Navždy spolu

Navždy spolu https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4278/navzdy-spolu-4278.jpg 4 52 5

Navždy spolu je název nového zlatobarevného provedení. Původně tato kniha vyšla pod názvem Dokud nás smrt nerozdělí.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Now and Forever , 1974

milena8281
13.10.2022 3 z 5

Příběh vcelku zajímavý, nebo spíš dobrá pointa. Hlavní postavy mi nebyly blízké, ani extra sympatické, i když uznávám, že konkrétně Jessica prošla hodně velkým vývojem. Co mě ale docela rozčilovalo, byla ta nepřirozená čeština. Tvary typu " byl zdrcen, byl unešen", nebo věta "Miluješ mě stále ještě?" mě strašně tahaly za uši a doslova mě odháněly od knížky. Takhle přece nikdo nemluví, a ani v roce 93, kdy vznikal překlad, nemluvil. Když čtete Austenovou, berete to tak, že tenhle archaický styl k ní patří. V téhle knize mi to ale přišlo přitažené za vlasy a považuji to za ne moc zdařilý překlad.

sabca
16.08.2015 4 z 5

Zajímavý příběh manželů, kteří si myslí, že mají ideální manželství a stačí jedno zakopnutí a vše je jinak. Bylo ukázáno, jak těžké je bránit se proti nařčení ze znásilnění, když je to slovo proti slovu. Konec se mi zdál dost přeslazený.

květáček
12.02.2014

Každopádně děkuji DK za uveřejnění informace o duplicitním vydání. Usnadnilo nám to pátrání po dotazu čtenáře. Díky, Husova knihovna v Modřanech

kika 13
18.01.2013 3 z 5

Smutný příběh,ale je to život.

georginaa
09.04.2012 3 z 5

Život manželů, žijících v luxusní čtvrti se změní v peklo po udání, že manžel znásilnil neznámou ženu.