Lapeni

Lapeni https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516619/bmid_lapeni-rxz-516619.jpg 4 352 91

Never After série

Navštěvovali jste rádi jako malí Zemi Nezemi? Přáli jste si zůstat navždy dětmi jako Petr Pan? Létat po boku víly Zvonilky? Či bojovat spolu se Ztracenými chlapci proti kapitánovi Hookovi? Možná jste z tohoto dětského příběhu nakonec vyrostli, ale Zemi Nezemi nechcete dát zcela sbohem. V tom případě by vás tato kniha od Emily McIntire mohla zaujmout. Autorka se nechala touto mytickou říší volně inspirovat, ale připravila si pro čtenáře mnoho zásadních zvratů. Představte si svého oblíbeného Petra Pana jako gaunera, obávaného Hooka jako romantika, Ztracené chlapce jako drogové dealery – představte si svět, ve kterém se hranice mezi dobrem a zlem stírají, kde hrdinové nejsou takoví, jací se zdají, a kde se naši oblíbení zloduši dočkají šťastného konce. Emily McIntire přichází s temným milostným románem inspirovaným pohádkovým příběhem, který je plný vášně, překvapení i surovosti a který vás lapí tak snadno, jako když se ryba chytí na háček. Nebo snad na Hák?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Hooked , 2021

Mishaacka
12.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Více recenzí na insta: misha_cte_eroticke.romany

*Tak tohle bylo jedním slovem: Wau!
*Na jednu stranu je kniha celkem krátká a tak příběh rychle plyne, ale na druhou stranu mi bylo líto, že jsem na konci, protože potřebuji více Hooka

*Na knihu jsem se díky anotaci a několika pochvalných recenzí těšila. Tentokrát nepřišlo zklamání a dostala jsem opravdu skvělý a žhavý příběh se záporákem v hlavní roli.
Erotická darkromance, hlavní hrdina záporák, postavy a místa inspirované pohádkou? Sem s tím, protože jsem milovnice seriálu Once upon a time (Bylo, nebylo), tak se kniha musela objevit na mém TBR A ach bože!! Celou knihu jsem měla před očima Hooka ze zmíněného seriálu Navíc tento Hook nemá hák, ale miluje hrátky s nožem
*Máme tady tatínkovou holčičku Wendy, které je 20 let a ještě kouká na svět růžovými brýlemi. Musím se přiznat, že jakmile má hlavní hrdinka takhle nízký věk a není to kniha z nějaké verze Adult, tak se na to musím před čtením připravit a být k hrdince trochu tolerantní. Ale tady to nebylo potřeba
*Wendy se mi opravdu líbila - během příběhu vyzrála z 20 leté dívky, která je tatínkova holčička s touhou po otcovské lásce a uznání, v mladou ženu. Takto, sice na konci se z ní stala úplná Xena bojovnice, ale budiž
*Hook - bože, Hook alias James. Toho zbožňuju! I přes (pro mě) příběhové klišé o těžkém dětství, byl skvělým záporákem, který se sice zamiloval, ale naštěstí nevyměkl :-) PS: tik, tik,tik
*Co mi trošku na podobných knihách vadí, je rychlý, takřka instantní příběh, kdy se vše (včetně obrovské, životní lásky) odehraje během pár dní. Celý příběh se časově vešel do 1 měsíce (a to jen díky poslední kapitole) Zase je to tak čtivé, že vám to odsýpá pod rukama, že nemáte čas se nad tím zamyslet... A pak jste na konci a říkáte si, to už je jako všechno?! Já bych si tak přála ještě nějakou novelu o Jamesovi a Wendy
* Tak tentokrát tady máme ženu s úchylkou Scény se mi moc líbily, Wendy a James měli mezi sebou skvělou chemii a díky Wendiině lehké úchylce to mělo temný nádech Teda, jediné, co to zabilo, byl "ztopořený klitoris" to mě trochu zchladilo Ale jinak to bylo žhavé a erotiky tak akorát

