Námi to končí

Námi to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376534/bmid_nami-to-konci-eNC-376534.jpeg 4 3106 3106

Občas právě ten, kdo nás nejvíc miluje, dovede nejvíc ublížit. Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

It Ends With Us , 2016

lucie9551
18.11.2018 5 z 5

Kniha mě chytila od začátku. Nešlo přestat ji číst. Velmi se mi libila. Myslím, že může lidem pomoci být lepší a silnější.

LuciKo
17.11.2018 5 z 5

Z knížek, které mají tak vysoké hodnocení, mám vždy respekt (naposledy to byla Hana od paní Mornštajnové). Snad je to vysokým očekáváním doplněným o obavy ze čtivosti knížky, protože přece když je tak dobrá, musí být přece náročná, ne? Možná je to podvědomím a vzpomínkami na povinnou školní četbu, kdy prokousat se mnoha doporučovanými díly bylo nad mé síly. U knihy Námi to končí tomu bylo naopak, knížka se četla sama. A já si myslím, že toto by měl být adept na povinnou školní četbu moderní doby. Knížka jak čtivá, tak osvětová, která minimálně ve mně zanechá hlubokou stopu a budu na ni šířit chválu na všechny strany.

Chou
17.11.2018 5 z 5

Tak to byla síla. Nešlo přestat číst.

medvídě
17.11.2018 3 z 5

Příběh o silném tématu napsán částečně z vlastní zkušenosti. Teď přijde velké ALE.
Přišlo mi to spíše jako příběh pro náctileté, s čímž nemívám vůbec problém a u takové literatury si odpočinu. Bohužel, tady se mi zpočátku líbily jen deníkové/dopisové pasáže a přítomnost mě nějak nebavila. Pořádně začíst se mi podařilo až před koncem knihy, k němuž jsem se dostala jen díky tomu, že knihy nerada odkládám.
Upřímně je mi líto lidí, co tu hrůzu museli někdy zažít na vlastní kůži, ale v tomto příběhu jsem, byť pro někoho skvěle napsaný, jsem se nechala nalákat reklamou a jsem ráda, že mám knihu z knihovny. Ale i tak jsem ráda, že se hrdinka nakonec rozhodla tak, jak to udělala.

Poznámka k překladu:
Překládající osoba (paní či slečna) bohužel asi nezná animovaný příběh Hledá se Nemo. Věta: “Musíš plavat” mě štvala, kdykoli jsem na ni narazila.
Skloňování jména Ryle - 4.pád = Rylea. Jako vážně? Omlouvám se češtinářům a lingvistům, ale kdyby tam bylo Ryleho, tak to i dokonce zní lépe.

Bobina74
17.11.2018 4 z 5

Tato autorka to prostě umí. Další její přečtená knížka a další pecka. Navíc s touto její novinkou se vám dostane nejen vrchovatě romantiky, ale i postranní hlubší myšlenky - otevřela téma domácího násilí a musím říct, že se jí to povedlo skvěle. Nenásilně vás během příběhu vtáhne do tohoto problému a doslov ke knize vás pak úplně dostane.
P.s. jen tak dál, potřebuji další její knihu....že by návyková látka??? ;-)

Veronika.Lap
13.11.2018 5 z 5

Kniha se čte velice dobře a děj krásně utíká. Hlavní postavu Lily jsem si hned oblíbila a stejně tak Atlase. Nevím proč, ale celou dobu co jsem četla knihu, jsem chtěla, aby tihle dva byli spolu...úplně jsem cítila, že Altlas by byl přesně ten kluk, který by se mi strašně líbil. Jak to celé nakonec dopadlo, to si musíte přečíst sami. Závěr je opravdu pecka. Doporučuji!

Terr_y
13.11.2018 5 z 5

Tak vám pěkně děkuji paní Colleen! Znova se vám povedlo mi zlomit srdce. Naštěstí víte jak ho zase aspoň trochu dát dokupy. Opět jsem plná emocí a musím to rozdýchat ale tleskám, tahle kniha je výborná!

KnihomolkD
11.11.2018 5 z 5

Asi jsem se zamilovala.
Absolutní bomba! Měla jsem úplně stejné pocity jak při Odvracené. Brečela jsem,naštvala se,červenala se a nebo taky usmívala.
Nejvíc mě dostal stejně poznatek autorky,nebo nahá pravda?
Rozhodně It Ends With Us se řadí do nejlepších knih tohoto roku.

krouzaa
04.11.2018 5 z 5

nejkrásnější knížka ♥

werdie
31.10.2018 5 z 5

Krásné, smutné, srdceryvné, dechberoucí a...smutné.

rada11
30.10.2018 5 z 5

Přečtená jedním dechem. Poutavý příběh, který vás nutí stále číst...

salunka
28.10.2018 5 z 5

Naprostá dokonalost. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a přečetla ji jedním dechem. Jsem moc ráda za to, jak se Lilly nakonec rozhodla.

