Konflikt

Konflikt https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483321/bmid_konflikt-wlo-483321.jpg 4 357 96

Nekompromisní série

Nenávidím, keď sa musím podriadiť, ale rodina a jej postavenie sú desiatky rokov u nás nadradené osobným preferenciám a pocitom jednotlivca. „Pôjdeš do Ameriky a zoberieš si dcéru nášho najlepšieho priateľa." Dohodnutá svadba v dvadsiatom prvom storočí? Sme brutálne zaostalá mafia. Náš najlepší priateľ je v preklade otcov významný obchodný partner. A ja? Ja som synom talianskeho mafiánskeho bossa. Nemám nárok žiť tak, ako to sám chcem. Preto sedím v súkromnom lietadle rodiny Brusových, na ceste do zeme, z ktorej si mám priviezť manželku, ktorú ani nepoznám. Moja predstava je jasná. Bude krásna, bude kultivovaná, bude sa mi vedieť podriadiť a nebude jej vadiť, keď v mojom živote a v posteli nebude jediná. Riadim sa pravidlami. Na vzťahy sa nehrám. Kompromisy nevyhľadávam. Aspoň doteraz tomu tak bolo...... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Meridiano-press

Konflikt , 2021

Jeanine8
21.07.2023 5 z 5

S mafiánskou červenou knihovnou se v poslední době roztrhnul pytel, zdá se mi.....Zatím to nebyla žádná hitparáda, což rozhodně neplatí o této knize. Jděte do toho!

Jita160
20.07.2023 5 z 5

Potřebuji půjčit hvězdy na tuto úžasnou mafiánskou love Story, ale asi se jich nedočkám když jste je povětšinou použili na své skvělé recenze :-)
Je to bezcitný mafián který se má oženit s nesprávnou mafiánskou princeznou, když však najde tu pravou rozjíždí se bouřlivý ,sexy a úsměvný vztah.
,, Můj princ neměl krev jen na rtu měl ji hlavně na rukou. Jeho včerejší útok na moje ústa způsobil ,že jsem se v posteli převrátila snad tisíc krát než jsem usnula"
,, Není umění s mafianem žít ale přežít s ním".

Toto mě opravdu moc bavilo nedalo se vůbec od knížky odtrhnout můžu všem jen doporučit.

tereza9371
15.07.2023 5 z 5

Kniha je jedním slovem úžasná! Od první do poslední stránky je to jedna velká jízda. Autorka mě hodně překvapila.

Elisu jsem si hned zamilovala. Jediná žena, která řekne NE mafiánskému princi a nebojí se mu postavit. Její "neposlušnost", tvrdohlavost a prořízlá pusa je přesně to, co Nero potřeboval.

S Nerem jsem to měla úplně stejně. Jeho myšlenkové pochody mě neskutečně bavily. Z přerostlého dítěte se stal charakterní muž s obrovským srdcem. Samozřejmě si od Elisy nenechal nic líbit a stejnou měrou vracel.

Špičkování a hádky hlavních hrdinů mi nedaly prostor se nudit. Culila jsem se jak blázen. Navíc s tak milým příběhem jsem v mafiánském prostředí nepočítala. Nechybělo ani napětí a nečekané zvraty událostí. To vše v pořádně čtivém balíčku.

Jestli jste jako já milovníci mafiánského prostředí nebo hledáte romantickou knihu, která není jen klišé, věřím, že si Konflikt také zamilujete.

IG: vesnicka_knihomolka

LenkaNovotna32
14.07.2023 4 z 5

Dobre, dosť dobre na to aby si to clovek precital. Bolo tam všetko. Humor, napetie, sex, tvrdohlava hlavna postava a samozrejme sexi capo. Len jedna vec mi chybala. Opis ako vyzeral Nero.?

Wabinka
11.07.2023 5 z 5

Nádherný letní žhavý i humorný romantický příběh z mafiánského prostředí. Možná bych snesla na konci ještě aspoň nějaké dvě tři stránky... Ale i tak to bylo super.