Katebe
11.10.2023 5 z 5

Tak toto žádná pohádka nebyla. Za to pořádně temný, mafiánský příběh vraha, který se zamiloval. Anotace je trošku zavádějící, protože jediný společný jmenovatel s pohádkou byla jména a možná pár drobností.
Hook je krutý, násilnický vrah, kterého ubližování vzrušuje a rozhodně se mu nevyhýbá. Je v pravém smyslu toxickým partnerem, minimálně za začátku. Je majetnický, potřebuje mít pocit kontroly. A přesto všechno jsem si ho oblíbila.
Wendy je jeho opakem. Je hodná, jemná a submisivní vůči všem okolo. Musím ale říct, že její potřeba škrcení byl překvapující aspekt její osobnosti.
V průběhu knihy jsou vsuvky do historie, díky čemuž se člověk lépe vžije i do minulosti postav. A společně s vývojem příběhu vidíme změnu chování postav.
Doporučuji všem, co mají rádi temný děj plný krve, násilí, intrik, sexu a pomsty.

Sarkak94
11.10.2023 5 z 5

Troufnu si říct, že většina z vás určitě zná příběh o Peteru Panovi. Jenže co když tentokrát není Petr tak úplně kladná postava? Co když je to celé z prostředí mafie? Jsou tu vraždy, intriky, drogy, násilí? A jediné co to s Peterem Panem má společné jsou jména. Může to fungovat? Sakra, ano. Může.
James "Hook" a Wendy, nemůžou být větší protiklady jako oni dva. On je krutý, až masochysta, mučení se mu neprotivý naopak se v tom vyžívá, kšeftuje s ilegálním zboží. Ale i přesto, že je to surovec tak vás to k němu táhne. Je majetnický , řekla bych že dokáže být něžný, ale to bych lhala. Takže ano já si ho zamilovala. Wendy je úplný opak, je to nevinná, "malá holčička", hodně naivní, ale taky není úplný andílek, její touhy jsou také pěkně zvrácené
Ale líbala se mi jejich proměna, celkově vývoj postav. Hlavně u Wendy, že dokázala ukázat že není taková jak si o ní každý myslí. Ale i Jamese jde sledovat určitá proměna.
Kniha je psaná u obou pohledů. A nejen, že se odehrává v přítomnosti, ale ve vzpomínkách se vracíme i do minulosti. Což krásně vysvětluje jejich chování. Na čtenáře tu čeká nejedna bomba
Půdně mělo jít jen o pomstu. Čistě o využití. Ale co se stane když se situace změní?
Pokud milujete temné čtení z prostředí mafie. Nevadí vám krev a spousta násilí. Drsné sexuální scény. Tak tato kniha je přesně pro vás. Já jí můžu jedině doporučit

knizni.taurus
07.10.2023 3 z 5

Není to retelling. Teda aspoň v pravém slova smyslu. Postavy mají mezi sebou jiné vztahy a zároveň drogy, které tady kralují, tak vám i s hezkými myšlenkami nedovolí létat. :D Každopádně autorka se příběhem inspirovala zejména v jménech a Hookovou averzí vůči tikání hodinek, jinak si tady teda Petra Pana, Wendy, Hooka a ztracené chlapce představíme v dost temnějším světle.

Za prvé, pár pozitiv. Tohle se četlo velmi dobře a stránky rychle ubíhaly. Je to napsáno jednoduše, žádné květnaté věty. Do tohoto světa taky vpadnete velmi rychle a hned se zorientujete kdo je kdo a jaké má postavení ve městě. Takže žádné velké zmatky na začátku. Taky to mělo jakýsi příběh, minulost, ze které se poté odvíjela přítomnost a budoucnost postav, jejich rozhodnutí a celkově vývoj. Je fajn, že to teda příběh mělo i docela zajímavý (protože jsou i knihy, které se takovým “bezvýznamným prvkem nezaobírají :D).

Celá kniha mi připomněla vibe knihy Zvrhlý král a 365 dní (kdyby 365 dní mělo nějaký děj). Tohle je počítám přímo dark romance a v tomhle žánru nejsem příliš znalá, ale tady mi to asi nesedlo tak moc jako třeba u Zvrhlého krále. Trochu mi přišlo, že tady sleduju cestu vraha za jeho životním štěstím a mám ho v jeho chování podporovat. :D Dostáváme tady teda něco málo z Hookovy minulosti, ale nějak mě to celé nepřesvědčilo, abych si jeho chování obhájila. Každopádně u Wendy měla i ta pohádková verze víc kuráže než tahle v temné. Ke konci už se to zlepšilo, ale nějak se nemůžu smířit s těmihle loutkami v těhle dark příbězích.

