Nejlepší víkend

Nejlepší víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3377 3377

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

honza0876
30.10.2018 5 z 5

Pravdivé i kdyby to bylo celé vymyšlené. Pár vtipných momentů pár depresivních . Příběhy jaké nás ulhané sebelitující a pak vše napravující prozřené osoby potkávají. Pro mě Patrik Hartl = kvalita která neklesá ani po čtvrté knížce.

karoli77
29.10.2018 5 z 5

Na nového Hartla jsem se těšila, je to můj oblíbený autor. Malý pražský erotikon už ale asi nepřekoná, ale tím nechci říct, že by se mi Nejlepší víkend nelíbil, byl prima a určitě se k němu budu vracet. Dávám pět hvězd.

magnolia
29.10.2018 3 z 5

Dočteno, dokombinováno. Je to docela rozdíl, jak jsem byla nadšená z té první, před pár lety... Asi proto, že tu chyběl někdo takový, s odlehčeným stylem psaní o té naší české současnosti (když už MV není, co býval). Během čtení jsem v hodnocení střídavě ubírala a přidávala. Knížka by mohla pokračovat dál a dál, jako ty seriály, které nesleduji. Nadšení se nedostavilo, ale knihu jsem dočetla, při čtení jsem si odpočinula, občas se pobavila a proč to nepřiznat, krátce i zamyslela.

Silwinka87
28.10.2018 5 z 5

Já jsem zase nadšená! Další ,,Hartlovka “se opět vyvedla! Příběhy ze života několika lidí,které spojují buď pracovní nebo rodinné vztahy. Jejich radosti a strasti,podané skvělým a osobobitým stylem tohoto autora.
Nemůžu jinak, za mě plný počet bodů :-)

todilka
28.10.2018 5 z 5

Klasický Hartl se vším všudy. O obyčejných životech obyčejných lidí a přesto tak neobyčejná kniha...o tom, jak život umí být krutý i krásný, veselý i smutný, plný i prázdný...tenhle žánr mě prostě baví a budu se těšit na další "hartlovinku" :-)
*čtenářská výzva 2018: Kniha poprvé vydaná v roce 2018 (nová kniha)

Terina1
28.10.2018 2 z 5

Je to ctive, jednoduché. Ale vadí mi, ze Hartl vysvětluje všechny myšlenkové pochody postav do detailu, takže nezbývá místo pro interpretaci čtenáře. Většinu knihy jsem tak nějak tusila, co se stane dal. Je to příjemné a jednoduché čtení, když chce člověk vypnout, vracet se k tomu už rozhodne nebudu.

hakadera
27.10.2018 2 z 5

Od Nejlepšího víkendu jsem čekala, že bude aspoň z poloviny dobrý jako Malý pražský erotikon, který je podle mě jednou z nejlepších českých knih desetiletí. No a bohužel. Od začátku jsem se s knihou trápila, 2 hvězdy jsem dala kvůli dobré jedné dějové lince a kvůli konci.

Dadula118
27.10.2018 3 z 5

Teda za mě nic moc.od půlky už mě to přestalo bavit a do čtení jsem se musela nutit.Podle mě,je to jeho nejslabší kniha

DančaM
27.10.2018 5 z 5

Knížka se četla sama a moc mě bavila. Přečteno za tři večery.

iceVS
27.10.2018 5 z 5

Skvělé. Sice bych měla pár výhrad ke gramatickým chybkám a v jednom případě ujela i logika, ale propracovanost jednotlivých osob a jejich životů tyto nepatrné omyly s přehledem přebíjí. Asi moc záleží na tom, co od toho kdo čeká :-). A věta: "...Život je běh mezi padajícími hovny..." ta je dokonalá :-) Prostě - neberte se lidi tak vážně...

Racík
27.10.2018 5 z 5

Další příjemné a vtipné čtení od Patrika Hartla. Kdo chce může číst a bavit se. Kdo chce najde i náměty na zamyšlení. Paralelu na sebe, svou rodinu, známé, kamarády musí v některé části knihy najít snad každý. Pro mě osobně bylo příjemné, že kniha je laděna pozitivně a ani v závěru nechybí dobrá nálada.

Ouninka
27.10.2018 5 z 5

Patrik Hartl opět nezklamal...příběh mě moc bavil...byl reálný a ze života...opět další povedený kousek do mojí knihovny...a teď nezbývá nic jiného, než čekat až napíše další skvělou knížku :-).!!!

Gugu
27.10.2018 5 z 5

Odpočinkové čtení od Patrika Hartla, jak ho známe. O mezilidských vztazích, které jsou v různých podobách kolem nás. Ze začátku dost postav, ale postupně se vše usadí. Někdy tak reálné vykreslení postav a situací, že mě napadalo, zda skutečně neexistují. Kdybych měla srovnat s Radkou Třeštíkovou a jejím Veselí, tak kniha Nejlepší víkend mě nadchla mnohem víc.

ferdada
26.10.2018 1 z 5

Předešlé autorovy tituly znám, docela příjemný oddech. Nejlepší víkend patří k tomu horšímu, co jsem kdy četla - pocit jakési popisné vlekoucí se rozplizlosti na náladě nepřidal.

dominika1897
26.10.2018 4 z 5

Příjemná oddechovka.

Věrča18
25.10.2018 4 z 5

čekala jsem trochu více, kniha se četla dobře, ze začátku vcelku nezáživná, s postupujícím dějem lepší a lepší

prochyZ
25.10.2018 2 z 5

Problém s Hartlem je, že to nejlepší už napsal a tak v posledních dvou dílech jen dokola opakuje stejné vzorce obecné nespokojenosti se životem jako příčinou nevěr, mimomanželských dětí a vztahových neshod. V prvních dvou třetinách knihy ani moc důvodů ke smíchu není, nicméně poslední třetina nabídne zázračné instantní řešení všeho, co bylo dosud špatně. Celou dobu jsem měla pocit, že si můžu rovnou pustit Ulici nebo Ordinaci (čemuž se léta vyhýbám) a vyjde to na stejno. Děj klouže po povrchu, takže se to rychle a dobře čte, to ano.

DianaF
25.10.2018 5 z 5

Nejlepší, i když přečteno za víkend :)

Dan
24.10.2018 4 z 5

Možná je to jen můj pocit a dojem, ale přijde mi, že Patrik Hartl používá čím dál hezčí slovní obraty a čím dál více se umí vžít do svých postav. Ačkoliv jsem se v nich na začátku knihy trošku hůře orientoval... Pokud bych měl knihu vyjádřit čtyřmi slovy, jako byl název autorovy prvotiny (tedy "Prvok, Šampón, Tečka a Karel"), napsal bych "Čtivé, Vtipné, Zajímavé a Oddechové". Klasická Hartlovina, tak jak to má být :-)

katka3214
24.10.2018 5 z 5

Opravdu skvělé čtení, tak jako všechny knihy od Patrika Hartla. Člověk si u jeho knih opravdu odpočne.

humor česká literatura

Patrik Hartl