Nebe pod Berlínem

Nebe pod Berlínem https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7890/bmid_nebe-pod-berlinem-TTQ-7890.jpg 4 626 94

Kniha pro živé i mrtvé – rockové příběhy z berlínského metra. Třicetiletý učitel uprchne z Prahy do současné německé metropole, aby tam založil hudební kapelu U-Bahn a našel svou dívku Katrin... Styl prvotiny Jaroslava Rudiše (*1972) vychází z volného toku vyprávění hlavního hrdiny. S téměř až hrabalovským citem pro jazyk ušpiněný životem zaznamenává promluvy, které mezi sebou a s ním vedou všechny ty postavy a postavičky, s nimiž se v Berlíně a pod ním setkává. Kniha napsaná ve strhujícím tempu, současně, a navíc zábavně. Vyzrálý debut si nekonformními scénami získá nejen mladé čtenáře, milovníky Wima Wenderse a punk-rockové hudby, ale i ty, kteří si pamatují ještě NDR, umělohmotné indiány, pokrokového zpěváka Deana Reeda nebo to, jak naši východoněmečtí sousedé přelézali na podzim 89 zdi západoněmecké ambasády, aby pak své trabanty nechali napospas přičinlivým Pražanům. 1. vydání... celý text

čuřil
09.07.2013 2 z 5

Já se musím přiznat, že jsem čekal něco jiného.
Trošičku jsem možná hledal další "A bude hůř", ale nestalo se.
Doufám, že další knížky od pana Rudiše mě zaujmou daleko víc.

Luczynka
04.01.2013 4 z 5

Mám ji přečtenou podruhé a pořád je u mě na vysoké úrovni. Rudiš to prostě umí!:)

Janiny
15.12.2012 5 z 5

Pořád, i po dlouhé době od jejího prvního vydání, se ke knize ráda vracím

honza66
11.10.2012 5 z 5

mimořádně povedená kniha, skvěle vykreslená atmosféra.

Gooverka
15.09.2012 5 z 5

Kniha mě moc bavila, četla se úžasně a našla jsem v ní zajímavé pasáže. Určitě se nebude líbit všem, protože je hodně zvláštní, ale Rudiš je od této chvíle mým šálkem kávy. Těším se, až si od něj přečtu i něco jiného.

Kituna
12.07.2012 odpad!

celkem nudná kniha .. vubec me nezaujala!!! .. snad nejhorsi knizka kterou sem četla....

Fathyma
10.01.2012 2 z 5

Kniha není špatná, ale bohužel jsem jí a ani stylu psaní pana Rudiše nepřišla na chuť.

Martin_Happy
05.01.2012 5 z 5

Moje absolutně nejoblíbenější kniha. Mohl bych jí číst pořád. A nenudil bych se. Donutila mne i jet do Berlína a do toho města se zamilovat

WEIL
14.08.2011 2 z 5

dá se to číst, dá se to rychle přečíst, ale není to šálek mé kávy.

Majdule
04.07.2011 4 z 5

Pro mě to bylo první setkání s tímhle autorem a ze začátku jsem měla pocit, že jsme se nepotkali na stejné vlně. Získal si mě bezděčný humor, který přináší život, prolínání se světem mrtvých a Berlín, který mě ze všech evropských měst, která jsem poznala, zatím oslovil nejvíc.

Butterfly
01.03.2011 5 z 5

Svizny roman se zajimavym dejem...pro ty, ktery od Rudise jiz precetli Helsinky a nyni se chystaji na Berlin, tak asi trochu zvolneni, ale i tak velmi dobre cteni. Krasne vykresleni Berlina jako mesta kultury. Ja jsem v Berline stravil pouze tyden, ovsem musim priznat, ze na mne to mesto zanechalo dojem podobneho razeni jako na autorovi. Pokud knihu pojmete jako pobidku k nasteve Berlina, jiste nebudete zklamani.

katrinn
23.02.2011 5 z 5

..fantastická knížka...

Miss Ribbon
13.02.2011 5 z 5

Punková knížka se zvláštní poetikou berlínského metra. Přečetla jsem jí asi třikrát a pokaždý v ní najdu novou inspiraci:)

Teru
30.01.2011 4 z 5

Velmi mne oslovuje styl psaní Jaroslava Rudiše.
Skvělá kniha se skvělým koncem. Je prostá, ačkoliv toho čtenáři sděluje mnohem víc.