Někdo nový

Někdo nový https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475880/bmid_nekdo-novy-Cyp-475880.png 4 444 444

Někdo série

Jedinečný milostný příběh Mickey a Juliana je srdcervoucí a nezapomenutelný. Když mladá a bohatá Mickey potkává na schodech svého nového souseda, nemůže uvěřit svým očím. Je to Julian, číšník, který kvůli ní přišel o několik týdnů dříve o práci. Mickey se kvůli tomu stále cítí hrozně, zejména proto, že se k ní Julian chová velmi odmítavě a nedává jí šanci se omluvit a napravit to. Mickey je tím zvláštním charismatickým mužem a jeho chováním doslova fascinovaná. Snaží se proniknout jeho tvrdou slupkou a lépe ho poznat. Přitom zjišťuje, že Julian si zcela záměrně udržuje odstup nejen od ní, ale i od všech ostatních lidí. Julian má totiž tajemství. Tajemství, které by mohlo navždy změnit způsob, jakým ho Mickey vidí... „Román Someone New si v žádném případě nesmíte nechat ujít! Tato kniha by měla být v policích každého knihkupectví, každé knihovny. Je romantická, opravdová, autentická – a nesmírně důležitá!“... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Someone New , 2019

anngelina
27.12.2021 3 z 5

Už to někdo zmiňoval, a já to zmíním znovu- autorka úplně zabila potenciál, který tato kniha měla. Tohle téma si zaslouží mnohem víc a autorka se kolem něj prohnala šílenou rychlostí... Přijetí na mě působilo neupřímně, zkazilo mi to dojem z příběhu. Hlavní hrdinka je schopná dvě strany přemýšlet o přijetí bratrovy homosexuality ze strany rodičů, a partner s mnohem závaznějšími potíži jí nestál ani za pár hlubších myšlenek. Tři hvězdičky dávám jen za námět, protože téma si zaslouží pozornost čtenářů. Škoda jen, že se příběh nedostal do lepších rukou.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Tohle bylo něco neuvěřitelného a nezapomenutelného. Dlouho se mi nestalo, aby mě nějaká kniha takovým způsobem dostala. Laura Kneidl opět dokázala, že umí psát. A s čistým srdcem můžu říct, že tahle kniha se pro mě stává tou nejlepší, kterou jsem letos četla.

Kniha má necelých 500 stránek. Nicméně díky čtivosti to vůbec nevadí, neboť vám stránky ubíhají před očima a nutí vás to číst.

Mikey byla skvělá hlavní hrdinka. Jen mi občas přišlo, že přespříliš tlačila napilu. Chtělo to trochu zmírnit. Ale i tak to byla milá a chápající osoba. A jak by se lidově řeklo, holka se srdcem na správném místě.
A Julian!? Toho si hned zamilujete. Slibuji! I když má kolem sebe postavené zdi obestřené tajemstvím a vás zajímá, co za tím stojí. A víc už neprozradím. Protože tímhle bych vás ráda lákala k jejímu přečtení, neboť tahle kniha za to stojí.

zuzak82
25.12.2021 3 z 5

(SPOILER) Oceňuji, že autorka otevřela téma, které jsem v romantické knížce ještě nečetla. Tajemství, které skrýval Julian jsem neodhadla. Bohužel to bylo asi tak jediné, co mě na knížce více zaujalo. Pro mě osobně se zařadí tato knížka mezi ty, které měly potenciál, ale nevyužily ji naplno.
Vztah Mickey a Juliana mi přišel průměrně zajímavý už od začátku a po odhalení to nebylo lepší. O Julianovi se nic moc nedovíme, o tom jaký je, s čím bojuje, proč je pro něj těžké se svěřit (zde je to fakt podle mě zcela nevyužito). Ano, nakonec se to stručně dozvíme. Ale vše vidíme z pohledu Mickey, která to vezme úplně v pohodě. Skoro ji nevadí, že ji lhal a jeho tajemství není pro ni taky vůbec problém. A zde jsem se zarazila, protože mi neříkejte, že když toto zjistíte, tak jen řeknete. Aha, já tě miluji takového jaký jsi, a teď mi jen řekni, jak to spolu uděláme v posteli... Bylo tu tolik místa pro emoce i drama, ale nebylo tu skoro nic.
Jak byl pro mě tento pár průměrný asi dokazuje i to, že mě více zaujali Cassi a Maurice, a to tam byli na pár stránek. Třeba bude díl o nich lepší.

