Navždy a věčně

Navždy a věčně https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297408/bmid_navzdy-a-vecne-y2c-297408.jpg 4 446 78

Pro někoho může být mlčenlivost zbraní. Pro Mallory „Myšku“ Dodgeovou představuje štít. Naučila se, že nejlepším způsobem, jak přežít, je neříkat nic. Přestože od její noční můry uplynuly už čtyři roky, dělá si starosti, že svůj strach nikdy nepřekoná. Po letech domácího vyučování adoptivními rodiči se musí Mallory postavit čelem k tomu, že maturitní ročník stráví na veřejné střední škole. V hlavě se jí odehrávaly všelijaké děsivé scénáře, nikdy se jí však ani nesnilo o tom, že hned první den ve škole narazí na Ridera Starka, svého kamaráda a ochránce, kterého neviděla už od dětství. Netrvá dlouho a Mallory si uvědomí, že pouto, jež kdysi s Riderem sdílela, nezesláblo. Naopak, čím víc se jejich vztah prohlubuje, tím víc vychází najevo, že dívka není jediná, kdo zápasí s minulostí. Když se Riderův život vymkne kontrole, Mallory se musí rozhodnout, jestli zůstane mlčet, nebo promluví. Kvůli lidem, které miluje, a kvůli vlastní budoucnosti musí pravda vyjít najevo.... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Baronet

The Problem with Forever , 2016

LilianaFalcon
04.01.2017 4 z 5

Spíš tak 3.5 hvězdičky, ale autorka se chvílemi snažila příběh povznést a dát mu nějakou hloubku.
Škoda, že ta charakteristika postav v první polovině dost pokulhávala a že by se to dalo dost seškrtat. Jinak to bylo fakt pěkný ;-)

Kdybych to k něčemu měla přirovnat, tak to bylo zkřížené Perfect chemistry (Simone Elkeles) a Překroč svůj stín (Katie McGarry). A při hledání českého názvu jsem zjistila, že to první zatím ani nikdo v Čechách neplánuje vydat?! Doufám, že rádi čtete i v Aj :-D pak je celé YA mnohem pestřejší ;-)

PetraBery
04.01.2017 4 z 5

Čtivě psaná kniha, jaké následky můžou na člověku zanechat zážitky z dětství, které nejsou zrovna růžové. Mallory mi byla sympatická, sama úplná "Myška" nejsem, o to víc se mi líbilo, jak se jí povedlo překonávat své strachy. Její setkání i vztah s Riderem byl popsán moc hezky, určitě jako YA lze doporučit.

Terinka14
01.01.2017 4 z 5

Takové příjemné počtení, ale rozhodně bych vytkla jednu věc. Tři tečky, které autorka používala v přímé řeči, zejména u Mallory jsem ještě pochopila, ale proč je cpát všude? Vnímala jsem je jako velmi rušivý element, ale jinak jsem si čtení této knihy užila, postavy měly nádherně propracovaný charakter a já jsem mohla sledovat jejich duševní vývoj v průběhu celé knihy.

Samira
11.12.2016 5 z 5

Nádherná! Že jsou autorčiny knihy sázkou na absolutní jistotu, ví asi každý čtenář, který jednou jedinou otevřel, neboť určitě nebyla zdaleka tou poslední.
Tenhle úžasný a velice cenný kousek není ani zdaleka psán tím lehkým stylem, na jaký jsme u autorky zvyklý, že čtěte její knihu poznáte tentokrát především proto, že se vám líbí každé slovo a hltáte a hltáte. A to i přesto, že nejde o nic lehkého. V tíze, která naprosto báječně hrdiny sráží dolů, by se jeden utopil. Místy se to stává i jim, ale žijí a hlavně se nevzdávají.
Ačkoli nás formují dobré i špatné věci, události i lidé, svůj život máme nakonec pevně v rukou my sami.
Krásná, hořkosladká a plná života a co je nejdůležitější psaná nenásilně.

Opravdu doporučuji!

P.S. Překlady ze španělštiny jsou za poděkováním, nějak mi unikly a u hledání překladu jsem se pěkně zapotila :).

DariDerek
06.12.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější autorka YA. A zase se mi to líbilo. Více píšu v recenzi :-)

luciefeix
04.12.2016 4 z 5

velice čtivé a hrozné jak to takhle někde může fungovat ale system je bohuzel takový , libilo se mi sledovat změny hrdinky

soltera
27.11.2016 4 z 5

J.L.Armentrout píše pekné príbehy a všetky sa mi páčia, ale tento je asi najkrajší. Je to ten prípad, keď zo silného dojmu z prečítanej knihy nie som schopná napísať komentár, lebo všetko, čo by som napísala, sa mi zdá nedostatočné. V závere knihy je toľko nádherných myšlienok, že mi ostáva len doporučiť, aby ste si knihu určite prečítali.

