Neobyčajná žena

Neobyčajná žena https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460040/bmid_neobycajna-zena-7b3-460040.jpg 4 11 2

Nebojácna a úprimná Tessa Swanová nie je typickou ženou osemnásteho storočia. Spolu s piatimi bratmi vyrástla v pohraničnej oblasti západnej Virgínie a skrýva v sebe silu, s ktorou treba počítať. Tichý a odvážny Clay Tygart nie je typickým mužom osemnásteho storočia. Vychoval ho indiánsky kmeň Lenapov a teraz sa ako hrdina vracia z francúzsko-indiánskej vojny do pevnosti, ktorá nesie jeho meno. Privádza so sebou Tessinu dávno stratenú priateľku Keturah, ktorá z osady zmizla pred mnohými rokmi. Clay je ako veliteľ pevnosti odhodlaný vyhnúť sa ľúbostným pletkám a pri stretnutí s pôvabnou Tessou si udržiava odstup. Keď ho však okolnosti prinútia konať a dotknú sa aj jeho srdca, musí sa postaviť tvárou v tvár jednej veľmi osobnej a jednej veľmi verejnej dileme. Silný príbeh románu Neobyčajná žena je popretkávaný prepracovanými historickými detailmi, ktoré vdýchnu minulosti život. Nenechá vás chladnými a prenesie vás do malebných, no nebezpečných hôr západnej Virgínie v roku 1770.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , i527.net

An Uncommon Woman

kurama45
28.12.2023 2 z 5

Od knihy tohto žánru nečakám presné historické reálie, takže zjavná zjednodušenosť mi neprekážala. Ale romantický vzťah, okolo ktorého sa mal príbeh točiť, prišiel ako slepé kura k zrnu. Z ničoho nič bola medzi Clayom a Tessou veľká lásočka. Nehovoriac o násilných a neprirodzených náboženských vsuvkách. Takmer akoby ich autorka do textu doplnila až po dokončení celej knihy.
Bohužiaľ po dlhých rokoch moja prvá nedočítaná kniha. Pritom to nebolo až také zlé, iba nudné. Ono je totiž dosť smutné, keď človeka na knihe najviac zaujme to, že sa brat hlavnej hrdinky volá Zadok.

pip11
30.01.2021 4 z 5

Příběh osadníků, kteří zabírali zem indiánských kmenů, jejich obavy a ztráty. Tessa by už jednou chtěla žít bez věčného ohlížení se a beze strachu před jejich nájezdy. Když do pevnosti přijíždí plukovník Clay Tygart, který byl z části vychován indiány, věci se začínají měnit. Konec 18. století na hranici v západní Virginii, kde byl život velmi tvrdý a nebezpečný. Zajímavý děj, bohatý na detaily, dobré a poutavé čtení.

Laura Frantz
americká, 1961