Epilog byl už za mě zas tak přeslazený, že se do tohoto světa ani nehodil a vlastně mi přišlo, že mi to má navodit atmosféru toho, že jsem četla něco echt romantického.

Asi takový průměr, četlo se to dobře, ale ničím mě to nevystřelilo ze židle.

katasokolov
04.10.2023 4 z 5

4/5*

“ i záporné postavy mají city”

Zaporáky mám radši než kladné hrdiny, takže tenhle aspekt knihy byl super. Vše se točí okolo pomsty, kterou si už jako malý chlapec předsevzal James - viděla jsem v tom dost podobnost s Kazem ze Šesti vran. Taky se mi moc líbil bratr hlavní hrdinky, velký introvert.

Příběh byla taková klasika bad boy a hodná holka, ale nenudí to. O pikantnější scény taky nebylo nouze a vyústění děje bylo zdařilé. Autorku si píšu na seznam.

Katy_vKnihách
03.10.2023 5 z 5

Když do této knihy půjdete, jako do temné romance, nemůžete být zklamáni. Protože opravdu, jestli se vám tento žánr líbí, tak tato kniha je v rámci žánru velice dobře napsaná. Stále nechápu, proč se tahle kniha řadí do žánru fantasy. Potom chápu hodnocení některých, komu úplně nesedla, protože čekali odlišný příběh. Ale, autorka to dala najevo zcela jasně, o jaký příběh se jedná.
A mě to bavilo celou dobu, akce začala už v prologu a náboj se nevytratil ani po pár kapitolách, kdy už si to většinou neudrží takovou akčnost, a sklouzne to do takového toho stereotypu, kdy už se hlavní hrdina začíná měnit v něco jiného, než na začátku. To tady prostě není! A to je asi důvod proč mě Lapeni tak oslnili. Líbilo se mi propojení hodinek s příběhem. Není nad to, když obálka odpovídá samotné knize. Možná, že bych se obešla bez epilogu, ale jinak téhle knize nemám co vytknout, a milovníkům tohoto žánru bych ji jednoznačně doporučila.

KajinaH722
01.10.2023 4 z 5

Kniha mě zaujala tím jak vypadá a že se jedná o temný erotický příběh. Miluju darkromace, ale nebyla jsem z toho úplně odvařená.
Nevím proč, ale oslovení drahoušku se mi moc v knize nelíbilo :D

Knihu i tak doporučuji tomu, kdo má rád erotické scény, sem tam násilí s krví, ale nic extra. Wendy 20 let panna a James 28 násilník to chceš :D

Za mě pořád vede Rina Kent( Zvrhlý Král), který je taky temný příběh.

denisa8946
24.09.2023 4 z 5

Na knihu Lapeni jsem se moc těšila. Zaujala mě svojí obálkou a anotací. Paradoxně anotace je jedním z důvodů, proč dávám v hodnocení o jednu hvězdičku míň. Čekala jsem, že se bude jednat o fantasy retelling příběhu Petra Pana. Po přečtení několika recenzí a úvodního slova autorky jsem byla vyvedena z omylu. Autorka se inspirovala především jmény postav. Dalším důvodem je občasná nelogičnost ve vztazích mezi postavami, nejen hlavními. (Například vztahy v rodině Wendy... nechci zacházet do podrobností, ať nevypustím spoiler.)
Ale i přesto hodnotím knihu velmi dobře. Jedná se o Dark romanci, ve které jsou sice místy pasáže, kdy si člověk vážně řekne, že to snad není možné, ale na vše je čtenář předem upozorněn v úvodním slově autorky.
Musím říct, že hlavní hrdina Hook se vám jistým způsobem dostane pod kůži. Je to toxický partner a sympatie k němu vás donutí přemýšlet o vlastním psychickém zdraví. :D (Možná si mě tak získal právě kvůli jménu, protože Kapitán Hook byl moje nejoblíbenější postava v seriálu Once Upon a Time.)
Wendy, pravý opak Hooka, je lehce naivní, ale milá postava. Ve správnou chvíli umí vystrčit růžky a čtenáře nejednou překvapí.
Oceňuji, že kniha nebyla pouze o erotice. Líbilo se mi nahlížet do nitra postav, poznávat jejich minulost a díky tomu lépe chápat jejich chování v přítomnosti.
Závěr příběhu jsem očekávala trošku jiný, ale i tento stál za to. :)