Elčokča
24.11.2016 5 z 5

Krásný, čistý příběh o shledání dvou "dětí", které sociálka nejprve umístila do tyranské rodiny, kde si vytvořily hluboké pouto, a pak je rozdělila. Sex nečekejte, jen něžnou lásku a pocity. Jak Mallory popisovala svůj strach, kroutilo se břicho i mně... I když byla kniha místy předvídatelná - od začátku bylo jasné, že Jayden zemře, Mallory najde Ridera s Pajge a nakonec bude přednášet před třídou, je to ten typ knihy, kterou nechcete odložit, ani když jsou tři ráno a víte, že v šest vstáváte...

muchomurka
31.10.2016 5 z 5

Knížky od této autorky zbožňuji! Moc ráda čtu příběhy hlavních hrdinů, které jim autorka vdechne. A i když píše o těžkých tématech, moc ráda si je přečtu (na jeden zátah - zkoušela jsem číst pomaleji, ale to prostě nejde, příběh vás nutí a nutí číst dál a dál), vždycky jsou i přes pochmurné části plné optimismu a lásky.
Tahle knížka byla suprová, jako všechny od J. Lynn, co jsem četla. Hlavní postavy - Mallory a Rider byli skvělí, správně nejistí a neohrabaní. Autorka skvěle vystihla to chvění a motýlky, když se člověk zamiluje. A ten závěr - prostě bych nerozdýchala, kdyby to nekončilo dobře. Děkuji za něj autorce. Byla to skvělá tečka za skvělou knihou.

Aléda
11.10.2016 5 z 5

Není to úplně ta naše stará Jennifer, tahle knížka byla trochu jiná než ostatní..., ale já jsem si ji ihned po první stránce zamilovala. Byla čtivá, byla smutná, byla pravdivá!
Všechny ty citáty a Mallory myšlenky a úvahy...prostě nádhera. Nejkrásnější byla ta pohádka o plyšákovi, co chce být skutečný (ti co četli pochopí), to bylo tak kráásnýý. *****

Hoshi
08.10.2016 5 z 5

Toto je moje první kniha od této autorky. Kdyby mi nepřišla v KNIHOBITím balíčku, vím zcela jistě, že bych po ní nesáhla. Nevím, jaká jsou další díla Jennifer, ale Navždy a věčně na mě udělalo ohromný dojem. V pěstounských rodinách by se nemělo stát to, co si prožila Mallory s Riderem, ale všichni tak nějak tušíme, že se to někde děje... Je to příšerné.
Z knihy mi v hlavě utkvěla naděje - naděje, že se zvládne téměř vše, když se budeme snažit.. Že každý by měl být milován... Tento příběh si právem vysloužil místo v mé knihovničce :3

Tenebien
01.10.2016 5 z 5

Četla jsem to už někdy na jaře anglicky, takže detaily po mně nechtějte, ale pamatuju si, že jsem si říkala, že je to skvělé YA.

Kristyna.20
30.09.2016 3 z 5

Docela jsem bojovala, abych celou knihu dočetla. Kdybych nevěděla, že je autorkou Jennifer, tak bych asi nevěřila. Vůbec mi to nepřipadá jako její styl psaní, postrádám tam to kouzlo, které její příběhy mají. Vím, že oba hlavní hrdinové měli těžké dětství, ale i tak se mohlo do příběhu zakomponovat pár vtipných dialogů, celé by to působilo jinak. Přišlo mi, že chtěla za každou cenu ve čtenáři vyvolat lítost a smutek. To se ale nekonalo...

kik68
30.09.2016 5 z 5

Vlastně nevím co k této knize napsat. Je to úplně jiné, než předchozí knihy od J.Lynn. Asi dlouho ve mně bude pocit stísněnosti, smutku a nakonec i lásky, z téhle knihy.
Příběh Mallory a Ridera by se nikdy neměl stát, ale přesto je to určitě "skutečný" příběh nějakého dítěte na světě. BOHUŽEL.

Knihomolka03
29.09.2016

Tato autorka je má oblíbená. Žádná kniha mne ještě nezklamala.Tady je opravdu silný příběh. Dobře se četlo. Už se těším na další knihu.

Zusaninka
26.09.2016 5 z 5

Silny pribeh, ktory je cerpany zivotom deti v pestunskej starostlivosti, kde nie je vzdy vsetko ruzove a nasledky su na cely zivot. Tato autorka je proste istota, ze kniha bude topka, sice ma odlisne prostredie a riesi fakt vazne temy, styl je nezmeneny a velmi dobre sa cita! Skvela YA knizka

limitkaa
20.09.2016 3 z 5

Ano, moc dobře si uvědomuji, že to není žádná vysoká literatura a je potřeba to zohlednit ve svých soudech... Ovšem knihy této autorky mám jako oddechovou literaturu moc ráda. Škoda jenom, že tahle byla docela překombinovaná a zdlouhavá a taková.. no, nevím jak přesně to vyjádřit. Nebyla špatná,ale prostě tomu chybělo to kouzlo, které paní J. svým knihám umí dát... škoda no :(

EvaSupovic
18.09.2016 5 z 5

Autorka mně ještě nezklamala žádnou knihou, kterou dosud vydala a ani tahle nebyla vyjímkou :-)