Nepřítel v mý hlavě

Nepřítel v mý hlavě https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528652/bmid_nepritel-v-me-hlave-6582e1861c8d5.jpg 5 7 4

Hezky nekorektní mystery detektivka, ve které oběť po smrti uvízne v mysli svého vraha, a nabádá ho s vytrvalostí teď už nesmrtelné osiny v zadku, aby spolu jako naprosto nesourodý tým pátrali v pražském podsvětí, ale taky mezi českou smetánkou a dokonce na divokém Balkáně, kdo si vraždu ve skutečnosti objednal, docela úlet, co? Mirek Perner toho prožil dost na samostatný román, ale z povahy jeho zaměstnání by ho naše kontrarozvědka stejně celý proškrtala a začernila. Takže se musíte spokojit se strohými fakty. Narozen v Havířově, maturita na průmyslovce, úprk do Prahy přerušený půlrokem ve zpravodajské škole v Brně a nástup do vysněného zaměstnání jako operativní důstojník Bezpečnostní informační služby ČR (při čemž si musel dodělat vysokou). Jestli vás hned napadl termín tajný agent, tak máte dost romantické představy. Mirek Perner xxxxx a ještě xxxxx, než dal výpověď, protože upřednostnil rodinu. Teď vede obyčejný život a chodí do obyčejné práce. A píše romány, v čemž ho horlivě podporuje jeho žena Alžběta a méně horlivě jejich tři děti, které těžce nesou, že jejich táta už nemá tak cool práci (ale nebojte – neptá se lidí za kasou, jestli sbírají bodíky).... celý text

iceVS
20.04.2024 5 z 5

Použít slovo "nekorektní" je naprosto spolehlivý způsob, jak mě zaujmout :-D
A tahle knížka je náramně nekorektní. A naprosto boží. Nemohla jsem se utrhnout a mám chuť dát si opáčko. Ono to bylo nejenom promyšlený, logický, ale i vtipný a uvěřitelný. Anebo jsem zrovna byla dokonale sjetá práškama na bolest, nevím :-D
Mám jedinou výhradu - na jedné z předposledních stran byl ten úděsný moravský obrat "šlo vidět"... Tak to prosím už nikdy, nikdy, nikdy...
Jinak úžasný jazykový projev :-)

Alfa - alfa :-)

Atanone
19.04.2024 4 z 5

Milý Mirku, trvalo mi sice, než jsem to drsňáctví rozdýchala, však víš, já na vulgarity moc nejsem. Ale byla bych sakra špatná Alfa, abych tu veřejně nepřiznala, že to ostatní mě hodně bavilo. Mám ráda Tvou fantazii a doufám, že se časem neutahá a že se Ti dál bude dařit nás hezky tahat za fusekle.
Arnie zdraví a prý si to přečte :)

Jaruš7
28.03.2024 5 z 5

Superčtivo.

Citace: Jsi upřímný, zásadový a rozhodný. Neztratíš se na Times Square ani v amazonském pralese. To já se bez pomoci nedokázal ani vymotat z letiště v Istanbulu.
"Hraješ to na moje ego?" zavrčel jsem přes zuby.
Jo, jak mi to jde?
Pazouru jsem stáhl dovnitř a zatáhl okýnko. "Docela dobře. Hraj dál."
Můžu ti to teď všechno v klidu vysvětlit?
"Poslouchám. Ale varuju tě. Jestli mi ještě jednou zalžeš, najdu způsob, jak ti ublížit, aniž bych se při tom musel sám zabít."

Jen ta představa - adrenalin co účinkuje do konce.
Jedno překvápko za druhým, nevypočítatelný zvraty, hlášky a účinek jako perfektně zinscenovaný příběh pro start v nové profesi - BRAVO.

(Černou fixu bych při vlastnictví knihy v jistých pasážích asi použila.)
Pro skalní fandy doporučuji!*

martinjandera
03.03.2024 5 z 5

Přes pár podařených odboček a třech zvratů, kdy mi spadla brada, byla detektivní linka vlastně docela přímočará. Bohatě mi to ale vynahradil hlavní hrdina, kterého si prostě musíte oblíbit (pokud nejste feministka). Nebyly to jen jeho cool hlášky (...další Albánec, co měl pazoury jak Serena Williamsová..), ale v jeho podání vypadalo být za chlapa s velkým CH strašně jednoduše. Celkově z toho sršel takový přirozeně pohodový feeling. Ale nesmíte to brát moc vážně.

Autorovy knížky

2024  91%Nepřítel v mý hlavě

Kniha Nepřítel v mý hlavě je v