Nebožka bdí

Nebožka bdí https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514647/bmid_nebozka-bdi-ion-514647.png 2 2 1

Román dramatu rodiny, kde zesnulá manželka je stále přítomna životu svého manžela se snahou narušit jeho druhé manželství. Téměř se jí to podaří. Znění tohoto textu vychází z díla Nebožka bdí tak, jak bylo vydáno nakladatelstvím Melantrich v Praze v roce 1941. Pro potřeby vydání Městské knihovny v Praze byl text redakčně zpracován.... celý text

Leonora
26.04.2023 1 z 5

(SPOILER) Námětem trochu jako Kuře melancholik, stylem trochu předpotopní, samý přechodník a tys.
Nevím, jestli jsem kdy četla nepříjemnější knížku. Ze všech, ale doslova ze všech postav (děti nepočítaje) mi bylo na blití. Je tam vykořisťování vlastní vnučky, neschopnost chlapa jednat v krizové situaci, smrt rodičky na stupidní infekci, zrada, pelešení se měsíc po pohřbu, hrubá a vlezlá arogance všech bab, vražda nemluvněte, kterého se chtěli zbavit úplně všichni... a přitom je to napsané, jako by se nechumelilo.
Fakt nechápu morálku, s jakou je možné napsat knížku oslavující spokojený život za cenu takových zrůdností. Celou dobu jsem všem dospělým postavám přála extrémně ošklivou smrt.