Lapeni

Lapeni https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516619/bmid_lapeni-rxz-516619.jpg 4 352 91

Never After série

Navštěvovali jste rádi jako malí Zemi Nezemi? Přáli jste si zůstat navždy dětmi jako Petr Pan? Létat po boku víly Zvonilky? Či bojovat spolu se Ztracenými chlapci proti kapitánovi Hookovi? Možná jste z tohoto dětského příběhu nakonec vyrostli, ale Zemi Nezemi nechcete dát zcela sbohem. V tom případě by vás tato kniha od Emily McIntire mohla zaujmout. Autorka se nechala touto mytickou říší volně inspirovat, ale připravila si pro čtenáře mnoho zásadních zvratů. Představte si svého oblíbeného Petra Pana jako gaunera, obávaného Hooka jako romantika, Ztracené chlapce jako drogové dealery – představte si svět, ve kterém se hranice mezi dobrem a zlem stírají, kde hrdinové nejsou takoví, jací se zdají, a kde se naši oblíbení zloduši dočkají šťastného konce. Emily McIntire přichází s temným milostným románem inspirovaným pohádkovým příběhem, který je plný vášně, překvapení i surovosti a který vás lapí tak snadno, jako když se ryba chytí na háček. Nebo snad na Hák?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Hooked , 2021

Viky007
02.03.2024 odpad!

Přemýšlím, jestli má tahle kniha nějaké plusy. Rozhodně mě zaujal námět, díky kterému jsem si knihu koupila. Navíc byl příběh opravdu čtivý, lehce napsaný. Jenže to je tak vše.
Bohužel jsem zklamaná. Vztah Jamese a Wendy byl příšerný. On jí doslova vyhrožuje smrtí a ona je z toho vzrušená. Psychicky i fyzicky ji týrá, chce mít poslední slovo a svým způsobem ji vlastnit. Zápletka s Peterem mě taky moc nezaujala. Celé to mohlo jít víc do hloubky. Autorka se soustředila hlavně na jiskření mezi hlavními aktéry, ale to temné podsvětí vykreslila jen okrajově. Z Jamese udělala psychopata, který díky nové lásce slepí své zlomené srdce. A konec mi přišel celkem humorný a absolutně nereálný. Další knihy si od autorky už nepřečtu, bohužel to byla ztráta času.

NicaCola
28.02.2024 4 z 5

Hodnotím 3,5*/5*

Kniha mě zaujala svou obálkou,ale přiznám se, že když jsem jí kupovala, myslela jsem si, že kupuji fantasy žánr :-D Při zjištění, že se jedná o dark romance, jsem trošku ztuhla, protože jsem zatím četla jen jednu knihu v tomto žánru a nelíbila se mi.

Tento příběh se ale četl dobře. Líbila se myšlenka a nápad! Za to dávám veliké plus...další plus dávám za odhalení padoucha na konci knihy.

A teď ty mínusy :-D Naivka Wendy. Tohle její chování mi teda pilo krev. Tak napřed tvrdí, že se nenechá sbalit jen tak a pak se nechá sbalit jen tak? :-D Hook mi celkem sedl, jeho minulost se mohla více rozvést, ale podle náznaků si čtenář mohl domýšlet... Trošku mi vadila jeho dominance, ale zase to k němu sedělo:)

Vaiolet
27.02.2024 5 z 5

V první řadě mě už na začátku skoro odradili negativní komentáře na stránkách prodejce už když jsem si ebook kupovala. Řekla jsem si ale, že dám sérii Never After šanci a dobře jsem udělala.
V první řadě je nutné odpoutat se od pohádky, která má být jakože předlohou. Kniha je dost čtivá, přelouskáte ji fakt za chvilku. Nechybí napětí, láska, temnota, zvrácenosti. Dostala jsem vše co jsem podle anotace očekávala. Jen ten konec to malinko pokazil. Přišlo mi, jak kdyby autorka psala a psala a pak najednou zjistila, že se blíží k limitu povolených stránek a tak to musela rychle ukončit aby se vešla.

Konfu97
26.02.2024 4 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Vlastně nevím, co jsem čekala :D

Wendy byla sice naivní, ale ne zase tolik jak jsem si myslela. Byla zrazená vlastním otcem, musela se postarat o bratra a zamilovala se do muže, ač ho sotva zná. Do muže, který je zničený a zmrzačený životem a ranami, které mu zasel. A že jich není málo. Možná proto mi jeho určité myšlenkové pochody přišli nedomyšlené.

