Nepoučitelná

Nepoučitelná https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253972/bmid_nepoucitelna-253972.jpg 4 170 47

Osmnáctiletá Maise pochází z neúplné a nefunkční rodiny a musí řešit spoustu problémů. Není tedy divu, že si připadá vyzrálejší než její vrstevníci a táhne ji to do světa dospělých. Do jednoho ze starších mužů, v jejichž náruči hledá o prázdninách rozptýlení, se nečekaně zamiluje a ocitá se na bláznivé horské dráze touhy a nebezpečí. Evan je totiž její učitel na střední… Láká je oba jen zakázané ovoce, nebo se mezi nimi rodí opravdová láska? A dá se to vůbec poznat, když se řítíte do neznáma volným pádem?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Unteachable , 2013

jitka7
22.11.2017 2 z 5

Dobrý příběh. Asi bych snášela líp, kdyby hlavní hrdinka byla na vysoké. Protože tohle mi trošku zavánělo pedofilií (nemůžu si pomoct). Nejde tak ani o ten věkový rozdíl, ale spíš o věk hlavní hrdinky. Pane bože, co vidí třicátník na náctileté? Ten její životní osud byl skvěle popsán. Akorát mi chvílema hlavní hrdinka nepřipadala cynická, ale spíš chytrá až na půdu.

ardeas
04.11.2017 1 z 5

Za snahu. Neoslovilo ma to z viac dôvodov. Premudrelost z toho piští az az. Co sa tyka moralky voci vztahu s velkym vekovým rozdielom, tu v pohode absorbujem, nakolko poznám dost parov, kde je rozdiel cez 10r. Ale podanie a ta horska draha dejovej linky mi nesadla.

Veronika33
25.06.2017 5 z 5

Príbeh sa dobre čítal. Zakázaný vzťah učiteľ-študentka bol dobre vykreslený. (najmä čo sa týka sexu :) ). Samozrejme, že toto neštandardné chovanie Maise má korene v neusporiadanom živote jej rodiny.(Jej mama asi ani nemala mať dieťa). Knihu odporúčam, veľmi pútavý príbeh.

Kiwicatko
13.12.2016 2 z 5

No...co rict. V podstate sem byla zklamana. Cekala jsem neco vic, neco jineho? Vlastne ani nevim. Ale nemohla jsem se do toho poradne ponorit a venovat pribehu plnou pozornost. Nezaujaly me ani postavy. Jedine,co me vykolejilo z nudy byl Wesleyho film.
Mozna tomu dam jeste nekdy sanci, ale ted opravdu ne....

ChciOdŽivotaVíc
28.09.2016 4 z 5

Knihu jsem četla už podruhé a musím uznat, že pořád se mi líbí. I když nejde o nějakou převratnou literaturu, kniha mi vykouzlila úsměv na tváři. Některé myšlenky, které jsou napsané uvnitř jsou opravdu chytré a myslím, že se s většinou dokáže každý ztotožnit.
Jediné, co mi na knize vadilo, bylo neustálé popisování sexu. Hlavně mi to přišlo strašně hrubě popisové a do příběhu se mi to moc nehodilo. Proto strhávám jednu hvězdičku.
Jinak si ale myslím, že jako oddechová kniha super.

hruskovalucie93
18.07.2016 3 z 5

Průměrná kniha, vcelku dobře se četla, ale nijak mě extrémně nezaujala. Maise na mě působila dost dětsky a Evan jako slaboch. Námět super, převážně za to dávám 3 hvězdy.

Litocha
17.07.2016 2 z 5

Vlastně nevím, co si mám o téhle knize myslet. Čtení už jsem málem vzdala, hrdinka pro mě byla svojí pochybnou morálkou, zahleděností do sebe a rádoby filozofickými úvahami jen těžko snesitelná, ani Evan mě nijak neuchvátil, působil na mě jako slaboch. Navíc nemám ráda knížky s vševědoucím vypravěčem, takže časté odkazování na to, co se teprve stane, a hodnocení popisovaného mi pilo krev. Taky mě iritovalo, že překladatel ani ten, kdo dělal korektury, očividně nemají ani tušení o správném skloňování zájmena já. Nejzajímavější postava byl jednoznačně Wesley.
Postupně se ale něco zlomilo, asi jsem si zvykla. A přestože mi byla Maise pořád nesympatická (a navíc s dost pochybnou morálkou) a ani konec mě nijak neokouzlil, určitou poutavost a ambice knize nelze upřít.

dudunka
03.07.2016 5 z 5

Knížka se četla sama úžasná byla :-)

aliali
05.05.2016 3 z 5

Nelíbil se mi ani styl psaní, ani závěr, hvězdičky jsou pouze za námět.

Lidka
16.01.2016 1 z 5

No nejvíc " nepoučitelná" si tentokrát připadám já. Já ví, já vím, ... knihy se mají číst ve správný čas.
Ta zvědavost, jak s námětem spisovatelka naloží mne prostě svedla na scestí a já to dočetla, ač ... , vlastně až...
Tak tedy: Doporučuje se číst čtenářům majícím přiměřeně let:-))!