Local_Bunny
22.09.2023 4 z 5

No.. Já nejsem fanynka romantiky. Ani erotických románu. Ale tohle. TOHLE! Tak to teda jo. Hodně pro mě asi přispělo, že si autorka svůj svět přizpůsobili dle Petera Pana. Určitě se nejedná o retelling, jen si vzala například jména, názvy a některé rysy postav. Světě div se, ono to ale skvěle fungovalo.
Kapitoly se střídají z pohledu Jamese a Wendy, samozřejmě mě více zaujal James. Jasně, klasika, nějaké trauma z minulosti, zjistíme co, ale ta temnota se fakt povedla. Asi se nemůžu vyhnout srovnání toho, že se autorka úplně zbytečně inspirovala (opět) u 50 Shades, ale budiž. Ve výsledku aspoň toho sexuálního kontentu není tolik a já si hrozně vychutnávala hlavně všechny ty věci okolo, které vám ale prozrazovat nebudu, ať se neochudíte o skvělý zážitek. Každopádně jo, James je zlá postava, ví to o sobě a nebojí se to ukázat i ostatním.
Wendy.. No, to je prostě typická hlavní hrdinka, která mu padne k nohám, tu vám nemusím ani představovat. Ale! Projde si neskutečným vývojem, nezůstane z ní hloupá pipinka, což je skvělý detail. I když mám nějaké výtky, jako třeba nulovou komunikaci, tak chápu, že bez ní by nebylo o čem psát a neměli bychom zápletku, ehm.
Krom chemie jsem si užívala hlavně to, jak má autorka vymyšlený svět. Gangy, drogy, zbraně, únosy, výslechy.. To já prostě můžu. Ani nechápu, jak skvěle to zapadlo do takhle přebraného pohádkového světa, ale vždy to sedělo a já viděla podobnost, proč je vybráno zrovna tohle. O co není v knize nouze, pak o akci a podvody. Bohužel jsem docela brzy odhalila, kdo asi v tomhle podsvětí tahá za nitky, ale ani tak jsem nebyla zklamaná. Děj je poutavý, neustále mě držel napjatou a já se nemohla dočkat, co bude dál. Bez mučení se přiznám, že většinu postelových scén jsem prostě přeskočila, protože mě hrozně bavilo to všechno okolo.
Možná bych si trošku jinak představila konec, což je u důvod, proč knihu nehodnotím plným počtem. Jsem ale hrozně zvědavá na další knihy, které se budou zaměřovat zase na jiné pohádky, jelikož jestli autorka něco umí, tak vytvořit pěkně twisted verzi pro dospělé.
za knihu děkuji Knihy Dobrovský

