Největší tajemství Oldřicha Nového

Největší tajemství Oldřicha Nového https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183766/nejvetsi-tajemstvi-oldricha-noveho-183766.jpg 4 7 2

Třicet let po smrti legendárního představitele filmového Kristiána se poodkrývá rouška největšího tajemství, které Oldřich Nový velmi zdařile skrýval. Publicistka Blanka Kovaříková se vydává po stopách skutečného původu jeho dcery Jany, zajímá se o složitý vztah, který měla se svou adoptivní matkou, manželkou Oldřicha Nového Alicí, a pokouší se zjistit, jaký byl doopravdy šarmantní a okouzlující herec, kterého dodnes milují příznivci prvorepublikových filmů a Pytlákovy schovanky. Knížku provází řada archivních fotografií a dokumentů, z nichž některé ještě nikdy nebyly publikovány.... celý text

Lenka4
27.11.2018 3 z 5

Největším kladem knihy je vyjasnění původu dcery Oldřicha Nového. Nic moc dalšího roztěkaný text nepřinesl. Umělec si naštěstí své nejniternější soukromí i v tomto případě uchránil. A to je dobře. Ke Kristiánovi tajemství patří.

maryzka
31.12.2013 4 z 5

Opět brilantní z biografických děl Blanky Kovaříkové. Sice mě mrzí, že to co jsem četla o dceři Oldřicha Nového bohužel byli mýty a legendy, které jsou vyvráceny. I když jsem byla překvapena několika vrstevníky, které už zapadli do zapomnění( Nora Stallich- vždycky jsem si myslela, že to byla žena, trochu jsem se spletla, dokonce měl i dceru).