Nelíbánky

Nelíbánky https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468382/bmid_nelibanky-AvZ-468382.jpg 4 617 617

Jeli byste místo své sestry na líbánky? Se švagrem, kterého nesnášíte? Nesměla bych se jmenovat Olive Torresová, aby se tohle nestalo přesně mně. V šesti letech jsem uvízla v automatu na hračky a museli mě vysvobodit hasiči. Uhodil do mě blesk, uštknul mě chřestýš. Před pár týdny jsem přišla o práci a nemůžu najít jinou. A za to, že teď letím na Havaj, může katastrofální nevolnost z jídla, která zničila svatbu mé sestry a které jsem jako jediná unikla díky své potravinové alergii. Přesněji řečeno, unikli jsme dva. V tomhle letadle vedle mě sedí ženichův bratr Ethan. Proklatě přitažlivý chlap, ale jinak ten nejprotivnější protiva, jakého zrodil svět. To teda budou Nelíbánky! Autorky bestsellerových sérií Božský a Vášnivý vás zvou na kouzelný havajský ostrov Maui, kde se nepříliš dobrovolně ocitne dvojice ústředních hrdinů. Olive a Ethan o sobě nemají žádné iluze. Pobyt, který měl být romantickou svatební cestou jejich čerstvě sezdaných sourozenců, se nevyhnutelně změní v boj o sprchu, poukázky na masáž, klíče od auta… a taky o postel… Válka mezi švagrem a švagrovou začíná – dobře se bavte!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Jota

The Unhoneymooners , 2019

Lofda
07.07.2021 2 z 5

Upřímně? Autorky umí líp, mnohem líp. Pro mě bylo všeho nějak moc (nebo málo?), mělo to být vtipné, ale mě ten humor tentokrát nějak nesedl. Chtěla jsem dát trochu vyšší hodnocení, ale v porovnání se sérií Božských a Vášnivých by to nebylo spravedlivé. Škoda..

Andy0892
07.07.2021 4 z 5

Přesně jak psala Raty hned pode mnou - kdybych si spojila autorku s ostatními knihami, nejspíše bych se na ni tak netěšila. Zaujala mě v první řadě vtipná obálka a jelikož mě čekala dovolená, říkala jsem si, že to bude to pravé letní čtení. A nezklamala jsem se. Často knihy v tomto žánru nechválím, ale tahle se opravdu povedla. Ano, někdo si může stěžovat na nedostatek lechtivých scén, momentů překvapení, nebo mu bude chybět složitá zápletka, možná právě jedu na dovolenkové vlně a za jiných okolností bych dala hvězdiček méně, ovšem za oddechovou knihu na dovolenou si ty 4 ode mě zaslouží :)

raty
05.07.2021 4 z 5

Chtěla jsem romantickou oddechovku s vtipem a přesně tu jsem dostala. Knihu jsem si vybrala, protože mě zaujal název a obálka. Nespojila jsem si ji s jinou od tohoto autorského dua, která mi moc nesedla. A to je dobře, protože bych přišla o pohodové letní čtení.

ElikaBendova
03.07.2021 2 z 5

slabší průměr...umí to i líp.

oresvo
03.07.2021 5 z 5

Mě se příběh líbil. Jak oba hlavní hrdinové příběhu tak i vedlejší postavy. Konec byl ale skvělý.
Lehká , humorná oddechovka.

2688
01.07.2021 3 z 5

Vůbec nechápu tu obálku s banány pokud to mělo mít nějaký zvrácený podtext tak jsem ho nepochopila.
Co se týče příběhu nebylo to zas až tak špatný ale nebylo to ono pořád jsem čekala a doufala že tam najdu to ,,Woow'' ale bohužel nepřišlo. A abych knížce,autorce a příběhu nekřivdila našli se tam vážně sladké a vtipné pasáže a v některých kapitolách jsem se vážně pohltila do příběhu ale pak to vyšumělo....mrzí mě to ale čekala jsem víc asi .

Petra38
01.07.2021 5 z 5

Příběh mě úžasně vtáhnul do děje. Postavy byli moc dobře popsány a připadá mi jako bych Olive s Ethanem vážně znala. Takový knížky zbožňuju. Za mě skvěle naladí na dovolenkový období a přivede k nápadu na romantickou chvilku....