Books_by_Dee
17.09.2023 4 z 5

IG: @books_by_dee

Lapeni je rozhodně jedna z nejočekávanějších knížek srpna, takže ve chvilce, kdy jsem si ji vyzvedla v knihkupectví jsem se do ní začetla. Autorka byla inspirována příběhem Petra Pana, není to však retelling (jak v některých recenzích vidám) vždyť to samotná autora píše hned na první stránce knihy.
V prvním díle série Never After se potkáváme s temným Jamesem, alias Hookem, kdy už jen jeho přezdívky se bojí celé město. James chce pomstít smrt svojí rodiny a k tomu mu má dopomoci vztah s Wendy, dcerou toho, jež chce zabít. James ale nepočítá s tím, že začne být na dotyku Wendy závislý.
Kapitána Hooka miluju od série Once Upon a Time (Bylo nebylo), takže mě nepřekvapuje, že jsem si zamilovala i tohohle Hooka. I zde je totiž klasický bad boy, který neukazuje své emoce a žene se pouze za pomstou. Uvnitř je ale jen ztracený malý kluk s traumaty z dětství. Wendy pro mě byla klasická čistá květinka, občas se ale chovala trošku jako blbka.
Kdo vyhledává dark romance, tak Lapeni je správnou volbou. V některých částech už jsem si říkala, jestli to není pro mojí romantickou, něžnou dušičku až moc. Knížka je rozhodně jiná, než co jsem kdy četla, ale neskutečně mě příběh bavil, obzvlášť se mě líbil vývoj jejich vztahu. Vztah byl sice trošku toxic, ale v téhle knížce to překousnu.
Rozhodně chápu ten hype kolem série a časem si přečtu i zbylé díly. Jen jsem asi čekala něco jiného nebo prostě jen trochu víc. Taky jsem bojovala s některými přeloženými výrazy, takže do čtení se radši dám v angličtině. Pozitivně ale hodnotím obálku, ta je prostě nádherná.

Ešína
17.09.2023 4 z 5

Temný příběh o padouchovi, co si jen potřeboval ukrást trochu lásky mě bavil. Líbilo se mi přetvoření postav z Petra Pana. Hook byl pravý padouch a Wendy trochu najivní kráska, ale jejich dark romance mi seděla.
Těším se na další díl ze série.

kristy.books
16.09.2023 5 z 5

Túto knihu som vôbec nemala v pláne čítať, no potom som na ňu zo všetkých strán počula nadšene ohlasy, a tak som ju prihodila do nákupného košíka. Nakoniec som rada, že som sa nechala zlákať, pretože to bol fakt skvelý príbeh. Označila by som ho za takú poriadnu mafiánsku romancu, aké mám rada. Autorka sa pri jeho písaní inšpirovala Petrom Panom.

Musím sa priznať, že Wendy ma trochu miatla. Niekedy sa správala ako naivné dievčatko, inokedy vystrčila pazúriky a celkom ma prekvapila. Páčilo sa mi na nej, že hoci vyrastala v bohatstve, tento svet ju neskazil a nemala problém zarobiť si sama na seba. Mama jej zomrela, otec sa viac zaujímal o prácu, takže na jej pleciach zostávala starostlivosť o jej mladšieho brata. Miestami mi ich bolo fakt ľúto, obaja túžili po láske a pozornosti otca, no nikdy sa jej nedočkali. Mohli sa spoľahnúť len jeden na druhého.

Hook, nebezpečný muž, ktorému by ste sa v reálnom živote oblúkom vyhnili, hajzlik, ktorý by si občas zaslúžil jednu výchovnú, no napriek tomu si ho nešlo nezamilovať... najmä, keď ukázal svoju druhú, ľudskejšiu stránku. Ak je mužský hrdina ku všetkým drsný a len pri svojej milovanej dokáže prejaviť svoje skutočné city, má to svoje čaro. V detstve to nemal jednoduché (pre tohto malého chlapca mi pukalo srdce) a toto všetko sa podpísalo na tom, aký v súčasnosti bol.

Romantickú linku som si naplno užívala, predovšetkým to, ako sa Wendy darilo postupne dostávať tomuto chladnému mužovi pod kožu. Bavilo ma sledovať vnútorný konflikt, ktorý sa v Hookovi odohrával i to, ako začal meniť svoj pohľad na určité veci. Páčilo sa mi, že hoci prešiel určitou zmenou, nestal sa z neho žiadny sladký cukrík.

Keďže sa príbeh odohráva v takom mafiánskom prostredí, nechýbali i nejaké drsnejšie scény, čo mi však nevadilo, práve naopak. Mám rada, keď je v takýchto príbehoch mafia aj reálne cítiť.

V posledných kapitolách sa toho udialo veľmi veľa a asi by mi nevadilo, keby autorka nejaký ten zvrat ubrala, prípadne ich nejak viac prerozdelila do celého príbehu. To je moja jediná výhrada k príbehu, inak ho môžem len odporučiť.

