Náš domov jako odraz naší duše

Náš domov jako odraz naší duše https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330312/mid_nas-domov-jako-odraz-nasi-duse-Gt5-330312.jpg 3 4 2

"Pozor, toto není feng-šuej, ale univerzální vysvětlení principů a souvislostí, které se nacházejí v našich domovech! Autorka logicky vysvětluje, jak v domě proudí energie a co symbolizuje různé uspořádání věcí. Zajímavé je v této souvislosti pojednání o pořádku a nepořádku , který někteří lidé doma mají. Symbolický rozdíl je přitom v tom, kde nepořádek panuje: něco jiného znamená nepořádek ve sklepě a na půdě, například. Každý dům nebo byt má různé části, v případě patrových domů i různé úrovně. Kniha popisuje význam a energii každé z nich. Autorka rozlišuje 7 typů energií a jejich vliv na lidi i prostředí. Nazývá a vysvětluje jejich originální: dynamická, domácká, univerzální, senzibilní, okázalá, čistá a suverénní energie. V knize o domově a bydlení samozřejmě nesmí chybět ani zásadní téma hledání ideálního bydliště či stahování se. No a podobně jako ve feng-šuej, i při tomto přístupu se naučíte, jak dosáhnout určité konkrétní cíle a změny k lepšímu tím, že něco změníme ve svém příbytku, a to s pomocí barev, kamenů, vůní rostlin. "... celý text

knihyKeMne
15.02.2022 3 z 5

Tahle knížka mě neuchvátila. Úvodní vysvětlování principů, že uklizený domov = uklizená duše, to jsem už znala. Část o stěhování bych v této knížce nehledala, to je dobré pro ty, co se stěhují. Nové pro mě byly ty různé druhy energií. Jenže autorka o nich pojednávala tak nějak zmatečně - nejdřív, že jakou energii člověk má, takové bydlení si vybere; pak že každý pokoj v bytě má jednu z těch energií. A nakonec tam byly rady pro různé stavy nálad, že jakou energii potřebují posílit a jakými prvky. V podstatě podobně do toho vnáší zmatek zdobení a zařizování bytu podle daného měsíce v roce (astrologicky živel ohně, země apod. že se střídá). K tomu různé rady odjinud, jak si hrát se svíčkami, kameny, esencemi nebo zahradou. Takže nakonec nevím, jak všechna tahle hlediska vlastně skloubit, pokud bych se chtěla knížkou řídit. Asi je to spíš takové odpočinkové počtení s trochou inspirace a každý se zařídí stejně podle svého.

Zmiu
30.01.2020 3 z 5

Začátek knihy nabízí pro mě nový pohled, různé typy energií, co chtějí různé domovy, to je docela inspirativní. Druhá část
knihy už tak zajímavá nebyla, asi už na mě byla moc ezo, :-) ale i tam se najde nějaká ta inspirace.

Autorovy knížky

2016  65%Náš domov jako odraz naší duše

Kniha Náš domov jako odraz naší duše je v