Téra
23.10.2018 5 z 5

Ani vlastně nevím, co napsat. Příběh mě naprosto dostal. Skvěle ukázal, co se osobě v situaci hlavní hrdinky honí v hlavě a proč se zachová, tak jak se zachová, i když zdravý rozum velí jinak. Když se ukázalo, o co v knize vlastně jde, sama jsem si připadala, jak kdybych dostala ránu, a říkala si, to přeci nemůže být pravda. A chtěla jsem, aby to pokračovalo jinak. A už se mi v mysli rodily myšlenky, za které bych si nakonec nejraději nafackovala, ale předpokládám, že o to autorce šlo. Nakonec to dopadlo dobře, i když jsem to obrecela.

SarahRoyalAss
22.10.2018 5 z 5

Po přečtení jsem byla psychicky někde jinde a neměla ke knížce slov. Dotýká se tak citlivého téma domácího násilí ale myslím, že to bylo zapotřebí. Nejvíce mi na skutečnosti příběhu dal epilog po přečtení knihy. Příběh Lily, Atlase a Rylea budu mít ještě dlouho pod kůží.

jani.ruzicko
22.10.2018 5 z 5

Nahá pravda?
To, co cítím po přečtení této knihy bohužel asi úplně nedokáži vyjádřit slovy. Byl to hodně silný a svým způsobem "nádherný" příběh s nehezkým tématem, který je ale bohužel stále více aktuální.

Bylo zde viditelné, jak z pohledu třetí osoby může být každý problém a situace snadno řešitelné, ale pokud už jste součástí, tak se na to asi díváte jinak. Což mě rozhodně nutí k zamyšlení, jak bych se asi zachovala já sama. Nakonec jsem ale strašně ráda, že v sobě Lily tu sílu našla. Je to moje hrdinka a stejně tak i Atlas, kterého si nejde nezamilovat.

Pokaždé si myslím, že už mě Colleen nemůže překvapit, že už ji natolik znám, přesto jsem ale vždy po přečtení dalšího příběhu překvapená, co autorka zase sepsala (ať už je to reálný příběh, nebo jen vymyšlený). Má tolik krásných knížek a já opravdu doufám v jejich přeložení. =)

Určitě mohu doporučit.

hana8062
21.10.2018 5 z 5

Námi to končí. Poslední dobou jsem měla štěstí na samé nemastné neslané knížky. Ale tohle, to bylo skvělý! Na otázku o čem to je jsem odpovídala "je to takové čtení pro holky, romantika .... o domácím násilí" a po přečtení to podepisuji. Je to romantika a je to o domácím násilí, taky o předurčení, opakování chyb našich rodičů, o lásce, zodpovědnosti k jiným i sám k sobě a hlavně o tom, že svět není černobílý. Násilník nemusí být nezbytně přihlouplý kopáč a jeho žena není vždycky slabou nulou, která si to nechá líbit, tak si nemá co stěžovat. Hlavní hrdinka Lily se vám bude líbit, je chytrá, milá, úspěšná, zamiluje se do muže jménem Ryle. Fešák, neurochirurg, galantní, jenže se ukáže, že mu občas rupnou nervy. A Lily rozhodně nechce jít ve stopách své matky, která násilnosti snášela mlčky celé roky. Jenže co s tím, když láska je silná a jinak je 99 procent času krásných? Až na občasný výkyv... Silná knížka, silný vnitřní boj, ještě lepší doslov a všeříkající poděkování autorky nakonec. Tohle prostě bylo dokonalé! 100%

JennieeW
19.10.2018 5 z 5

(SPOILER) Přemýšlela jsem, co napsat k této knize..
No a nakonec z toho vzniklo něco takového.

Nahá pravda? Jinak to ani nejde.
Knihu mi doporučila kamarádka a já několik týdnů váhala. Koupit, nekoupit, či snad koupit... Když jsem se konečně odhodlala a nesla si ji domů, byla jsem tak nedočkavá, že jsem ji rozečetla ještě po cestě. To je ale vedlejší, zpátky k tématu.
Ze začátku se příběh zdál hodně oddechový. Love story, kterou vidíte na každém rohu. Ale ten závěr...
Vehnal mi slzy do očí. Když si uvědomíte, že tohle je život a děje se to na každodenní bázi všude kolem nás.. a možná ještě blíže než si vůbec myslíme.
Jednoduše to v člověku vyvolává příšerné pocity, které se co nejdříve snažíte zapomenout.
Ale nelituji toho, že jsem se do této knihy vůbec pustila. Nikdy toho litovat nebudu, protože mi to tak trochu otevřelo oči.
Možná se k této knize ještě v budoucnu vrátím, a nebo taky ne... to už je ve hvězdách.
Ale rozhodně ji doporučuji všem, bez výjimek.

*(Za gramatické chyby se omlouvám, nikdo není dokonalý :))

Helča17
19.10.2018 5 z 5

Nádherná knížka, četla jsem všechny od této autorky, ale tahle je trošku jiná, ne lepší, ale jiná...Doporučuji!!

Ywonek
19.10.2018

Krasna knizka u ktere jsem po dlouhe dobe plakala a zaroven se hrozna bala, ze se hlavni hrdinka spatne rozhodne. Doporucuji.

TerkaM
18.10.2018 5 z 5

Tohle byla pecka. Jak mě od Colleen Možná jednou moc nebavilo, tak Námi to končí bylo opět silné čtení. Doporučuji, nebudete zklamaní. :)