Knihomol_ka
08.07.2023 5 z 5

Já upřímně nemám slov na tenhle příběh, který je opravdu napsaný úžasně!! Klobouk dolů, protože jsem tohle od slovenské autorky vůbec nečekala.

Prostředí mafie a celkově tyhle příběhy miluji, ale je těžký číst něco opravdu nového co vás nadchne z tohoto prostředí. Tohle autorka splnila na plné čáře.

Příběh se vyvíjel tak jak jsem čekala a rozhodne mě nezklamal. Četl se jedna báseň a slupla jsem ho jak malinu. Opravdu škoda, že kniha má tak málo stran. Klidně bych ocenila i víc.

Děj nebyl úplně originální, ale přeci jen oceňuji autorku jaké postavy nám poskytla.
Nero a Elisa byly dohromady skvělá dvojka. Užívala jsem si jak po sobě jdou. Chemie byla úžasná mezi nimi.

Příběh byl opravdu velice vtipný a dost jsem se u něho nasmála. Nejlepší byla scéna Nera a pračky ! to jsem umírala opravdu smíchy.

Konec knihy a vlastně i zápletka mě překvapila.

Tenhle skvělý román Vám určitě doporučuji a věřte mi nebudete litovat. Pokud milujete mafii a humor, tak je to to pravé pro vás.

Zuzi_cte
02.07.2023 5 z 5

Ja ty mafiansky romance fakt zboznuju. Zvlast kdyz jsou napsany takhle skvele. Chemie mezi Nerem a Elisou na jednicku. Jeji ostry jazyk nema chybu :-) zaroven to nebylo prehnane preslazene a to je fajn. Jsem moc rada, ze jsem na tuto autorku narazila a tesim se na dalsi jeji knizky.

Terkik
24.06.2023 5 z 5

POKLAD mezi československými autory.
Nero má povinnost oženit se s dívkou čisté mafiánské krve. Konkrétně dcerou otcova obchodního přítele. Při zásnubním večírku však nejde vše podle plánu. A on se tak ocitne v bytě se ženou, která svým ostrým jazykem převrátí vzhůru nohama snad úplně vše.
"Kde mám snídani?"
"V kuchařské knize na straně patnáct."
Tohle byla jízda! Autorka píše čtivě od začátku až do konce! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a hltala jsem každou stranu, každou větu. Musím říct, že jsem se asi zamilovala.
Nero i Lisa mi byli od začátku neskutečně sympatičtí. Jejich vzájemné popichování jsem si užívala s úsměvem na rtech. Jednou jsem dokonce vyprskla smíchy, když jsem čekala, až dcera pořádně usne a málem jsem si ji nanovo vzbudila.
"Potřebuju vyprat svoje věci."
"V koupelně je pračka."
"Vím, ale neumím ji použít."
"Podle toho, jak mi tu neustále rozkazuješ usuzuju, že máš okolo sebe lidi na všechno. Co kdybys teda pro změnu použil jednou i svůj vlastní mozek?"
Konec mě úplně dostal a nemít po ruce pokračování, tak si nejspíš vytrhám všechny vlasy na hlavě. V mém pohledu se jedná o knihu na úrovni zahraničních autorů, jejichž knihy bývají bestsellery v několika zemích.
S klidem vám můžu oznámit, že jsem si našla novou závislost, a tou je série Nekompromisní. Ano, vím to už po prvním dílu. Tohle prostě musíte a chcete číst! Byla to láska na první pohled a větu. @michaela.b.autorka je spisovatelka s velkým S a věřím, že tyto knihy budou přeloženy do vícero jazyků, protože si to opravdu zaslouží!

