Nečekaní nebožtíci

Nečekaní nebožtíci
https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62767/bmid_necekani-neboztici-5xJ-62767.jpg 4 24 24

Pojítkem dvou detektivních novel (Mrtvý na trůnu – Nebožtící doktora Snížka) je skupina kriminalistů v čele s kapitány Bedřichem a Jarešem. V první objeví archeolog dr. Snížek kosterní pozůstatky dvou mužů zavražděných stejnou zbraní v časovém rozpětí deseti let. Nový případ odsune tento dávno promlčený do pozadí, až nakonec kriminalisté najdou společnou nit obou a tím i konečné řešení. V Mrtvém na trůnu nás autor zavádí do atraktivního prostředí speleologů, kteří při průzkumu neznámé jeskyně najdou mrtvého mladíka. Případ dostane spád, jakmile se zjistí, že v pozadí jeho smrti byly drogy.... celý text

baxz
28.11.2020 3 z 5

Hodnotím Nebožtíky doktora Snížka. První povídka Mrtvý na trůnu vyšla samostatně v edici Magnet 83/12.

Marla
02.07.2020 5 z 5

Dva zábavné a napínavé příběhy s dosti nepravděpodobnou a přece docela uvěřitelnou zápletkou. A ano, kniha se mi válí v knihovně a čas od času, když chci číst něco nenáročného, ji docela ráda vytáhnu.

jarin58
22.07.2019 3 z 5

Z té doby jsem četl lepší.

Janek75
06.05.2018 5 z 5

Patří v mé knihovničce ke knihám ke kterým se vždy rád vracím

dagmar5477
15.11.2017 5 z 5

Dva velmi napínavé detektivní příběhy. Rozhodně stojí za přečtení.

moničina
12.06.2017 4 z 5

Oba príbehy boli dobré, prvý ma bavil trochu viac.

mirek8562
30.11.2014 4 z 5

Musím úplně doslova souhlasit s předcházejícím komentářem, jsem stejný případ.

MaxQ
05.01.2013 3 z 5

Je to taková ta knížka, co se nám válí 20 let na chalupě, několikrát přečtená, ale dát ji pryč se mi ji nechce. První povídka je téměř skvělá, až na ty černobílé postavy - dobří bodří policisté a jejich naivní pomocníci a na druhé straně klišoidní individua, které si neváží dobra socialistické společnosti. Druhá povídka je špatná, ukecaná, plná pracovních porad s opakujícími se fakty.

české krimi české detektivky

Milan Pavlas