Násobky sedmi

Násobky sedmi https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219608/bmid_nasobky-sedmi-YJA-219608.jpg 4 213 213

Dvanáctiletá Willow je skutečně neobyčejná dívka. Je geniální, uchvacuje ji příroda a dokáže stanovovat téměř lékařské diagnózy. Když se potřebuje uklidnit, pomáhá jí násobilka sedmi. Do jejího života náhle zasáhne tragédie, kterou mladá dívka dokáže překonat za pomoci osamělého a nešikovného školního psychologa, osobitého mexického taxikáře a citlivé vietnamské kamarádky a její rodiny. Dojemný a vtipný multikulturní příběh pro čtenáře napříč generacemi, který zaručeně změní váš pohled na svět.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Couting by 7s , 2013

wiix
08.12.2017 4 z 5

Milá kniha, nápaditý príbeh, možno jeden z mnohých o autistoch/aspergeroch či výnimočných deťoch, no i tento si niesol niečo vlastné, niečo čo vám vyčarí úsmev na tvári a pri čom si oddýchnete.

SknihouVrukách
18.11.2017 3 z 5

Kniha ma oslovila, nenašla som v nej pointu. Willow mi bola strašne nesympatická svojim "geniálnym" správaní. Za mňa nič moc. Neodporúčam. 2,5*/5*

Kao
20.07.2017 5 z 5

Děkuji, že jsem mohla sledovat Willow jak se vypořádává s touto obrovskou ránou. Její charakter a myšlenky byly dokonale vykresleny a já tak mohla chvíli smýšlet jako geniální dítě. Mohla jsem nakouknout za skořápku holky, která by mi nejspíš svými chytrými prupovídkami ve škole nebyla sympatická. Byla jsem zase pokárána za odsuzování druhých a dostala jsem možnost vidět dobro, které obklopuje lidi, do kterých byste to třeba ani neřekli.

Kni-Homolka
04.07.2017 4 z 5

Velmi zajímavý, neobyčejný a moc hezky sepsaný příběh o tom, jak se dívka, nepochopená outsiderka, vyrovnává s již druhou ztrátou rodičů. Willow ke své smůle ještě nemá žádné kamarády, příbuzné, prostě nikoho, kdo by jí mohl pomoci znovu se postavit a nadechnout... do teď totiž nikoho nepotřebovala, vystačila si sama.
Ale nakonec se přece jen někdo najde-Willow se těsně před tragickou smrtí svých rodičů seznámí s o rok starší Miou a podivínským psychologem, kterému celá ta záležitost značně zkomplikuje život. Mia se totiž rozhodne se svojí matkou a bratrem Willow pomoci a Dell, zmíněný psycholog, se jim připlete pod ruku a oni toho jak se patří využijí a tak skončí v jeho bytě. Všichni se snaží Willow rozveselit a ona se v rámci možností pomalu začíná vracet do rytmu svého nenormálního normálního života. Navzájem spolu čím dál tím lépe vycházejí a každý se od ostatních ledacos přiučuje. Všechno nakonec skončí v relativním pořádku a autorka si na závěr přichystá pár menších překvapení...
Kniha určitě stojí za přečtení, je poučná a čiší z ní naděje a odhodlání, které jsou nakažlivé.

Veronika33
23.06.2017 5 z 5

Geniálna kniha. Vyzerá ako bežná young adultovka, ale má neuveriteľnú hĺbku. Willow veľmi sympatická postavička, ktorá to nemá v živote jednoduché, vďaka jednému momentu sa jej otočí život naruby. Veľmi emotívny príbeh, ktorý sa oplatí prečítať.