lusitta05
23.12.2021 4 z 5

Aj pre mňa veľmi originálny príbeh, zaujímavá zápletka,aktuálna téma.Ani sa mi príbeh nezdal nejaký dlhý,chcela som vedieť,ako to dopadne. Mickey na začiatku nemala moje sympatie, ale tiež prešla určitým vývojom a koniec bol fajn.

Ralemo
21.12.2021 5 z 5

Krásný a zajímavý příběh. Super zápletka, aktuálně hodně řešené téma pohlaví. Trošku déle mi trvalo, než jsem se začetla, každopádně to stálo za to! :)

ivetapl
21.12.2021 5 z 5

Kniha je tak dokonale čtivá! Nádherně psána a čtení vám tak ubíhá, že by jste neřekli, že má nějakých 480 stran.

Micky byla trošku... Nechci říct jednodušší, to ne. Ale chtít se osamostatnit a nechat si koupit byt od rodičů a využívat jejich kteditky, to úplně osamostatnění podle mě není.
Každopádně to na její skvělé postavě neubírá. Zamilujete si jí. A Julian ... toho budete milovat totálně. Už od začátku. To co postavil pro Mickey, tím si mě totálně získal. ️️

Během čtení mě ani na vteřinu nenapadlo, co se dělo na konci knihy. Byl to šok, překvapení... Ale totálně wow!! Vážně. A pochopíte chování Juliana. Laura je dokonalá. Takhle by si s tím málo kdo poradil. ️️
Tuto knihu totálně doporučuji!! Měl by si ji přečíst každý. Zvlášť v dnešní době. Miluju to!!
Moc se těším na další díly.

eliska2126
16.12.2021 5 z 5

V knize Někdo nový sledujeme vznikající vztah mezi Mickey, bohatou dcerou právníků, a Julianem, číšníkem, který kvůli ní dostal padáka. Ale Julian není takový, jaký se zdá a skrývá nejedno tajemství.

Když jsem tuhle knihu rozečítala, tak jsem si říkala: "Joo, další romanťárna, bude to super, krásné, ale ničím mě to nepřekvapí." A tahle kniha mě nejen překvapila, ale také jsem byla v šoku a absolutně jsem nečekala to, co přišlo.

Postavy jsem si oblíbila už od samotného začátku. Mickey, ačkoli má rodiče jako má, tak je jejich pravý opak. Julian je tajemný už od začátku, neustále od sebe Mickey odháněl a na druhou stranu mě zaráželo to, jak za ním Mickey pořád chodila. To by mě v osobním životě asi za chvíli přestalo bavit.
Jak už jsem zmínila výš, tak rodiče v této knížce, ať už Mickey, nebo později i Juliana byly opravdu špatní. Naopak jsem si opravdu oblíbila třeba Alizu, Cassie, Auriho a Lilly.

Knížka se čte opravdu dobře, styl Laury je opravdu čtivý a příběh má spád. Opravdu jsem neměla problém přečíst dvojnásobek svého normálního denního "limitu". Laura umí udělat každou postavu unikátní a skvěle vystavět příběh, který vás pohltí. No a když do toho přidáte ještě takovou bombu, kterou tady určitě nebudu spoilerovat, protože to si musíte prostě přečíst!

