Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht

Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78189/nebe-v-hube-aneb-chroct-chrocht-78189.jpg 4 24 24

Vyprávění, fotografie a neuvěřitelných 300 receptů, u nichž se Zdeněk troška dušuje, že ani jeden není jeho. O to raději jídla připravuje. Dobře si uvařit a dobře se najíst je neochvějnou jistotou v každé době. Proto jezte, pochutnávejte si a poznávejte nové recepty - humorně podané panem Troškou.

hankabe
07.03.2023 5 z 5

Čtivě zpracované lidové recepty, moje gusto.

Taralcielle
04.09.2019 4 z 5

Milé a vtipné vyprávění Zdeňka Trošky protkané recepty.

Radka1911
26.08.2019 4 z 5

Vtipná kuchařka s vyprávěním a fotografiemi Zdeňka Trošky. Pěkné čtení, "zdravou stravu" tedy nečekejte.

Aniday
25.03.2018 4 z 5

"Jen tak k zakousnutí, k televizi i pro nečekanou návštěvu (což je škoda, ale co naděláte)."... knížka je pojatá vtipně v "troškovském" stylu a plná zajímavých jídel, která (některá) opravdu stojí za vyzkoušení 8)

DuncanIdaho
08.02.2018 5 z 5

Při čtení jsem neměl daleko do slintání. Spousta receptů, které stojí za to uvařit a hlavně sníst. Druhým kladem je i vyprávění z Troškova života a humor, kterého je tam spousta. Při čtení jsem se často a dobře zasmál. Hlavně posledních několik stránek je dosti vtipných. Rozhodně doporučuji přečíst nejen dámám a kuchařům. Troška u mne také zabodoval a ne Trošku.

Morsie
29.11.2013 4 z 5

K téhle knize jsem přistupovala docela s rezervou. Ne že bych pana Trošku zcela zatracovala, musím se přiznat, že jeho trilogii Slunce, seno, atd., mám vskutku v oblibě, ale nebyla jsem si úplně jistá, co od něho jako kuchaře mohu čekat – já, vegetarián.

Jenže mě čekalo velice milé překvapení. Jistě, pan Troška není žádný Pohlreich, ale ani Babica – naštěstí! Všechny jeho recepty, které tedy vlastně jeho nejsou, vypadají jako docela dobrá, netradiční a přesto obyčejná jídla. Navíc mě, zmiňovaného vegetariána, čekalo další překvapení v podobě mnoha bezmasých jídel. Troška u mě trošku zabodoval :)

Navíc musím uznat, že takhle zábavně zpracovanou kuchařku jsem ještě nečetla - což je velké plus. Jo, já jsem z ní docela nadšená. Ovšem kdo je nejvíc nadšený, tak to je můj táta - rozený žravec.

Danafantom
04.02.2012

Recepty typu, když to bude hodně mastné, tak to bude hodně dobré. No, bodejť by nebylo :D

jídlo kuchařské recepty

Zdeněk Troška
česká, 1953
2007  80%Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht
1991  86%Slunce, seno, jahody
2000  84%3x Slunce, seno...
1991  74%Slunce, seno a pár facek
1992  74%Slunce, seno, erotika