Zmiu
05.06.2017 3 z 5

Mám ráda knihy o lidech, co vybočují z řady a příběhy, kde je napřed vše děsné a pak to skončí dobře. Je mi i jedno, zda je kniha určena dětem nebo dospělým, myslím, že od určité úrovně je to dělení spíš ke škodě než užitku. Násobky sedmi mě zaujaly svým názvem a anotací. Kniha se četla celkem dobře a docela se mi i líbila. Dojmout mě ale moc nedokázala a to asi hlavně proto, že hlavní hrdinka byla až moc neuvěřitelná. Prostě jsem jí to nevěřila. Vyjadřovala se a myslela jako padesátiletá žena a vyznala se úplně ve všem. A to je asi kámen úrazu celé knihy. Když nevěřím hrdince sebe samu, nevěřím jí ani její emoce a je to škoda, protože téma je velmi zajímavé a to, jak se tam dávají dohromady v podstatě cizí lidí, jak dělají rychlopřesuny kvůli sociálce, to je zajímavé a celkem i vtipné. Nicméně v některých místech i tohle skřípe, hlavně na konci, kdy se odhalí dost o Pattie. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale myslím, že na ni brzy zapomenu.

rashmi
27.04.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla velmi rychle a opravdu se mi líbila. Autorka krásně vystihla bolest, kterou zažíváme, když nám někdo zemře.

kaja5622
20.01.2017 5 z 5

Knížka je nádherná. Určitě mohu říct, že jistým způsobem změnila můj pohled na svět. JNavíc je velmi motivující.

kamibe
13.10.2016 5 z 5

Byla jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Neměla jsem co číst a potřebovala se dostat do nějaké lepší nálady a to mi Násobky sedmi opravdu umožnily. Myslím, že se tam dá najít ledacos, co člověka může podnítit. Pro mne třeba bylo inspirující, jak se proměňoval postoj mužů a jak je tedy dobré dívat se na každého prostě jen tak, protože on se může jevit, ale v podstatě být docela jiný, než mi teď připadá. Je to zpochybňování zavedeného úsloví První dojem rozhoduje. A já mám zpochybňování zavedených věcí docela v oblibě. Je to totiž zároveň součást vývoje.
Upoutat může toto - cituji: "Ještě smutnější bylo zjištění, že podruhé se mi už lhalo snáz než ten první týden. Utvrdilo mě to v přesvědčení, že na dobré i špatné chování se dá zvyknout."
A je fakt, že knihu, která by učila teenagery, jak se vyrovnat se ztrátou milovaných bytostí, jsem na trhu neviděla zatím ani jednu. No, možná jen jednu, ale ta byla pro menší děti.
Zůstává pro mne jedna malá záhada: Proč jsou na s. 31 některé z násobků sedmi tučně. Věděl by to někdo?

playada
02.09.2016 5 z 5

líbilo

Kllara
07.08.2016 2 z 5

Bohužel mě Násobky sedmi nebavily a to ani nebyly o matice... Sice jsem je nakonec tak nějak dočetla, ale no... zřejmě to nebude můj šálek kávy. Celý příběh mi připadal tak nějak nudný a nezajímavý. Bez náboje. Ale obdivuji autorku, musí být opravdu chytrá, což jde poznat z vědomostí, kterými oplývá Willow. Ale to je opravdu tak všechno.

lidunka1
25.07.2016 4 z 5

Kniha mě pohladila. Určitě ji pořídím neteřím.

mautina7
27.06.2016 4 z 5

Milá, čtivá. Občas je tam nějaký faktický zádrhel, a zároveň je to maličko pohádkové. Je to každopádně fajn odpočinková kniha, není zbytečně patetická a věřím, že každý člověk si v ní najde to své.

Bustedka
07.05.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostala vyložené náhodou. Přiznám se, že normálně bych si ji v knihkupectví ani nevšimla, přece jen je to určené i pro jinou věkovou kategorii - a právě tohle zařazení ji možná trochu škodí. Protože to není čtivo jen pro náctileté, ale i dospělý člověk si z těch slov dokáže něco vzít.
Mě osobně nejvíce zaujala slova: PODLE MĚ NENÍ DOBRÉ SE DÍVAT NA ČLOVĚKA JEN Z JEDNÉ STRÁNKY. KAŽDÝ ČLOVĚK SE SKLÁDÁ Z MNOHA INGREDIENCÍ, KTERÉ DOHROMADY VYTVÁŘEJÍ NAPROSTO JEDINEČNOU BYTOST.
Pominu-li americký sen, aneb jaká malá holka po mnoha trápení ke štěstí přišla, tak po určitém zamyšlení má kniha jasno myšlenku. Je čtivá, já to zvládla za pár hodin. Asi si sice nepobrečíte a bude vám jasné, že takhle to prostě v životě nebývá, ale právě takovéhle příběhy dodávají těm našim obyčejným životům trochu naděje a optimismu :) Takže palec nahoru

hanajm
05.05.2016 4 z 5

Neobvyklá, milá a velmi čtivá kniha.

