Nedosiahnuteľná láska

Nedosiahnuteľná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344060/bmid_nedosiahnutelna-laska-g6T-344060.jpg 3 13 2

Pierre a Rachel prežijú koncom päťdesiatych rokov krátky a intenzívny románik v Châteauroux. Charizmatický Pierre pochádza z meštiackej parížskej rodiny a Rachel, ktorá pracuje v sociálnej poisťovni, je ním fascinovaná. Hoci si ju odmieta vziať, narodí sa im dcéra Christine, a matka ju vychováva sama.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Inaque

Un amour impossible , 2015

adorjas
10.05.2023 3 z 5

3.5*
Idem si teraz na vlne súčasnejšej fr.lit. (preto súčasnejšej, pretože niektoré z tých kníh, ktoré čítam, boli vydané u nás viac ako 10 rokov po uvedení na trh). Ale práve Nedosiahnuteľná láska až takou staršou nie je- originál z roku 2015, u nás v roku 2017.
A veruže dobre, že anotácia tejto knihy toho veľa neprezrádza, v podstate len to, že v knihe objavíme príbeh lásky Rachel a Pierrea na prelome 50. a 60.rokov. A to je dobre, pretože by sa inaque nediali sujetové a nečakané šoky - o to viac potom zarazí, že Angot vychádzala zo svojho vlastného života.
Mne osobne najviac utkvela v pamäti, ako hlavná myšlienka, triedny rozbor Christine, ktorý objavíte v záverečnej časti. Páči sa mi ako sa francúzski autori kritiky spoločenského systému neboja a popisujú úplne otvorene triedne rozdiely...
Knihu odporúčam, aj keď je dosť nevšedná svojimi strohými popismi a celkovým smerovaním. Ale je to niečo iné!

kikindura0416
09.03.2021 odpad!