LilianaFalcon
09.01.2016 2 z 5

Hezký rozjezd, ale pak to pro mě ztratilo kouzlo. Až konec se zase povedl.
Tohle téma zakázané lásky už bylo tolikrát zpracované, že je těžké k tomu ještě něco dalšího vymyslet. Tentokrát se to prostě podle mě nezdařilo.

Lenka.Vílka
28.12.2015 4 z 5

Knihu jsem si koupila už pár měsíců zpátky a po pár stránkách ji odložila (po přečtení nechápu proč jako...) a konečně teď nastal správný čas. První půlku jsem moc neprožívala. Je tam spousta sexu mezi lidmi, kteří by ho spolu mít neměli. Ale to by mi nevadilo. Vadilo mi, že pro sex nebylo prostoru pro nic jiného. Ale chápu. Ve správné knize musí být všeho ve správných poměrech, proto jsem doufala, že dál se to rozjede i po příběhové stránce. Ale naštěstí přišla druhá část, kde se konečně něco dělo. A z obou hlavních postav se najednou stali dva lidi, kteří mají svoje problémy a své kostlivce ve skříni. Z jednoduchého příběhu se stalo drama, které mě vzalo u srdce. A dočíst byla příjemná záležitost. Takže, proč nedám pět hvězd? Protože jsem neměla Evana ráda. U knihy Život jedna báseň, jsem porovnávala, tak to to udělám i tady. Will byl zlatíčko, ale Evan...prostě mi nesedl. Nejdřív mi lezl na nervy, potom byl pro mě blbec a začala jsem ho mít ráda až na poslední stránce knihy. Což není dost. Ale jinak se kniha četla dobře. Ráda si přečtu další knihy od autorky.

Š.Ala
12.12.2015 5 z 5

No páni... Moc jsem si od knihy neslibovala kvůli hodnocení zde, ale naprosto mě dostala. Líbil se mi styl psaní, Maise i další postavy ( včetně pana učitele :-) . Líbil se mi i napínavý konec a přiznávám, že jsem si myslela, že to skončí jinak. Jo, fakt super. Stojí za to si ji přečíst, rozhodně je o něco jiná než mnoho dalších romantických knih.

warca
13.11.2015 3 z 5

Trochu zvláštní nádech, ale jinak celkem pěkné.

Arsi007
02.11.2015 5 z 5

Úžasná a čtivá kniha. Největším překvapením pro mě bylo, že Maise není typická mladá blbka, která by celou dobu řešila jestli jí pan učitel miluje nebo ne, ale je to naopak obyčejná holka, která to má v hlavě na svůj věk, hlavně díky svému těžkému dětství poměrně srovnané a ví co chce. K celkovému pozitivnímu dojmu přispívá také vedlejší dějová linka související s její matkou, která příjemně rozbíjí romantické klišé. A to, že má idol všech studentek i své chyby a není jen panem dokonalým je podle mě tou poslední tečkou, která tuto knihu řadí výše než klasické romány pro ženy.

Ditules
30.10.2015 3 z 5

Vztah učitel-žákyně se už jeví jako kliše...ale překvapivě mě ta knížka celkem zaujala. Čtivě napsané a navíc ten nápad s filmem byl skvělý. Akorát teda ta linka s mafií se mi zdála přitažená za vlasy...

Samira
24.10.2015 4 z 5

Hned na počátku mě uchvátil styl, způsob vyjádření a až skoro filmové záběry. Rozhodně se nejedná o romantické ani odpočinkové čtení, ale rozhodně stojí za to. Hlavně kvůli Maise, jejíž jedinečná, syrová, svébytná a okouzlující osobnost táhne celou knihu. Přejete jí štěstí a klid, kterého se jí snad zaslouženě dostane. I když před koncem kniha trošku ztrácela dech, celkově výborné čtení s krásnou obálkou!

Charmedka
22.10.2015 4 z 5

V knize najdete několik pěkně peprných erotických scén, přesto nelze knihu označit jako erotický román. Připravte se ale na spoustu vulgárních výrazů, kterými Maise nešetří. Upřímně mi někdy přišly opravdu jen sprostý a ne vzrušující, jak asi měly původně působit. Samozřejmě je kniha i romantická a napínavá, protože čekáte, jak vztah bude pokračovat. No a ke konci se kniha změní v pořádné drama. Celá kniha je hodně syrová, cynická a vlastně celkem i hodně realistická.

Já si čtení užila, stránky mi ubývaly ani nevím jak, četla se jedna radost. Určitě to není žádné vrcholné dílo, ale klidně bych si jí přečetla znovu, bavila mě.

Ivy
20.10.2015 5 z 5

Kniha je naprosto kouzelná - od začátku přes každé písmenko až do konce.
Spisovatelka se mi naprosto trefila do noty.
A pochválit musím (pro jednou) i českou obálku.

shey
12.10.2015 5 z 5

Kniha je opravdovým překvapením. Mě se moc líbila..... kniha i hlavní hrdinka. Příběh je psaný celkem syrově a chvilku mi trvalo než jsem si zvykla, ale pak už nešlo knihu odložit a zároveň jsem se bála číst dál. K Maise se určitě ráda vrátím....