JanickaP
23.06.2023 5 z 5

Tak toto bych od slovenske spisovatelky necekala. Opravdu recenze neklamou a tahle kniha s prehledem konkuruje svetove urovni. Presne ten typ knihy, od ktere neodlepite oci dokud ji nedoctete do konce. Pribeh jsem hltala od zacatku do konce a silene me bavila chemie mezi Lisou a Nerem. Skvele se doplňovali, hezky si spolu popovidali a ja se i pobavila. Za me by klidně mohlo byt jeste pokracovani teto dvojice a urcite bychom se nenudili, protoze mi prijde, ze maji jeste co nabidnout.

Leído
04.06.2023 5 z 5

Výjimečně mě nadchne v tomto žánru kniha, která má podprůměrné hodnocení. O něco častěji mě zklame kniha, která má nadprůměrné hodnocení. Je to normální. Každý si v knihách hledáme to svoje. A každý autor se musí smířit s tím, že se nikdy nezavděčí všem. Takže otázka zní: jak to Michaela Brnková dělá? :) Souhlasím prakticky se všemi komentáři.

Kniha mě dostala do kolen v okamžiku, kde se Nero nastěhoval k Lise do bytu. Jejich krátké soužití, to byla jízda a od té chvíle jsem se nemohla od knihy odtrhnout a těšila se na každou další interakci těch dvou. Víc bych nepotřebovala, přesto jsem toho dostala v knize mnohem víc včetně konce, za který tleskám ve stoje. Autorka má už očividně hodně načteno a tradiční epilogy ji nebaví. Stejně jako mě.

Kdybych měla najít něco negativního, tak mě mrzelo, že Emma byla ke konci jako postava odstavena na vedlejší kolej. Jakoby přestala pasovat do příběhu. Podle mě měla patřit jednoznačně a neoddělitelně k Elise.

Přesně si pamatuju, kdy a kterou knihou jsem podlehla mafiánskému prostředí. Od té doby jsem podobné knihy začala aktivně vyhledávat, ale většinou jsem zažívala trpké zklamání. Vybalancovat dobro a zlo není vůbec tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Tento rok se mi dařilo. První Vánoce jsem měla, když jsem objevila autorku Danielle Lori, druhé Vánoce jsem měla po přečtení této knihy a třetí, když jsem zjistila, že Michaela Brnková vydala dalších pět knih. No není ten život krásný?

Lucie.285
18.04.2023 5 z 5

Pro mě jedno z největších překvapení za poslední dobu. Autorka se stylem psaní vyrovná nejlepším zahraničním autorkám. Neuvěřitelně čtivé. Hlavní hrdinové mezi sebou měli skvělou chemie a jiskřilo to mezi nimi. Moc jsem si knihu užila a těším se až si přečtu další knihu od autorky. Jestli váháte, tak rozhodně DOPORUČUJI.

zuzak82
10.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Hlavní hrdina Nero vyrazí do Ameriky, aby se zasnoubil s dcerou důležitého obchodního partnera. Nikdy svou snoubenku neviděl, protože svazek domluvil jeho otec, aby upevnil rodině pozici ve světě mafie. Nero to moc neřeší, protože povinnost vůči rodině je u nich samozřejmostí a případnou zábavu může vždycky hledat mimo rodinný krb, stejně jako ostatní. Bohužel brzy zjistí, že vše nepůjde tak lehce, jak myslel.

Už od první chvíle mě bavila hlavní dvojice, která měla mezi sebou neuvěřitelnou chemii již od prvních scén. A vše krásně gradovalo od hašteření, přes vzájemnou touhu až k lásce.

Příběh i postavy dokážou překvapit a pobavit. I milionkrát vyprávěný příběh může být skvělý, když má autorka talent a cit pro romantiku.