nikol639
29.02.2016 5 z 5

Tahle kniha mě naprosto uchvátila. Četla se velice rychle a snadno. Sice je to kniha na docela smutné téma, ale je napsaná takovým vtipným a odlehčeným způsobem. Také musím říct, že mi hlavní hrdinka naprosto přirostla k srdci. A ani jsem nepřemýšlela nad nereálností tohoto příběhu.
Rozhodně můžu doporučit.

Maysonnie
29.01.2016 3 z 5

Někteří tu psali, že se jim nelíbí obálka, u mě byla právě důvodem, proč jsem si knihu koupila, mě se obal líbí :).
Tahle knížka má dle mě opravdu hodně zajímavé postavy. Postavy jako Willow, Dell Duke a spol. jsem dlouho neviděla. Mají netypické povahy, rysy a celkově život všech postav je velmi neobvyklý a zajímavý. Tahle knížka se čte hrozně rychle, jelikož tam je hodně odstavců a poměrně velké písmo, což nevím, jestli mám brát jako pozitivní, nebo negativní. Přišel mi trochu odfláknutý konec :/
Zezačátku a až tak do půlky mě kniha vůbec nebavila, musela jsem se do čtení nutit, prostě jsem jí nějak nepřišla na chuť, ale za polovinou to už bylo lepší, bylo to víc napínavější, zábavnější, zkrátka mě to bavilo víc a druhou polovinu knížky jsem přečetla za den.
Hodnotím jako průměrnou knížku na oddechnutí :)

misulef
27.12.2015 4 z 5

Myslím si, že je škoda, že knížka nemá poutavější obálku... Jistě, člověk by neměl soudit knihu podle obalu, ale první dojem dělá hodně. Se studem se přiznám, že když se mi Násobky sedmi poprvé dostaly do rukou, s trochou ironie jsem si pomyslela:
"Hm, tak to jsem teda zvědavá."
Zdání klame!
Knížka se četla úplně sama, citlivější povahy (včetně mě) si možná i pobrečely a nebýt toho - na můj vkus - odfláknutého závěru, dala bych plný počet hvězdiček.

Ivuska.09
23.12.2015 4 z 5

Každý konec znamená nový začátek. Tato kniha vypráví o konci i začátku Willow Chanceová, kterou potká štěstí v neštěstí. Příjde o své rodiče, ale zároveň hodně získá, protože "krásné a smutné jde často ruku v ruce."
Jde o velmi dobře napsaný příběh plný emocí, očekávání a smutku. Emočně je to náročná kniha, která stojí za přečtení.

"Když se člověk bojí o ostatní lidi, přestane se soustředit na sebe."

terka95
12.11.2015 3 z 5

Oddychová knížka, která mě však moc nenadchla. Jsem věčný "uplakanec" jak při filmech tak knížkách, ale s mými emocemi tato knížka nezamávala - a to byla avizována jako nesmírně dojemná. Hlavní hrdinka byla ve svých 12ti až příliš geniální a to už mi často lezlo krkem.. kdyby se v knize pojednávalo o "normálním" děvčeti, myslím, že by to bylo mnohem lepší. Také mi přišlo přetažené za vlasy, jak z ní byl Jairo unešený, pořád pro 12ti letou holku Willow kamkoli někam jezdil a Dell na ní také pořád myslel. Přes tragickou událost mi tato kniha tragická nepřišla, přitom námět byl zajímavý a kdyby se uchytil jinak, mohla to být skvělá kniha. Líbila se mi ovšem myšlenka s číslem 7, to bylo i trochu zajímavé.

přátelství smrt genialita pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Holly Goldberg Sloan