Konec mi přišel zbytečně urychlený, některé věci se mohli víc rozvést a dovysvětlit. Ale jinak tam bylo pár překvapení a pár situací, které jsem čekala.

Celkově se kniha četla dobře. Příběh utíkal a už od začátku jsem měla problém jí odložit. :D

Turquoise
22.02.2024 3 z 5

Čekala jsem naivní Wendy a ve finále mi mnohem naivnější připadal Hook. Tohle zjištění mě hodně překvapilo. Asi ty věci nebyl schopný vidět přes tu bolest a vztek, který ho sžíral. Bylo tam tolik náznaků... stačilo se jen zeptat, jak ta žena vypadala. Marně jsem na tuto otázku čekala. Proto v mých očích vypadal trochu jako hlupák. Schopný, ale... občas pěkně hloupý.
Wendy sice sem tam měla prořízlou pusu když byla s Jamesem, ale to jak si nechala "ondit" na hlavu od jejích rádoby kamarádek mi pilo krev. Holka s jejím postavením, která chodila navíc na různé akce a uměla se chovat, by se teda tak urážet nechat nemusela. Ale zřejmě chápu co chtěla spisovatelka znázornit. Malou sladkou holčičku.

Knihu jsem přečetla bez problémů, u žádné části jsem se nezasekla. I přesto, že mě trošku zklamaly hlavní postavy, příběh byl fajn, sladký konec mi nevadil - naopak, mám takové pocukrování na konci ráda. Zvlášť po pár krvelačných výjevech, které se v knize objevily. :) Hurá na další díl.

alnovka82
15.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Kniha je velmi čtivá, než jsem se nadála, byl konec.
Postava Wendy mi moc k srdci nepřirostla, James mi seděl o hodně víc, k sobě mi ale moc nepasovali. Trochu mi vadilo, že James byl popisován, jako velký zloduch, všichni se ho báli, nikomu nevěřil a přesto neodhadnul ani jednoho zrádce a byl překvapený, jak ho převezli.
Knihu jako celek hodnotím jako lepší průměr.

@pribehyodjany
12.02.2024 4 z 5

Mafiánská romance s menším twistem, který odkazuje na pohádku Petr Pan. Moc jsem nevěděla co čekat, ale nakonec jsem knihu velmi rychle přečetla.

Ano, je to přitažené za vlasy a je to stejné, jako knihy tohoto typu. Tedy ona je naivní až běda, on je nejhorší z nejhorších, ale ona ho samozřejmě změní k lepšímu. Ale oceňuji, že konec měla autorka poměrně dobře promyšlený a celý děj k tomu směřoval.

Co mě naopak lehce rušilo u čtení bylo to, jak se jim pořád kroutili vnitřnosti/žaludek/střeva z nervozity/vášní/očekáváním... bylo toho tam moc.

Těším se na pokračování!

Tess_BooksNerd
10.02.2024 5 z 5

Tuto knihu jsem si hodně užívala. Zhtla jsem ji během jednoho dne a nemohla od příběhu odtrhnout oči. Je to vcelku vtipné, když si představím ty dětské postavy, které spisovatelka vytrhla z příběhu a dala jim násilné povahy. Byla jsem trochu skeptická, co se týče doporučení, že kniha není vhodná pro mladistvé. No teď už se nedivím.
Příběh je plný nenávisti, agrese, násilí, sexu, krve a zabíjení. Má zvrácená část nacházela uspokojení na každé stránce.
Příběh plynul rychlým tempem, nikde prázdné části. Hook se stal mou další oblíbenou postavou. Sice se později chová jak typický schizofrenik, ale nejde ho nemilovat. Už se těším na další díl.

Domieeele
07.02.2024 4 z 5

Zas ten přeslazený rychlý konec, který absolutně zničil požitek z knihy...

