mnoha kličkách. Čína, moře, anglický venkov a znovu Čína, kam se všichni dostávají v honbě za pokladem, jsou jeho rámcem, svět na přelomu století pak jeho časem.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Moonraker's bride , 1973

Jája92
11.03.2024 4 z 5

Kniha popisuje střet dvou naprosto odlišných kultur Anglie a Číny. Středobodem tu je mladičká Lucy, která žije v Číně, je velmi houževnatá, pracovitá, i když trochu naivní. Následně se vlivem osudu dostane do Anglie a čeká ji tam nejedna perná chvíle.
Kniha obsahuje drama, dobrodružství, notnou dávku romantiky. Prostě odpočinková četba na deštivá odpoledne.

HanaVa98
03.07.2023 5 z 5

Velice krásný příběh, plný napětí, zvratů, dobrodružství i lásky. Lucy je silná a odvážná žena a také postavy kolem ní jsou velmi zajímavé. Čtení jsem si opravdu užila, závěr byl navíc velmi krásný, plný citů, romantických vyznání a také dramatického rozuzlení celého příběhu.

kob
14.06.2022 4 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení - sama bych po ní asi nesáhla - a byla jsem moc spokojená. Průpovídku - udělej prostě to, co je na řadě - jsem vzala za svou ;)

haWranka
01.12.2021 4 z 5

Moc hezká oddechová knížka - plná dobrodružství, intrik, trocha té lásky se taky našla. Lucy byla moc sympatická postava, ale člověk si musel nutně oblíbit i spoustu lidí kolem ní. Opravdu jsem si čtení užila!

kaja77
25.09.2021 5 z 5

Kdysi v 90.letech jsem knihu dostala od dědy, který se stal členem knižního klubu a jaksi mu vždycky poslali knihu, aniž by si ji objednal. Kniha se mi fakt líbila, četla jsem ji možná 2x možná 3x. Navíc jsem ji půjčila tolika lidem, že se mi už nakonec ani nevrátila a netuším u koho skončila. Parádní čtení plné exotiky a romantiky

alekis
30.01.2021 5 z 5

Napínavé, zábavné, poučné, cituplné, čtivé, v závěru prudce romantické... Přečetla jsem za půl dne, pobavila jsem se, potěšil mě šťastný konec. Ve svém žánru jeden z pomyslných vrcholů. Skvělá kniha, doporučuji. :-)

hayalet
03.04.2019 4 z 5

Trocha dobrodružství, špetka humoru a spousta nedopatření. Čínské misie, anglická smetánka, vládní nepokoje. Ke konci dojde i na tu romantiku. Oddechová četba, která mi odlehčila hlavu.

tabaluga
05.03.2018 5 z 5

Musím říci, že v této knize jsem se nejvíc nasmála, když se hlavní hrdinka objevila v Anglii a neznala tamní zvyky. Doporučuji knihu k přečtení - romantika, dobrodružství...

Evaho73
10.08.2017 4 z 5

Zaujalo ma prostredie a kultúra starých čínskych obyvateľov, kde sa odohráva väčšia časť príbehu. Tajomnosť, napätie, rivalita a romantická láska naviac dodáva celému románu ten správny šmrnc. Hviezdičku však musím ubrať za niektoré nudné pasáže počas prvého pobytu v Anglicku.

Alíša236
05.06.2017 5 z 5

Četla jsem v patnácti nebo ve čtrnácti letech a zanechala ve mě hluboký dojem. Červená knihovna se vším všudy a napínavý příběh.

jluky
04.05.2017 4 z 5

"Pochutnala som si" na nej. Veľmi dobrý ženský román...

Kabalenka
29.11.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek od autora. Moc hezké čtení. Doporučuji

hankapimi
28.03.2016 3 z 5

Pohodová oddechovka, která mi svým stylem pořád "cosi" připomínala...Podobné tajemno, tápání, rozhodování...Pak jsem na to přišla, byla to Tregaronova dcera od stejného autora, také se dobře četla, ale doufám, že to byla podobnost "čistě náhodná"...

Babo
15.08.2015 4 z 5

VCELKU POHODOVÁ KNIHA ,TAKOVÉ ODDECHOVÉ ČTENÍ. JE PRAVDA,ŽE JSEM ČEKALA VĚTŠÍ DRAMA , ALE TO SE NEKONALO. CHVÍLEMI JSEM MĚLA POCIT,ŽE JSEM SE VRÁTILA DO LET SVÉHO MLÁDÍ A ČETLA NĚCO PODOBNÉHO TŘEBA DUMASOVÝM KNIHÁM ..

gatear
26.04.2015 5 z 5

první kniha od tohoto autora, kniha se mi velmi líbila vtáhla a nechtěla mě pustit spát. No ted se mrknu, kterou další knihu si od tohoto autora přečtu. Doporučuji

monushka
25.08.2013 5 z 5

Knihu jsem četla jako -náctiletá a bylo to mé první setkání s autorem. Nádherný příběh.

valentýna
20.04.2013 5 z 5

Výborné čtení, kde nechybí láska, historie ani napětí, doporučuji k přečtení.

pirin
30.03.2013 5 z 5

Podle mně je tento román od Brenta nejlepší ze všech co napsal.

Anglie Čína gotické romány

Peter O'Donnell