AliceTief
28.06.2021 4 z 5

Začátek byl takový nic moc, Ethan mi moc neseděl, ale jak se člověku podaří začíst tak je to opravdu pěkný příběh

Kaduri
25.06.2021 4 z 5

Ľahké, oddychové čítanie na leto. Špičkovanie medzi hlavnými hrdinami bolo fakt vtipné. Ako keby autorky samy seba nebrali príliš vážne, čo mi je veľmi sympatické.
Prekvapili ma decentné až minimalistické popisy erotických scén v porovnaní s Božským Bastardom.
Ethanovo veľkolepé gesto v závere knižky mi prišlo už trošku prehnané, ale epilóg dojem z knižky opäť vylepšil.
Za mňa solídne 4 hviezdičky.

kacaaba
25.06.2021 4 z 5

Tak až na ty žaludeční problémy na začátku, z kterých mi bylo dost špatně, a které ubraly jednu hvězdičku, se mi kniha líbila. Takové odpočinkové a vtipné čtení. Pobavilo mě mnoho scén, nechyběla romantika. Super, jen tak dál.

kanitsuj
24.06.2021 4 z 5

V rámci žánru a v rámci portfolia autorek jde rozhodně o nadprůměr, který není trapně přeexponovaný a u kterého se čtenářky zaručeně pobaví. Také tradiční zápletka "před očekávaným finále" mi v tomto případě přišla netuctová.
Knížku jsem měla přečtenou za dva dny, krásně mne naladila na dovolenou u moře:-)
PS: A ta banánová obálka, ta je prostě senzační i vtipná zároveň!

JitulHa
23.06.2021 4 z 5

Nelíbánky aneb mé první seznámení s autorským duem Christina Lauren. Námět byl opravdu super - dvojice (skoro) příbuzných, co se nesnáší a vyrazí spolu do tropického ráje, no nezní to skvěle? Nicméně, i když příběh oplývá úsměvnými momenty, čekala jsem ještě trošku něco víc. Možná větší chemii mezi hrdiny, a vzhledem k tomu, že jde o knihu autorek série Božský a Vášnivý asi i pikantnější příběh... Ačkoliv pro dovolenou či zpestření slunných dní, je to úplně pohodové čtení.

ZapisnikTerky
23.06.2021 4 z 5

Rozhodně milé a vtipné čtení - ideálka na léto k moři nebo na chalupu. Více info v mojí recenzi :).

Evka3814
23.06.2021 3 z 5

Bohužel i přestože mám tyto autorky móóóc ráda, tak tato kniha byla zklamání. Strašně dlouhej začátek a i když se pak začalo něco dít, tak stejnak tam chybělo nějaké to woouw překvapko. Každopádně věřím že to příště napraví;)

Kudík
23.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Tohle se autorkám opravdu povedlo, anebo alespoň já se u čtení dobře bavila. Nechyběla atmosféra, sympatické hl. postavy, humor, a i relativně zajímavá zápletka. Olive si prožila (a hlavně ve zdraví přežila) mnoho věcí, které naštěstí většinu lidí nepotká, např. v 6ti letech uvízla v automatu na plyšáky, v 16ti do ní uhodil blesk, a když studovala na VŠ, tak jí při horolezeckém výstupu uštknul chřestýš....., a to je jen zlomek její "smůly", anebo štěstí, co vše zvládla. :) No a nyní jí čeká záskok za své jednovaječné dvojče Ami na jejích líbánkách, a to s bratrem ženicha, protože všechny, mimo je dva, postihla otrava z jídla. Její škorpení s Ethanem se mi líbilo. Bylo osvěžující, i když vznik zápletky a jejich "nepřátelství", kde jsou zapletené sýrové kuličky, byl nesmysl. Při čtení jsem hrdinům záviděla výlety a zážitky z Maui. Rodina Olive a Ami byla úžasná, hlavně v závěru. A epilog knihu krásně završil. Na léto (nejen) ideální oddychovka.

LenRan
23.06.2021 3 z 5

Trochu jsem se u toho nudila, ale dá se to přečíst. Ta náhodná setkání na Maui na mě působila strašně uměle. To je ale náhod na jeden hotel, že? No a obálka je opravdu ošklivá, ta se teda nepovedla. Opět prostě průměr, který nenadchne ani neurazí.