Mininka
02.02.2024 4 z 5

Nejdřív se mi do knížky vůbec nechtělo, ale nakonec jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Taková jednohubka, kterou jsem za den zhltla. :-) Kdo má rád dark romance, enemies to lovers, vřele doporučuji!

anna7852
29.01.2024 5 z 5

Anotace me docela odrazovala,ale jeden komentář mě přesvědčil to zkusit a jsem za to ráda,byla to naprostá pecka.
Odmyslet si od začátku spojení s dětskou pohádkou,se kterou to opravdu nic společného nemá, kromě jmen a opravdu to člověka vtáhne pokud má rád zaporaky,drsný sex a sprostá slova :)

Tereyciiik
04.01.2024 5 z 5

Mě se to libilo. Dobrý nápad, i zpracování. Chtěla jsem si stěžovat na slovník, ale vlastně ani nemůžu, protože hned na první stránce je varování autorky, takže super. Užila jsem si to a pobavila se. Hlavní postavy jsem si rychle oblíbila. Jediné co mě mrzí, že autorka se hodně opakuje. Každopádně jsem zvědavá na další díl

Terie
04.01.2024 2 z 5

Nemám ráda děj psaný v přítomném čase, takže to byl první zádrhel na trase. Další věc jsou postavy - jeden větší blbec než druhý, hlavní hrdinové i vedlejší.

Přišlo mi to jako zvláštní městské fantasy porno. Původní příběhy a postavy, u kterých se autorka inspirovala, znám jen podle jmen, takže co se týče jakékoliv podobnosti, nemůžu soudit.

Docela se Wendy divím, že Jamese chce a co všechno mu dovolí. Já bych od tohohle majetnickýho psychopatickýho úchyláka zdrhala na druhou stranu zeměkoule, jen co by se na mě podíval.

Pozitivně hodnotím boží obálku a to, že děj rychle odsýpal. Ale to je asi tak všechno. Knihu posílám dál a do dalších knih se určitě nechystám.

hledaseniki
31.12.2023 4 z 5

LAPENI....celkem náhodný nákup. Retellingy mám ráda a Petr Pan a Kapitán Hook,to bylo lákavé a řekněme bylo to především i hodně spicy. Není to klasický retelling ve slova smyslu, protože sice ta kostra příběhu tam zůstává, ale ...

Hook byl hříšně sexy a jemu prostě musíte fandit i když prolije potoky krve, protože tohle je prostě typický bad boy, kterého budete žrát.
Nebudu lhát, příběh mi nabídl něco docela jiného než jsem čekala, protože celý příběh je řekněme hodně toxický.
Je to hravé, sexy a neskutečně čtivé a samozřejmě do jisté míry předvídatelné, ale víte co, v tomhle případě mi to bylo vážně jedno, nemohla jsem knihu odložit a četla jí do rána, protože to prostě jinak nešlo.
Postavy mezi sebou mají slušnou dávku chemie nebo spíš neslušnou? :D Ano, tohle předčilo má očekávání a já se rozhodně pustím do další knihy, která bude součástí retellingové série.

B.Wilde
31.12.2023 5 z 5

(SPOILER) Teda, tohle bylo nakonec až nečekaně zajímavé! Skoro je mi až líto, jak jsem se s tím čtením táhla. Jeden den jsem dala pár kapitol, pak přišla skoro měsíční pauza a zbytek jsem dala na jeden zátah - no kdybych tušila, jak mě to chytne, dala bych to nejspíš za jeden den a to z fleku...

Věděla jsem, že tohle bude temnějšího rázu a při čtení jsem si uvědomila, že jsem moc dark věcí zatím ještě nečetla. Nejblíž tomu byla asi Papírová labuť, se kterou jsem tady narazila hned na několik podobností. A jelikož ta je skvělá, ani se nedivím, že mě nakonec zaujal i tento příběh. Tohle fakt nebyla pohádka, ale ty narážky na příběh Petra Pana byly za mě docela trefné a do příběhu mi to sedělo. Když jsem o knize slyšela úplně zčerstva, čekala jsem, že jde o nějaký retelling. Ale tomu to snad nemůže být vzdálenější. Naštěstí, to jsem před čtením už věděla, jinak bych byla asi lehce překvapená, co se tady z toho vyklubalo.

Při čtení jsem pár dějových zvratů vytušila (a docela mě potěšilo, že jsem měla nakonec ve svých úvahách pravdu) a pár mě jich naopak dost překvapilo. Hlavně za to finále jsem se rozhodla i pro lepší hodnocení, protože tam mě toho překvapilo zdaleka nejvíc a mělo to rozhodně ten správný spád. A abych byla jó úplně upřímná, fakt jsem si většinu knihy říkala "tohle nemůže mít šťastný konec!" a jak jsem byla překvapená, že to nakonec šlo (i když to bylo teda na můj vkus docela urychlené oproti tempu většiny knihy). Stejně tak jsem nevěřila, že by se mi hlavní dvojice, kde to bylo do značné míry fakt poměrně nezdravé a zvláštní, mohla líbit... ale to jsem si říkala i u jiné zde zmíněné knihy a jak to nakonec dopadlo.

