Tři případy z pískovcového domu

Tři případy z pískovcového domu https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98350/tri-pripady-z-piskovcoveho-domu-98350.jpg 5 12 12

Nero Wolfe série

Tři detektivní romány klasika americké detektivky byly napsány v rozmezí třiceti let a všechny se vyznačují charakteristickými rysy jeho nejlepších románů. Obsahuje tituly Príma jed (1948), V nejlepších rodinách (1950) a Honba za matkou (1963). Romány mají zajímavé zápletky i přiměřený rámec a půtky velikého detektiva s představiteli oficiálního vyšetřovacího úřadu jsou dávkovány v rozumných mezích. (www.mlp.cz)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Oddych

Even the Best Families, And Be a Villain, The Mother Hunt

pepa4081
06.02.2021 5 z 5

Jak už níže napsal Woodwart, je tato kniha zajímavou anomálií. Jakožto sběratel a šťastný vlastník všech Stoutových knih s Nerem Volfem, mám i tuto. První dva příběhy vyšly v edici Omnibus v trilogii, kde se Volfe utkává s Arnoldem Zeckem. Pozor, první příběh – Prima jed vyšel v Omnibusu pod názvem: Úsměv sluší zločincům. Jde o vraždu, která se stala v přímém přenosu rozhlasového vysílání. Druhý příběh – V nejlepších rodinách je zakončením trilogie, kde jde o konečné zúčtování se Zeckem. Určité věci v něm jsou hodně na hraně, ale mne pobavily. Zde se také přihodí něco, na co už nikdy Wolfe a především Lilli Rowanová nezapomenou. Poslední příběh – Honba za matkou je už z jiného období. Wolfe má za úkol najít matku dítěte, které někdo „daroval“ jeho klientce a jehož otcem má být její zesnulý manžel. Jako vždy jsem se dobře bavil a milovníkům detektivek vřele doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.
P.S. Prostřední příběh z trilogie se Zeckem vyšel kromě Omnibusu také v knize: Kdyby smrt někdy spala / Dvě přiznání.

woodward
15.02.2016 5 z 5

V tomto omnibusovém vydání očividně chybí "Dvojí přiznání", úvodní příběh triptychu o Wolfově střetu s americkým "Moriartym", Arnoldem Zeckem, protože v době přípravy této knihy byla už práva na "Dvojí přiznání" prodána jinému vydavateli. Jako třetí do party tedy přibyl román "Honba za matkou", což pro znalce Wolfovské ságy činí z této knihy zajímavou anomálii: Ve dvou ze tří případů velký detektiv, k jehož důležitým charakteristikám patří zásadní nevůle vycházet z domu kvůli práci, musí z domu nejenom vyjít ale dokonce utéct - i když jenom načas.