Doporučuji. A jdu číst další díl.

narisa
16.01.2023 5 z 5

Moje velká gratulace autorce. Bylo to opravdu famózní čtení.
Ano, příběh mě chytnul a nepustil, dokud jsem nedočetla. Čtivost se tomuto dílu nedá upřít. Kniha je plná napětí, násilí, strachu, ale také lásky a malinko i humoru.
Maurizio byl opravdu zajímavou postavou, která ve mě dokázala vzbudit hodně emocí a Elisa byla skvělá, silná a téměř nic mu nedarovala. Úžasný pár.
Ke konci jsem, stejně jako jiní, byla trochu zaražená poslední kapitolou a epilogem. Ale i tak to byl skvělý čtenářský zážitek z mafiánského prostředí.
Moc se těším na další knihy této autorky.
Vřele doporučuji.

Hatshepsut
27.10.2022 5 z 5

Ano, také mě u této knihy upoutalo vysoké hodnocení a knihu si sehnala. V tomto žánru není pro autorku jednoduché čtenáře zaujmout a překvapit, jelikož trh je romantických příběhů plný. Ale pro nás milovníky romantiky je skvělé, pokud narazíme na příběh, který nás při čtení nepustí od děje. A tento takový je! No v reálu bychom asi mafiána nemilovali, ale tady mu jsme schopni i fandit. No a co si budeme nalhávat, to jak se mu Elise dokázala postavit bylo prostě skvělé. Oddechovka plná humoru a romantiky jak má být!

evineckY
24.10.2022 5 z 5

Miluji Kmotra a tuto knihu taky !
Moc se mi líbilo, jak si spisovatelka poradila s láskou, když si Maurizio - Nero vybral tu pravou ženu, která mu fakt dala zabrat :-)
Neskutečně jsem se bavila a těším se hned na další díl.
Doporučuji

kristyna1301
09.10.2022 5 z 5

Konflikt je moje nová srdeční záležitost ️

Obecně nemám ráda, když je recenze pouze plná chvalozpěvů a tak nějak na jedno kopyto, ale tady opravdu nemám co vytknout. Příběh je dokonalou kombinací napětí, romantiky, vzrušení, humoru i šoku, který jsem při konci málem utrpěla.

Děj ubíhá dostatečně svižně, nemotáme se v kruhu, všechno prostě skvěle šlape. Chemie mezi postavami byla pro mě hmatatelná a emoce uvěřitelné. Navíc jsem si vlastně všechny postavy oblíbila a na nikom mi nic nevadilo.

Jedinou mou chybou bylo, že jsem Konflikt nečetla dřív! Už teď se těším až si dám rereading!

Nevím, jak lépe popsat svoje nadšení, ale věřím, že všichni jste už pochopili . Tohle si prostě musíte přečíst!

Hodnocení: 5/5⭐

Ketfl
03.10.2022 5 z 5

Hned přiznám, že české a slovenské autory moc ráda podporuji, ale mnohokrát jsem se "spálila" a nebyla jsem příliš spokojená. Takže o této knize jsem věděla, ale nějak jsem ji nevěnovala pozornost. Nakonec mi byla doporučena ke čtení a já jsem tak šťastná, že jsem se do ní pustila, že ani nevíte jak!
V první řadě musím říct, že já prostě zbožňuju prostředí mafie. Takže první spokojenost. Dále kniha nabízí opravdu zajímavou hlavní dvojici. To jejich hašteření a vzájemná chemie, to byla naprostá paráda. Další spokojenost. Nesmím opomenout, že autorka píše tak skvěle, že bych ji určitě srovnala s úrovní zahraničních autorek. Kniha se četla sama a já se nemohla odtrhnout. Prostě nemám co vytknout. Je fakt, že můžu být asi spokojená, že knihu čtu až teď, protože brzy má vyjít další díl, tak aspoň nemusím čekat. Určitě si ho nenechám ujít a autorce moc tleskám. Skvělé dílo, opravdu.

Gabriela143
02.04.2022 5 z 5

Toto je autorkina prvotina??? Kniha je jednoducho skvelá. Je v nej od všetkého niečo. Je vtipná, akčná a vášnivá. Nevedela som sa od nej odtrhnúť a už sa teším na ďalšie čítanie. Michaela Brnková len tak ďalej...