Myslím si, že kdo má rád dark romance a nevadí mu ostřejší scény z kriminálního prostředí, bude jistě spokojený. Za mě 4,5* a do dalšího dílu série se mile ráda pustím také.

blurrydenisa
30.12.2023 3 z 5

U téhle knížky bych uvítala klidně o 100 stránek navíc, přišlo mi, že ke konci to začalo být až nelogicky uspěchané a hodně to uškodilo slibnému začátku.

I když nejsem člověk který by extra přemýšlel u čtení, většinou si právě užívám, že můžu vypnout a nechat se vtáhnout do děje, v tomto případě mi i bez přemýšlení bylo od začátku jasné, jaká bude hlavní zápletka a kdo vlastně je ten "pravý" záporák. Za mě to bylo až moc předvídavé, trošku mě to ochudilo o moment překvapení. I tak jsem ale četla dál, což mě přivádí k tomu, že musím naopak vyzdvihnout, jak moc čtivá knížka byla. (Alespoň v originále.)

Za mě dobrý tříhvězdičkový průměr. :)

LuckaK.088
25.12.2023 4 z 5

3,5*
Špatně jsem pochopila anotaci a čekala fantasy příběh - pohádku naruby. Jedná se ale o běžnou temnou eroťárnu z mafiánského prostředí. Shoda s pohádkou Petr Pan je pouze ve jménech a majetku (Hook bydlí na lodi, Pan má leteckou společnost). Jako dark romanci bych ale hodnotila jako slušný průměr a půl hvězdičky navíc za obálku, která mě nalákala...

isabokmal
20.12.2023 5 z 5

Dlouho jsem knize odolávala, protože jsem se bála, že budu zklamaná a nebude se mi líbit. Ze začátku to tak i vypadalo, ale zlomilo se to. Potřebovala jsem si na knihu prostě zvyknout, což je zcela normální.

Nakonec jsem se nemohla odtrhnout. Je to vážně úžasně čtivé a bavilo mě to. Líbilo se mi, jak autorka zasadila známé pohádkové téma do úplně jiného světa, kde byste postavy jako James Hook, Wendy, Peter a další rozhodně nečekali. Dark romance ve stylu mafie? To je rozhodně jiné než původní příběh, ale miluju to!
Ano, objevily se tam dvě scény, které byly na mne trochu “moc, ale i tak mi přijde to skvělé, protože to autorka tak živě popsala, že mne nenechalo chladnou

Vítala jsem ten kouzelný epilog, který ve mne vyvolal trochu té pohádkové energie, jakoby snad autorka chtěla připomenout, odkud ty postavy pocházejí.

Tedy vás asi nepřekvapí, když vám řeknu, že ji určitě doporučuju. Jamese Hooka si bláznivě zamilujete

Dizzy3
15.12.2023 3 z 5

Škoda, že jsem jim tu zamilovanost moc nevěřila.. bylo to všechno strašně zrychlené.. námět sice originální, ale něco tomu chybělo.. měla jsem trochu větší očekáváníplácala jsem se v tom a nutila k dočtení..

Tesset
15.12.2023 1 z 5

To teda byla blbinka. Nápad skvělý, zasadit Petra Pana a Hooka do světa drog, otočit to, kdo byl hodný a kdo zlý atd. super, ale takové zpracování si to určitě nezasloužilo. Wendy za mě ubohá chudinka, které na jednu stranu vadilo, že s ní každý zametá, ale na druhou jí to vlastně dělalo dobře a chtěla to tak. Tenhle vztah-nevztah za mě určitě ne. Vadil mi strašně, a nešlo o ty erotické scény ani vraždění, ale prostě to jak se k sobě chovali. Navíc ten konec byl přitažený za vlasy. Jedna výhoda - rychle se to četlo, takže to utrpení netrvalo dlouho. Další díly už asi vynechám.

2023  77%Lapeni
2024  82%Zjizveni