Návštěva bandy rváčů

Návštěva bandy rváčů https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123490/bmid_navsteva-bandy-rvacu-TsP-123490.jpg 4 100 26

„Čas je rváč,“ říká jedna z mnoha postav, jejichž propletenec vztahů a osudů sledujeme od 70. let 20. století až do roku 2020. Bývalý punkrocker Bennie Salazar to v hudební branži dotáhne až na majitele úspěšného hudebního labelu, ale v osobním životě to není žádná sláva. Krize hudebního průmyslu jde v jeho případě ruku v ruce s krizí středního věku a Bennie sahá po alternativních řešeních – sype si do kávy šupinky zlata k posílení potence. Jeho asistentka a pravá ruka Sasha zase celý život bojuje se svou kleptomanií a traumaty z nešťastného dětství. Spisovatelka suverénně přeskakuje mezi žánry i vypravěči, střídá časové roviny: spolu s Benniem, Sashou a dalšími z celé mozaiky postav pendlujeme mezi New Yorkem, Neapolí a dalekou Keňou. Jedním z vrcholů autorčina literárního mistrovství je ta část díla, kterou Sashina dvanáctiletá dcera odvypráví jako powerpointovou prezentaci. Jennifer Eganová dokazuje, že v životě i v literatuře je možné všechno.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

A Visit from the Goon Squad , 2010

Darjam
17.05.2015 5 z 5

Od knihy jsem toho moc nečekala, ale naprosto mě dostala a překvapila. Skvěle napsané! Úžasná kniha a vřele doporučuji

Taťka Hraboš
10.05.2015 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Brilantní styl, zajímavá mozaika postav a osudů, u některých postav mi bylo líto, že už se o jejich osudu už více nedozvím. Každá kapitola trochu jiná, každá měla své kouzlo, ale nejvíc mě fascinovaly ty se Sashou a jejími dětmi. Určitě si od autorky ještě něco přečtu.

hroubek
03.04.2015 4 z 5

Zajímavě napsaná knížka, které sluší mozaikově provázané vyprávění několika postav. Postavy si jde velmi snadno oblíbit a několikrát se stane, že si přejete o nějaké postavě vědět více. Některé kapitoly jsou pomalejší a někdy nezáživnější, ale ve výsledku začnou dávat mnohem větší smysl a jejich provázanost je dost působivá.

Lost Soul
25.06.2013 4 z 5

Moc se mi líbilo prostupování postav jednotlivými příběhy, které popisují osudy lidí spjatých s hudbou a odehrávají se na různých místech (většinou NY, ale také Neapol, Keńa) v různých dobách, poslední dva příběhy se odehrávají v budoucnosti.

beanstk
25.06.2013 5 z 5

Knížka je napsána oblíbenou metodou jednotlivých povídek, které jsou ovšem ve "vyšším" plánu propojeny některými postavami - ale dají se číst i samostatně. Vše se plasticky točí kolem nahrávacího průmyslu v USA v posledních 40-ti letech.

Flipper
14.03.2013 3 z 5

Vzostupy a pády v striedajúcich sa časoch a postavách sú len nehorázne mätúce, než vypovedajúce. Veľká škála postáv sa buď hnevá na svoj život, vzťahy, závislosti, rodinu a ak nie tak spomínajú aké to bolo voľakedy cool keď boli mladí. Egan servíruje práve ten frustrujúci ekonomický a vzťahový život Američanov, ktorý je mi nechutný a celkovo zle čitateľný. Výnimka, ktorá by mohla mať vlastnú miniknihu, je grafová kapitola "slavné rockenrolové pauzy". Invenčná snaha Alison Blakové pospájať nesúvislú minulosť do denníka v tvare powerpointovej prezentácie, vrhá do celkového historicko-príbehového chaosu jasné svetlo. Na celú knihu, je to však aj tak hrozne málo.