Anna195
08.03.2022 5 z 5

„Nie sme ideálni a ani nikdy nebudeme, ale to, čo nás dokázalo spojiť, si musíme vážiť a navždy uchovať."

Ak hľadáte knihu, z prostredia mafie, ktorá vás úplne pohltí, tak kniha Konflikt je jasná voľba práve pre vás. Dokonca v tomto príbehu nájdete aj ďalšie 2 témy, ktoré ja osobne mám veľmi rada, a to dohodnuté manželstvo a haters to lovers. Celé toto spojenie sa autorke veľmi dobre vydarilo.

Hlavný hrdina Nero svojej prezývke mafiánsky princ neostal nič dlžný, keďže arogancia a nadradenosť z neho úplne sršali. Raz som ho milovala a inokedy nenávidela. Ale povedzme si pravdu, kto by mu odolal, keď napriek všetkému vedel ukázať, že aj on má srdce. Tie momenty, keď som Nera neznášala mi vynahradila Elisa, ktorá mu rozhodne nič nedarovala a ja som jej v tých momentoch veľmi fandila. Elisa nebola žiadna sivá myška, ale žena, ktorá pred Nerom rozhodne strach nemala a ukázala mu, že so sebou zametať nenechá. Ja takéto hrdinky milujem. Vždy, keď sa Nero a Elisa objavili spolu na scéne, tak iskry lietali všade naokolo. Podľa mňa by vedeli spoločne aj oheň zapáliť.

Celý dej príbehu je svižný a rozhodne som sa pri čítaní nenudila. V každej kapitole sa niečo deje a stránky som pretáčala jedna radosť. Autorka ma niekoľkokrát vedela šokovať, že som si niektoré veci musela aj dvakrát prečítať, aby som sa ubezpečila, že dobre vidím. Aj keď som v určitom momente vedela, kto za všetkým je, tak mi dojem z knihy nepokazilo. V závere musím pochváliť epilóg, pretože takýto koniec nenájdete v každej knihe a ešte dlho po dočítaní som nad koncom rozmýšľala. A jednoznačne mne sa páčil.

Karin94
06.03.2022 4 z 5

Som rada, že som mala možnosť vyskúšať niečo nové od autorky, ktorú som doteraz vôbec nepoznala a som veľmi milo prekvapená.

Teraz keď tak nad tým uvažujem, asi budem musieť úplne vyradiť knihy z prostredia mafie, lebo úplne mi to kazilo celú úžasnú knihu ako bola písaná. Začiatok knihy bol super. Veľmi dlho som sa takto nenasmiala na knihe. Polka knihy mi prišla dosť nudná a dosť často sa opakovali tie isté opisy, no keď som sa blížila ku koncu tak opäť prišli návaly rehotu a koniec, ten bol za mňa na infarkt.
Erotické scénky, dokonca aj nadávky boli podľa mňa úplne na tom správnom mieste kde aj mali byť. Štýl písania a vtipnosť sto bodov.

Nero a Elisa, bože jak ja som ich žrala! Oni boli tak "debilne rozkošní", ale proste nedá sa ich nemilovať! Autorka ich dialógy napísala excelentne a už len kvôli im dvom sa to oplatí prečítať. Ale varujem vás!, predtým než to začnete čítať, choďte sa prosím vyčúrať.

Úprimne som rozmýšľala, že dám menej tých hviezdičiek vďaka tej mafií a tej nudnej polke knihy, ale s koncom a všeobecne ako to bolo písané ma autorka dostala a jednoducho musím dať tých hviezdičiek štyri, inak by som sa cítila previnilo.
Len tak ďalej, Miška. Napíš veľa takýchto vtipných kníh, držím ti palce.

2021  88%Konflikt
2022  82%Dôvera