Petriii
14.12.2021 5 z 5

Tohle byl hodně zajímavý příběh... Musím říct že i když to bylo ze začátku dlouhé a Lauřiny myšlenkové pochody někdy taky, tak jsem spokojená a dojatá. Reakce obou rodičů absolutně nechápu. Laura to vystihla skvěle, slepičí mozečky. I když se doba hodně posunula, tak některé téma je očividně stále problém,což prostě absolutně nedokážu pochopit. Lidi jsou lidi,ať už jsou jakýkoli. Tak proč?
No rozhodně knížku doporučuji,vydržte zdlouhavý začátek a uvidíte jak vás nakonec kniha pohltí ;) 4,6/5*

Elize
13.12.2021 3 z 5

V knížce nám autorka tentokrát naservírovala velice aktuální témata. Bylo to čtivé, milé, mělo to své veselé okamžiky, ale i velice tragické momenty. Bohužel, mě to úplně nesedělo, jednak mám pocit, že tyhle témata se na člověka momentálně hrnou ze všech stran (stačí otevřít Netflix) a především mi to nesedělo jazykově! Některé zásadní momenty byly scvrklé do jednoho odstavce a pak hromada několikastránkových dialogů, které nebyly pro děj vůbec zásadní. Než se hlavní hrdinové setkají a trochu sblíží, tak musí čtenář urazit přesně 12 kapitol! To je v případě jednodílné knihy hrozně moc! Zvlášť když vezmete v potaz, že pár stránek na to Mickey uvádí, že nechce zničit, co se jim podařilo vybudovat... Za mě hrozně roztahané a občas to mělo sklony se nikam neubírat. Mám problém, že v těchto knihách jsou rozebírána vážná témata v příběhu, který postrádá alespoň minimální spád. Bylo to čtivé, hezké, ale určitě to není pro každého, moc hezká obálka a název "Někdo nový" zde dostává zcela nový rozměr.

Ketfl
13.12.2021 4 z 5

Na tuto novou sérii od Laury Kneidl jsem se velice těšila. O to víc jsem byla zklamaná ze začátku knihy, který mě prostě vůbec nebavil. Bylo to velice zdlouhavé, pořád se řešilo to samé dokola - ztracený bratr, problémy s rodiči i se školou atd. Už jsem si říkala, že to snad vzdám. Ale pak jsem vytrvala a i vám ostatním radím, abyste udělali to samé, pokud budete mít podobný pocit. Zbytek knihy je pak totiž pořádná jízda!
Od začátku knihy pomalu nahlížíme do různých tajemství, získáváme postupně indicie, které navádí, jakým směrem se příběh bude dál ubírat. Já se přiznám, že jsem na hlavní zápletku přišla hned od začátku, ale o to víc jsem čekala, jestli to tak skutečně bude a hlavně jak si s takovým tématem autorka poradí. Co si budeme povídat, není to zrovna úplně běžné, ač se s tímto tématem v životě potýká mnoho lidí. Nakonec musím říct, že kniha ve mě nechala hlubokou odezvu. Sama za sebe si totiž nejsem jistá, jak bych se k takovému tajemství postavila. A bylo mi líto Juliana, protože kroky, které v životě musel učinit, rozhodně nemohly být jednoduché. Přiznám se, že mi z toho bylo vyloženě úzko. Každopádně nemohu si pomoc, ale bylo to skvělé. Tleskám autorce, že se do takového tématu odvážila.

2688
09.12.2021 4 z 5

Tenhle komentář je trochu víc rozsáhlý
(i na mě ). Většinou píšu pár slov nebo jen úryvek z knížky ..........

Začátek knížky byl zdlouhavý, nesmyslné zabrouzdání do podrobností a úvah, co byli až moc zbytečné a vše se motalo okolo bratra Mickey a rodiny, co nestála za tolik řádků, ale chápu že to autorka potřebovala pro autentičnost příběhu. Moje myšlenky se toulali u toho, že knížka bude stát za ...., ale nevzdala jsem to ne proto, že bych jí tak moc věřila, ale protože můj názor je, že každá knížka / příběh stojí za dočtení a zatím si stojím !!