Aivinka
15.09.2023 2 z 5

(SPOILER) Hvězdičky dneska vůbec nehrají roli. Nechci ale téhle knize snižovat hodnocení, když už jsem od začátku věděla, co mě čeká. Kniha není napsána špatně, právě naopak. Je čtivá a autorka si umí vyhrát se slovy. Ale to je asi její jedné plus.

Příběh sám o sobě je hrozně jednoduchý. Tohle je naprosto průměrná fanfikce o mafiánovi, který se nemusí nijak snažit prakticky o nic. Chce vraždit? V pohodě. Žádné postihy ani skrývání stop. Každý krok, který James udělá, nenese vůbec žádné následky. Je to tím že je hezký, bohatý, nebo jsou všichni v tomhle městě (včetně policie) naprosto pitomí a neschopní?

Dějových chyb je víc než dost. Když Hook unese Wendy, opravdu to nikomu nevadí? Jistě, přijde o práci, ale vážně mi chcete nakukat, že jí nikdo nehledá?

Sexuální scény ani probírat nebudu. Tohle bylo prostě divný. James je celou dobu gantelman se vším všudy, žádné sprosté slovo neopustí jeho rty po celý čas knihy. Teda pokud nepočítáme postelové scény, tam se doslova jeho slovní zásoba smrskne na slovník sprostých slov a oplzlostí... tohle není romantika, alespoň podle mě ne.

Wendy několikrát řekla, že Jamese ani nezná. Jejich jediná konverzace je, když probírají jak moc nadržení jsou. Jak se do sebe mohli zamilovat je mi stále záhadou.

Nechci tomu kazit hodnocení úplně, kdybych byla upřímná, dostalo by to jednu hvězdu za snahu. Pravdou ale je, že jsem knihu dočetla, takže úplný odpad to v mých očích není. Hezký námět, který by se dal rozhodně zpracovat lépe.

MaláKnihomolka
10.09.2023 3 z 5

*Jen si pamatuj, že nehledě na to, jak moc špatná se situace zdá, všechno je jen dočasné. Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří.*

Úplně bych si od téhle knihy neslibovala retelling pohádky Petra Pana. Autorka se inspirovala jmény, takže zde najdete například Petera Michaelse, Jamese, kterému se říká Hook, Tinu Belle a pár dalších prvků. Jinak jde o úplně jiný, temný příběh, který je plný touhy po pomstě, krvi, zrady a touhy.

Příběh jako takový se mi líbil, ale měl několik nelogičností, které vám tu nemůžu říct, protože bych vám spoilerovala děj. Každopádně to by se ještě dalo přejít a pochopit, jelikož vás kniha vtáhne a do poslední strany, dokud nevíte jak to všechno dopadne, vás nepustí. Ale hlavní postava Wendy byla taková naivní loutka všech. Mám ráda hrdinky, které se umí za sebe postavit, jsou drzé, nedají se hned na první dobrou, a to Wendy bohužel nebyla. Jediné, co jsem na ní ocenila bylo to, jak se starala o svého bratra, narozdíl od někoho jiného, ale to po přečtení pochopíte. Hook.. bad boy, který postupně trochu vyměkne mi nevadí, na to už jsem zvyklá a byla jsem i ráda že to skončilo tak, jak to skončilo. Osobně se víc těším na druhý díl, který má být inspirovaný Lvím králem. Je to moje nejoblíbenější pohádka z dětství, tak doufám, že to bude jízda.

Takže suma sumárum, nápad na příběh se mi opravdu líbil, až na pár nedotažených drobností. Možná to bylo i mým velkým očekáváním, že nejsem nadšená tak, jak jsem doufala.

