Nevinným sa neodpúšťa

Nevinným sa neodpúšťa https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198494/bmid_nevinnym-sa-neodpusta-5YP-198494.jpg 4 329 58

Každý normálny človek má aspoň jedného kamaráta či kamarátku. Niekedy sa z nich stanú manželia, niekedy manželky, občas ostanú kamaráti kamarátmi. Hovorí sa, že čím ich je viac, tým je život ľahší, no nie vždy je to tak - často idú riadne na nervy. Zvládnuť výstrelky roztopašných kamarátov si vyžaduje riadnu dávku trpezlivosti, dokonca sa môže stať, že svojimi hlúpymi nápadmi doženú až k samovražde. Potom už iba rozpačito stoja nad hrobom, nechápavo krútia hlavami a stále dookola si kladú otázku: Kto za to môže? Nikto nechce byť vinníkom, nikto nechce niesť zodpovednosť za smrť kamaráta, nikto nechce cítiť vinu, ale nie každému sa to podarí. Životné cesty sa občas tak nečakane skrížia, osudy ľudí tak neuveriteľne prepletú a skomplikujú, že sa aj z obyčajnej náhody môže stať prípad. Napokon musia prísť detektívi Krauz a Chosé a pomôcť pri hľadaní pravdy. Nájsť ju môžu, to dokážu, ale zbaviť niekoho viny – na to právo nemajú. Niektorým kamarátom sa odpúšťa ťažko a nevinným sa nedá odpustiť vôbec.... celý text

kolacky
06.10.2021 4 z 5

Fuj, docela jsem se o Sylvii bála. Ne že se jí něco "stane", ale že klopýtla. A ona ne, holka jedna. Ten pacholek by si to zasloužil, ale Sylvinka je nejlepší.

LenkaMaresova
05.10.2021 3 z 5

Jsem sama, komu ten konec připadal rychlý a odfláknutý? Ta vsuvka s tou babičkou...

hanzmb
05.10.2021 5 z 5

Tak tohle je vysloveně netypická dánovka. Kriminální zápletka jakoby vlastně ani nebyla. Těch špílců mezi detektivy taky proti jiným knihám není tolik. Je to posunuté spíš na psychologickou bázi a nutí čtenáře podstatně více přemýšlet. Ale i takové vybočení je potřeba, o to víc si člověk zase v příští dílu užije tu klasiku.

Alilka
03.07.2021 5 z 5

Opět jedním dechem, stejně jako všechny Dánovky... Ta banda vraždařů jsou jako moji dobří známi a nemůžu se dočkat kdy se zase s nimi setkám... :-D

kačenka80
22.06.2021 5 z 5

Dán jako vždy perfektní. Parta kamarádů a mrtvola. Nic není jak vypadá. Přečteno jedním dechem. Knihy od Dána se nedají odložit dokud se nedočtou :-D

pinar
08.05.2021 5 z 5

Autora jsem neznala. ale knížka mne vtáhla okamžitě do děje. Ohromně čtivé, zajímavé, děj se odehrává v naší realitě, aktuální český jazyk, hlavní postavy uvěřitelné a autentické. Jdu hledat další knížky autora, hodně mne zaujal a tuto knížku rozhodně doporučuji všem, kteří mají rádi českou detektivku/trochu psychologie/ne úplně jednoduché čtení.

Mudry
08.05.2021 4 z 5

Tradičně ohromně čtivé ! Tempo bylo vysoké, než jsem se nadechla, byl konec. Ačkoli na Richarda nedám dopustit, po minulém díle jsem mu ty nervy v osobní rovině škodolibě přála.

oskli
19.04.2021 5 z 5

Výborný Dán, jak jinak. Tentokrát opravdu akce střídá akci a kniha jede ve vysokém tempu, že ani není čas na fórky a vtipné dialogy. Linie s partou kamarádů mě bavila moc, akorát od počátku jsem si vybudovala vůči některým dost antipatie, které se ukázaly jako opodstatněné. Dán je prostě srdcovka a neumím si představit, že bych měla některou jeho knihu číst v českém překladu.
Tentokrát jsem ale trochu zklamaná z audioverze, připadá mi, že to pan Mňahončák vzal nějak suše a sterilně, v minulých knihách byla četba taková šťavnatější, nebo jak bych to řekla.