V průběhu čtení jsem se nejednou zastavila, abych si srovnala myšlenky. Příběh totiž nabírá na velmi mnoho úvah a posuzování Jak ? Proč? Co se za tím skrývá ? Je to tak, jak si hlavní hrdinka myslí, nebo je za tím něco jiného ? V tomhle bodě jsem si uvědomila, že knížku začínám hltat, jako když si přečtete anotaci a víte, že to bude ,,Bomba" a musíte si jí koupit a číst v jednom kuse, i když víte, že musíte druhý den do práce nebo starat se o děti - rodinu. Přesně takhle jsem se chovala, nemohla jsem přestat číst.
Julian byl pro mě jako hon za pokladem, dostáváte indicie a snažíte se rozluštit, kde se asi poklad nachází ..... čím víc indicií máte, tím je pro vás snazší dosažení cíle. Mé indicie mě zavedli tam, kde jsem ještě nikdy nebyla na místa ( témata), které jsou pro mě neznáme a ráda jsem se tou cestou vydala a našla sama v sobě pocit, že i když je to pro mě neznámé, neznamená to hned nepříjemné nebo pohrdavé se tou cestou vydat.
Jsem ráda, že jsem to mohla objevit a seznámit se více s místy ( tématy), které mi bily cizí.
Julianoví a všem, co mají s ním něco spojeného, fandím a držím palce .
,, Nikdy není pozdě stát s tím, kým byste chtěli být "
,, Každý má v sobě sílu, kterou musí jen najít "

Starlet
20.11.2021 4 z 5

Nová série, do známe autorky Laura Kneidl, která na Vás mohla zapůsobit už s její sérii Nedotýkej se mě. Nedotýkej se mě, na mě velice zapůsobilo a četlo se to skvěle a Někdo nový nijak na své čtivosti neztratilo.

Někdo nový nám přináší nejen čtivost a zaručenost, že knihu dokážete přečíst během jednoho večera, ale taky zcela jiný příběh, s cela odlišnými postavami, které prožívají jiné trable. Hlavní ženskou postavou tu vystupuje Mickey, která se snaží ze všech sil, aby dostala svého bratra zpět, a stejně tak se sblížit s Julianem. Pro některé by Mickey chování bylo v pořádku, pro mě to bylo vyloženě jako posednutí a stolkování Juliana.

Celý příběh se motá kolem Julianova tajemství, které se Mickey snaží za každou cenu odhalit. V posledních desítkách stran, se autorka snaží řešit trochu hlubší téma, a přidat tak na vážnosti knihy a prohloubit povědomí.
Já ovšem neví, jestli to na mě tak moc zapůsobilo.

NikolaSkop
19.11.2021 5 z 5

Originalni pribeh! Musim rict ze jsem byla opravdu prekvapena! Cekala sem vsechno ale zrovna tohle? Uf! :))

Lucyk01
15.11.2021 5 z 5

Lauro, Lauro, Lauro!!!! Nevím, jak to děláš, že všechny tvoje knihy miluju!!

Kniha se četla sama od sebe. A upřímně jsem nevěděla, co mám od knihy očekávat. Ale tohle?? Tohle jsem vážně nečekala. Od první chvíle jsem si oblíbila Mikey i Juliana. Julian teda není typ kluka, který by se mi běžně líbil, ale k Mikey se hodí. S Mikey mám hodně společné, proto mi i sedla. Jediné, co jsem na ni neměla ráda bylo, že kladla moc otázek, na které by se normální člověk bál zeptat, jelikož byly moc osobní. Ale jí to bylo jedno. A taky se mi nelíbilo, jak furt dolézala za Julianem a byla moc vtíravá. Noo.. a Julian byl prostě Julian s tajemstvím. Nic víc. Chtěla jsem jen zjistit jeho tajemství a proč je tak záhadný. Ale ve snu by mě nenapadlo, že to bude právě tohle.

Neskutečně me celou knihu vytáčeli rodiče Mikey, ale později i rodiče Juliana. Naopak jsem obdivovala Lilly, které je 18 a už má v takhle brzkém věku 3 leté dítě. Klobouk dolů. A Auri s Cassie prostě k sobě patří, tak jsem zvědavá na druhý díl, který má být o nich.

