Napůl zlý

Napůl zlý https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180593/bmid_napul-zly-Jpc-180593.jpg 4 680 151

Half Bad série

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Bad , 2014

alipeli
24.06.2014 2 z 5

tak tohle pro mě byla naprostá ztráta času, sice je to čtivě napsaný, ale obsah hodně pokulhává

Kate S.
23.06.2014 3 z 5

Zajímavý děj, vcelku poutavý nápaditý příběh, ale nečetlo se mi to nijak zvlášť svižňe a chvílemi jsem se musela do čtení nutit. "Nic neni dobré ani špatné, jen podle pojetí"... Ale myslím si, že filmové zpracování by mohlo být zajímavé.

Petra28
23.06.2014 5 z 5

Moc jsem nevěděla co od knihy očekávat. Fajn pohádka pro náctileté a výš :-) Příběh byl zajímavý. A konec naprosto zřejmě otevírá možnosti dalšího pokračování.
Vůbec mě nemrzí, že jsem po knize sáhla .. naopak. Pěkná oddychovka.

barca8336
19.06.2014 1 z 5

Achjo přečetla jsem asi 40 stránek a vůůbec mě to nechytlo. Hlavně styl psaní mi vadí. Nevím teda jestli budu pokračovat ve čtení.

kklepkaa
09.06.2014 2 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že je to nic moc a že byla chyba platit za e-knihu. Vadilo mi, že se nic moc neděje. Autorka nás seznamuje s životem hlavního hrdiny, který není moc růžový. Ke konci už jsem hltala každou stránku, takže jsem taková rozpolcená. Budu si muset počkat na druhý díl.

(K)Belík
30.05.2014 4 z 5

Myslela jsem si, že tahle kniha bude romantická... nebyla, ale i přesto se mi líbila... byla zajímavě napsaná a bylo to zase něco nového...

gan112
21.05.2014 4 z 5

No na debut je to viac než slušné, výborne sa to číta, je to nápadité a asi do polovice knihy som si myslel že dám plný počet bodov. Žiaľ postupne dej strácal tempo a to aj ku záveru kde hlavná postava polovičiak Natan bezradne čaká a to nieje pre dej ani pre spád poslednej tretiny knižky dobré. Ku koncu sa dej ešte rozhýbe no už nemá taký široký záber ako na začiatku napríklad pri rozoberaní Natanovho dectva, minulosti, jeho školských ťažkých časov… Literárne a jazykovo je to podla mňa na vysokej úrovni do poslednej strany no boli momenty kedy sa mi dej zdal až príliš a zbytočne ani nie prešpekulovaný ale skôr prešpikovaný. Nehorázne ma totiž štvalo keď po nejakom peknom čiastkovom príbehu zhrnutom do kapitoly, sa na jej konci objaví – A ten niekto bol tvoj dedko… a po dalšom príbehu – A ona bola tvoja babka… a takéto podla mňa zbytočné až kulisovité odhalenia kazia uveriteľnosť a autenticitu príbehu celkovo. Podľa mňa je to už prežitok. Tiež sa mi nepáčilo že množstvo kapitol sa začína prebudením z bezvedomia, ale vzhladom na dostatok akčných scén to musím ospravedlniť. PS – ešte totok- Je poznať že spisovateľka nevedela sama ako bude dej pokračovať kapitolu po kapitole a tak na začiatkoch novej kapitoly sa často krát dozviete niečo čo ešte neviete hoci kontinuálne sa to už stalo, je to taká spisovateľská barlička ktorá sa hodí do deadlineu keď sa nestihnú niektoré veci prepísať, no tuna mi to nejak nevadí aj keď nejakú tu logický chybičku z toho vyplývajúcu nájdete.

kneslova
11.05.2014 3 z 5

Na tuto knihu jsem se docela těšila, ale zklamala jsem se, je tam tolik násilností, téměř v celé knize. Celým příběhem hlavního hrdinu provází extrémní násilí, stále ho někdo tluče a vůbec.... otevřený konec, takže asi pokračování bude následovat.

alipeli
25.04.2014 2 z 5

už jsem něco za půlkou, skvěle se to čte, ale příběh mě nijak zvlášť neuchvátil, moc se tam toho neděje
podle mě se to bude líbit milovníkům Hunger Games

jane7398
24.04.2014

Bude to trilogie :)

gassha
20.04.2014

Dobrý den, chci se zeptat - nevíte někdo, jestli to má být série? Nebo jen jeden díl? Někde jsem se dočetla, že se jedná o chystanou trilogii a jinde jsem zase četla, že je to jen samostatná kniha. Díky :)