Nejsem vrah

Nejsem vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49605/nejsem-vrah-49605.jpg 4 17 17

Strhující příběh lékaře postaveného před osudovou volbu eutanazie. Příběh Frédérica Chaussoye, který vyslyšel prosby ochrnutého mladíka i jeho matky a ukončil jeho život.

Cher
16.05.2016 4 z 5

Velmi zajímavé čtení. Pěkně napsáno, i když se to týká hodně závažného tématu.

Martiiiik
18.01.2016 4 z 5

Úplně rozumím tíži jeho rozhodnutí a obdivuji ho za to, že to dokázal učinit... Pěkně napsáno.

Jozefka
11.10.2013 5 z 5

Knížka,kterou ocení ten ,kdo měl někoho hluboce rád,viděl jeho bolest,utrpení,zoufalství ,které mu způsobila nemoc a nebylo v jeho silách a možnostech mu od toho všeho pomoci.Patřím k lidem,kteří by byli pro povolení eutanazie i v naší zemi a jsem ráda,že byla tato kniha vydána .

Andulino
10.03.2013 3 z 5

Kniha byla vcelku zajímavá, očekávala jsem od ní však více. Tři hvězdičky dávám za kontroverzní téma a otevřenost, s jakou autor svůj příběh vylíčil. Vyskytovaly se zde i hlubší myšlenky (o smrti, o volbě mezi životem a smrtí, o lékařské přísaze, považování eutanazie za vraždu a podobně). Příběh mladého ochrnutého chlapce je bezesporu smutný, přišlo mi však, že autor tento příběh "dávkuje" v průběhu celé knihy, důsledkem čehož příběh vyzněl poměrně rozvláčně. Jsem ale ráda, že jsem se o tomto téměř tabu dozvěděla něco více.

eutanazie

Autorovy knížky