Nicméně za mě tohle bylo silné kafe a musela jsem si pár dní odpočinout a vstřebat to!
Ale bohužel nedám plný počet hvězd (dávám 4,5), protože hlavní postavy mi nepřirosly k srdci, tak jako Sage s Lucou z první duologie od Laury Kneidl. Nevím, jak je to možné, ale prostě tak to cítím.

Každopádně knihu doporučuji všem. Měli by si ji všichni přečíst, jelikož v knize se vyskytuje jedno téma, které by se mělo probírat. Dále se nechte překvapit a knihu si přečtěte!!!!!!!!

gabca5316
14.11.2021 3 z 5

Tenhle příběh mě teda dostal.. Absolutně nečekané rozuzlení, celou dobu jsem hádala těžké trauma z dětství, ale tohle..Co se týče Adriana tak bych nevěřila, že někteří rodiče tohle ještě udělají.. Velmi aktuální, ale sama nedokážu říct, co bych dělala v pozici Mickeyi, teď jsem o tom hodně přemýšlela a brouzdala na netu o podrobnostech... Každopádně výborné, čtivé, neotřelé..

teer.h
14.11.2021 5 z 5

Laura nám opět dokázala, jak skvělá autorka romantiky je. Knihu Neopouštěj mě jsem zařadila mezi nejlepší knihy, které jsem letos přečetla a už jsem ji doporučila spoustu kamarádkám. :)

Ale tahle kniha byla také jedna velká jízda! Máme tady knihu skoro o 500 stránkách, ale přečtete ji jako by měla 200 stránek. Mně to ubíhalo pod rukama, ani nevím jak. Ten příběh jsem si zamilovala.

V knize je rozebíráno spoustu témat dnešní doby, nicméně na mě jich bylo trošku moc a stačilo by mi třeba jen jedno.

Lauře se musí nechat, že knihu napsala tak dokonale, že já osobně jsem do poslední chvíle nevěděla, jak skončí ta “hlavní zápletka”. Ty naše teorie ve skupině byly fantastické.

Hlavní hrdinka Mikey mi dávala občas zabrat. Za mě byla až moc vlezlá a kdyby na mě takhle někdo naléhal, tak bych mu také nic neřekla. Nicméně to za mě byla i velká bojovnice a na to, že vyrůstala v tom, že na co si ukáže, to má… tak měla neuvěřitelně dobré srdce a pro rodinu by se obětovala. A ten její sarkasmus? Nejlepší.

Juliana jsem si zamilovala asi hned od začátku. Jeho tajemství chcete rozluštit od samého počátku a neustále hádáme, co vězí za jeho jizvami.

Já to proste nečekala! Jsem z toho rozhozená a zároveň nadšená. Tenhle příběh si opět získal mé srdce a já jsem ráda, že jsem si tuhle knihu přečetla.:)

happy19
12.11.2021 5 z 5

Top mezi Topy!!!
Jsem unešena a vzala mi dech:-*
Opojné...lidské...opravdové!

PS:Doposud mě takto na (po)citové atomy rozebrala jen má dvorní autorka
Colleen Hoover...

„Na druhých milujeme své naděje.“

lena.o.knihach
11.11.2021 5 z 5

Za letošní rok jsem objevila spoustu nových autorů/autorek a k těm nejlepším objevům patří i Laura Kneidl. Absolutně mě učarovala kniha Nedotýkej se mě a teď to platí i pro Někdo nový.

Překrásná obálka s mými barvami a ještě úžasnější příběh - to je první díl trilogie Někdo. V anotaci se dozvíte jen jména hlavních postav, a proto vám ani já nebudu k ději říkat nic víc, protože chci, aby to pro vás bylo stejné překvapení jako pro mě.