Opatov
18.04.2021 5 z 5

Další díl s Richardem Krauzem. Tentokrát se nezastaví, jeden případ střídá druhý a do toho řeší vlastní problém. Opět skvělá audiokniha.

edith79
15.04.2021 5 z 5

Tak zase a znovu přečteno jedním dechem, protože to byla prostě hodně dobrá kniha. Slaměný vdovec Richard a jeho opupínkovaný parťák Chosé řeší v srpnovém vedru případ mrtvého muže a jedné party kamarádů. Do toho se opět musí podívat do podsvětí na staré známé a aby toho nebylo málo rozjíždí Richard takové malé, soukromé pátrání. Rozuzlení případu trochu jak od Hercula Poirota. Zase dobře strávený čas.

RADOST
13.04.2021 5 z 5

Opět spokojenost s obsahem i audionahrávkou. Tentokrát o tom, že i zkušený profesionál se může plést. V práci i osobním životě. Ale je důležité, aby si to včas uvědomil a nenadělal škodu ukvapeným nebo nesprávným závěrem.

Kortez
06.04.2021 5 z 5

Audiokniha.
Zase skvělý recept na odreagování od běžných starostí běžného života.
Žádný velký krvák, které mám mimochodem raději, no zajímavé linky z dovolené nedovolené, nevěry nenevěry Krauzovy manželky ochutili tenhle díl nevšedním způsobem.
Zaporák co má kámoše na nejvyšších místech, do toho klasická tlačenka s vlašským salátem a litry alkoholu. Už mám nezmáknutou jenom jednu knihu, do které se pustím asi až po delší přestávce, ať si to zase užiji jako obvykle u knih DD.

pavčape
03.04.2021 5 z 5

Nevím, co bych měla ke knižkám Dominika Dána psát. Mně se prostě líbí všechny, některé více, jiné trochu méně, ale nenalézám mezi nimi nějakou blbou. Musím hodnotit vysoko už je proto, že je mám vždy přečtené během pár hodin.

Abroš
07.03.2021 5 z 5

Skvělé,když už si čtenář začne myslet,že detektivové mají hotovo,objeví se nové skutečnosti nebo jiné nové případy. A ty se prolínají i do dalších knih D.D.U toho se nemůžete nudit.

Jiparis
05.03.2021 4 z 5

Dominik Dán nezklamal, pěkně se to čte, jako vždy. Jen mi některé kroky připadaly moc předvídatelné.

evasamankova
02.01.2021 5 z 5

Znovu skvělý Dán.

JelloBiafra
18.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Krauz a Chosé tentoraz riešia prípad záhadného úmrtia jednoho obézneho podnikateľa, ktorý bol nájdený mŕtvy za písacím stolom. Všetko nasvedčuje tomu, že išlo o infarkt. Ako sa ukáže neskôr, jeho úmrtie nebola až taká náhoda. A tak sa roztáča ďalší kolotoč pátraní, získavania dôkazov a hľadaní svedkov. Tentoraz však príbeh neponúka nejaké nečakané rozuzlenia a k odhaleniu vinníka sa dostane viacmennej bez nejakých veľkých peripetií. Zato druhá dejová línia s bývalým policajtom je o niečo napínavejšia, ale končí skorej než sa stačí nejako poriadne rozbehnúť. Jedna z tých slabších Dánoviek.

Hanaa
09.12.2020 5 z 5

DD umí a zatím ještě nezklamal. Akční, napínavé s vtipnými dialogy.

jan7760
06.12.2020 5 z 5

Klasická Dánovka, neurazí, poteší...

Ivana11
24.11.2020 5 z 5

Opět výborné. Jako vždy jsem doma nic neudělala a jenom četla a četla a četla, s Dánem to tak mám vždycky.