*Tvou hodnotu neurčuje to v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří.*

johi_murasova
09.09.2023 4 z 5

Tohle bylo opravdu něco! Od knihy jsem se neodtrhla od začátku do konce a i když jsem první polovinu knihy četla (z časových důvodů) několik dní, druhou polovinu jsem přečetla během jednoho odpoledne. Asi jsem si oblíbila mafiánské romány, ups. Do Petra Pana to má daleko, a rozhodně bych neřekla, že je to retelling. To co pohádku ale připomíná jsou jména postav - James Hook, Wendy, Peter Michaels, Tina Bell.
Postava Jamese Hooka byla podle mě napsána skvěle. Drsný týpek, prahnoucí po pomstě a tak se zaplete s dcerou svého úhlavního nepřítele. Wendy mi připadala jako milá a hodná holka, postupem času se ale ukázala jako pěkné číslo. Celkově se mi líbil vývoj jejich vztahu, až teda na jednu část, kterou jsem moc nepochopila. Né že nepochopila, ale přála bych si lepší vysvětlení, ale bez spoilerů.
Co se týče hlavního záporáka knihy, můžu jen říct, že jsem to asi čekala. Ale celkově se mi ale zápletka líbila.
A ta obálka? Dokonalost!
Moc se těším na další autorčiny knihy!

Matri
08.09.2023 4 z 5

(SPOILER) "Její nevinnost září jako maják  třpytící se klenot uprostřed smetí. Vábí mou temnotu, aby přišla a celou ji pohltila."

Tak rozporuplné pocity z knihy som nemala už poriadne dlho....
Na jednej strane (najmä posledných 100 strán) som príbeh doslova hltala. Veľmi veľmi dobre sa to čítalo. Príbeh je plný tajomstiev, drsných a krvavých scén, akcie a tiež poriadne žhavých scén, čo vytvorilo naozaj čítavý príbeh.
ALE... na druhej strane, čo sa týka logiky?! Toľko vecí mi vadilo - nechápem celý vzťah Jamesa a Wendy. Absolútne toxický vzťah! Ja mám veľmi rada padúchov, a že James bol poriadne krvavý hlavný hrdina, ktorý sa ale vo svojej mäsiarskej práci doslova výžíva!?!? Z tohto pohľadu, nechápem že Wendy s jej anjelskou povahou mu podľahla.
Ďalšia vec, James bol, ale že úplne slepý, keď nevidel na svojich zamestnancoch do oči bijúce zrady!! (Na druhej strane som asi bola aj prekvapená zo záverečného rozuzlenia.)
Bolo by toho možno aj viac - dobrých momentov, ale aj kritiky, ale nemôžem zas toľko rýpať, lebo po pravde som si príbeh vcelku užila a ani hodnotenie preto nemôžem dať úplne nízke. Hodnotím asi 3.75, zaokrúhlene 4 hviezdičky ;-)

"Chceš se dívat, jak hoří svět?
" Nech mě hádat, zapálíš ho?" zeptám se.
James se zasměje. Ten zvuk se mnou nese a cítím ho až do morku kostí."Ne, drahoušku. Dám ti sirku a po tvém boku budu sledovat, jak se z tebe stává královna popela."

michaelakoc
07.09.2023 3 z 5

Na knihu jsem se vrhla hned, jak jsem ji koupila, protože jsem okolo sebe viděla samé nadšené a pozitivní recenze. Bohužel jdu ale proti proudu a hodnotím průměrně.

Autorka na začátku upozorňuje, že kniha není pro každého, protože jsou v knize explicitní sexuální a násilné scény. S tím jsem do toho šla a neměla s tím problém. Pikantní a dobře popsané sexuální scény mám ráda a násilí, když má v ději opodstatnění, mi také nevadí. Ale já mám tady problém v ději a v postavách.

Netvrdím, že chemie mezi Jamesem a Wendy nefunguje. Funguje. Ale já se třeba ptám, jak se takový věhlasný zabiják zamiluje právě do obyčejné a naivní holky jako je Wendy. Pomstu jejímu otci bych věřila, ale toto moc ne.

James tam má i nějaký děj a o něco mu jde. Ale Wendy je tam vlastně taková zbytečná loutka, jak pro svého otce, tak pro Jamese. Navíc se chová hodně iracionálně.

Až téměř do konce knihy je zápletka hodně jednoduchá - padouši se svými se svými kšefty, pomsta, vzdorování otci a touha být vidět. V posledních padesáti stránkách se tam stane několik zvratů, které jsem úplně nečekala a vlastně knize dodaly určitý šmrnc, ale mohlo to být lépe propracované a ne to nechat až na poslední stránky.

"Jen si pamatuj, že nehledě na to, jak moc špatná se situace zdá, všechno je jen dočasné. Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří."