Je to velmi emotivní a dojemný příběh. Mickey tam skvěle perlí, na její vtipné poznámky vzpomínám ještě teď a Julian je tajemný sympaťák s bezva spolubydlícími, kteří budou hrát hlavní roli ve druhém díle.

terryaknihy
09.11.2021 5 z 5

S velkou radostí vám můžu říct, že i tohle je emocionální pecka! Ale, trošičku jiná, než na co jsme byli zvyklí. Dostaneme tu velmi dobré a reálné postavy, vzrůstající lásku, budování přátelství a co víc - budování důvěry. Mikey je silná postava, která se snaží myslet hlavně na ostatní a svou cestu se snaží vyšlapat tak, aby byli spokojení hlavně ostatní. Julian je velmi uzavřený, kterého pohlcují skrytá tajemství.
Laura je přebornicí v tom, že při čtení na vás stránky doslova přenáší veškeré pocity a vy prožíváte skrze slova příběh s hlavními postavami. Prosím nezalekněte se toho, že kniha má skoro 500 stran. Čte se to tak rychle, že se sami budete divit.
Nemůžu vám tu napsat bližší společenskou problematiku, které se příběh věnuje, jelikož to pro mě bylo velké wow (v anotaci se nic nedozvíte), ale Laura nás tím krásně a reálně provedla.
Jen vám knihu za sebe můžu s klidným srdcem doporučit. Moc se těším na další díl, kde nahlédneme do příběhu Cassie a Auriho, jež jsem si i tady velmi oblíbila.

bookbug_cz
09.11.2021 4 z 5

Laura Kneidl: Někdo nový
Někdo nový je příběh Mickey a Juliana, kteří mají ve svém životě svá tajemství, která je ale sžírají zevnitř a se svými pocity si neví tak docela rady. Mickey pochází z finančně dobře situované rodiny. Její dětství podle všeho nebylo zase tak špatné, rodiče je respektovali, zajistili nejlepší vzdělání, koupili vše, co si jen mohli přát. Jestli v těch všech položkách na nákupním lístku byla i rodičovská láska – toť otázka. Vše se ale změní, když její bratr, dvojče Adrian, oznámí rodině, že je homosexuál a jeho rodiče ho vyhodí z domu. Nejen to – nechtějí s ním mít už nic společného. Svým přátelům a známým lžou, že Adrian cestuje a život si užívá plnými doušky. Ve skutečnosti je však Adrian odkázán sám na sebe, a aby vše dokázal zvládnout (hlavně psychicky), přetrhá kontakty i se svou sestrou Mickey. Ta své rodiče za bratrův odchod samozřejmě trestá – odstěhuje se a nenastoupí na privilegovanou univerzitu Yale, jak by si její rodiče přáli. Mickey chce samostatnost, chce se od rodičů odstřihnout – ale přesto si od nich nechá koupit byt, používá jejich kreditní kartu a tak ta její touha po samostatnosti je za mě dost plochá a povrchní. Tohle mi trochu vadilo. Mickey nebyla nucena pracovat, aby si svou svobodu vybojovala, i přesto, že její rodiče byli – jak to jen říct slušně – zrůdičky, kterým nedělalo žádný problém odstřihnout své vlastní dítě. Na druhou stranu, dělala spoustu aktivit, které tohle vyvažovala, ať už to byly příspěvky na různé charity a organizace. Zkrátka se z výhody bohatství svých rodičů snažila vytěžit co nejvíc.

Pak tu máme Juliana – tajemného, sympatického mužského hrdinu, který bydlí ve společném bydlení v bytě vedle Mickey. Jejich první setkání, kdy byl jako číšník vyhozen z práce na jednom z večírků jejich rodičů, nedopadne úplně dobře, ale postupně si k sobě naleznou cestu. Tajemství mají oba dva, Mickey se ale osobně tak nedotýká jako Juliana. U něj jsem byla víc rozložená a litovala ho. Nebudu vám tady prozrazovat víc, ale za mě to byl zvrat, který jsem tak úplně nečekala a překvapil mě.

Je to silný a zároveň velmi romantický příběh o lásce, laskavosti, toleranci a rodičovské lásce, která je důležitější než se může na první pohled zdát. Formuje nás totiž. Ovládá a dělá z nás to, co jsme nebo třeba chceme být.