Nejezte hříbata!

Nejezte hříbata! https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96970/nejezte-hribata-96970.jpg 4 9 7

Kniha humorných autobiografických povídek a fejetonů ze života lékaře pohybujícího se v absurdním prostředí českého zdravotnictví i mezinárodního výzkumu. Autor s laskavým humorem glosuje nejrůznější situace a postřehy ze života doma i v cizině. Některé fejetony kolují anonymně po internetu a často téměř zlidověly.

orson
22.03.2024 4 z 5

První třetina super, pak už to nějak začalo slábnout, některé fejetony jsem ke konci už i přeskočil.

cori
11.07.2021 3 z 5

Sbírka obsahuje 67 fejetonů, povídek a úvah (nejen medicinských) a je rozdělena na 3 části. Nejvtipnější mi přišly italské mokasíny, Havlův bodyguard (kdy autor jako člen oddílu karatistů hned po revoluci dělal ochranku prezidentovi při setkání s občany a studenty), konkurz do diplomatických služeb (tlačenka v kufříku se zapomenutým kódem). Povídky ve stylu Járy Cimrmana mi moc vtipné nepřišly. Jinak za mě čtení pro dobrou náladu.

knihyKeMne
05.12.2020 3 z 5

Inu. První část tvořily historky z lékařského prostředí. Možná jsem moc náročná, ale řekla bych, že vtipné můžou připadat opět jen lékařům. Druhá část - fejetony ze života, to bylo podstatně lepší. Ovšem autor si moc rád hraje s češtinou, a tento typ humoru je sice zajímavý, ale nijak mě nedostal. Ale ocenila jsem fejetony týkající se zahrádkaření, připomínaly mi Čapka a samozřejmě byly velice trefné - škoda, že byly jen dva. Závěrečnou část tvořily drobné povídky, v podobném duchu jako fejetony, leč bylo jich žalostně málo.

jan.svancara
24.02.2015 5 z 5

Výborná knížka plná humoru, který vám připomene, že se nemáte brát příliš vážně.

MZ88
29.01.2014 5 z 5

Vybrala jsem si ji v knihovně podle toho, že je hubená a bude dobrá do vlaku :-). Nebyla dobrá, byla skvělá !!!!! Už dlouho jsem se tak nezasmála :-))).

Vřele doporučuji, určitě si ji pořídím i domů :-)).

takjinak
01.06.2013 5 z 5

Nečíst v metru, tramvaji, autobuse, kavárně, restauraci či jiných zalidněných oblastech. Hrozí nebezpečí, že vás prohlásí za cvoka... :D
Pokud se chcete pobavit milým inteligentním humorem, kupte si právě tuhle knížku...

mimidra
13.02.2013 5 z 5

Zábavná, odpočinková četba, u které občas i vyprsknete smíchy.

povídky humor fejetony

Autorovy knížky