"Každý z nás je ale trochu zvrácený a nic jako dobro a zlo neexistuje. Existují jen různé perspektivy a ty se mění na základě úhlu pohledu."

"V životě jsem nezkusil žádnou drogu, ale představuju si, že je to podobný pocit, jako když mi žilami koluje Wendy. Naprosto pohlcující."

"Drahoušku, jestli já jsem temnota, pak ty jsi hvězdný svit."

Bryel
06.09.2023 4 z 5

"Wendy dělá to, co umí nejlépe. Celého mě pohlcuje. Moje rozervané srdce chrastí o černou klec ze žeber, bije jenom pro ni a doufá, že ho dokáže milovat i přes veškerou špínu."

Parádní žhavá dark romance z mafiánského prostředí! Plná nenávisti, touhy po pomstě a nebezpečné přitažlivosti.
Anotace je silně zavádějící, kniha je inspirovaná Peterem Panem nanejvýš jmény postav.
Wendy a James alias Hook. Hodná holka a sadistický zabiják.
Energie a jiskřivost mezi hlavními postavami je přímo ohromující. Některým scénám nechybí značná brutalita a syrovost. Autorka se toho vůbec nebojí a její styl je úžasně čtivý.
Za mě silně návyková bomba!!!

"Tvou hodnotu neurčuje to, v jakých podmínkách žiješ, ale to, jak povstaneš z popela potom, co všechno shoří."

evineckY
06.09.2023 5 z 5

Nevím, proč jsem si představovala dle obálky, že se jedná o fantasy,
ale vůbec nevadí, protože je to z prostředí mafie, které mám ráda.
Musím být nějak zvrácena, když držím palce násilníkovi a vrahovi, jen že
Jamesovi - Hookovi je držet musíte :-)
Příběh je ukončený, ale jsem ráda, že je to série a bude pokračování.
Líbilo se.

Ale potom se objevila Wendy se svou neochvějnou oddaností a nesobeckou schopností odpustit mi i ty nejhorší chyby a ukázala mi, že i ta nejzničenější srdce jsou stále schopna milovat.

A když si pomyslím, že aby to celé začalo, chtělo to jen špetku víry.
Důvěřovat nesprávnému člověku.
Přijít o andělský prach.
A být padouchem, co si jen potřeboval ukrást trochu lásky.

TerryDee
05.09.2023 5 z 5

Měla by to být pohádka. Ale pohádka to rozhodně není. Tohle je temný příběh. Tohle je především pro temné duše v nás.

"Jestli jsem já tvoje, co jsi pak ty pro mě?" Tvá nejhorší noční můra. "Cokoliv mi dovolíš."

Kniha Lapeni nám představuje svoji verzi na Petra Pana, kde všechno je jinak a vy si nemůže být ničím jisti. Sledujeme tu příběh mladého Jamese - Hooka - a jeho cestu za pomstou, kdy se neštítí vůbec ničeho. Jeho úhlavním nepřítelem je Peter Michaels, a ten má dceru Wendy. A právě skrze Wendy se chce James pomstít. Ale jakmile ji lépe pozná, nastávají menší komplikace.

Hook je jednoznačně padouch. Je krutý, zvrácený a vyšinutý. To minulost ho zformovala do této podoby. A vy si ho nechcete znepřátelit, protože by to mělo jisté následky. Ale zároveň vás něčím láká, jak jinak že. Protože pro tyhle padouchy máme slabost.

Wendy není špatná hrdinka. Celkem jsem si ji oblíbila. Jen mi někdy přišla až moc naivní a důvěřivá.

Společné chvíle Jamese a Wendy jsem si užívala. To zase bylo něco. Od prvního okamžiku tam cítí chemii, touhu a vášeň. Je to žhavé, hodně žhavé.

"Seš jako temnota, seš náladovej a záhadnej. Ale krásnej." "Drahoušku, jestli já jsem temnota, pak ty jsi hvězdný svit."

Sečteno podtrženo. Tahle kniha je úžasná. Nemá zkratka chybu. Je fakt čtivá a návyková.

"Každou noc."
"A přímo až do rána."