Nalezení

Nalezení
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537508/bmid_nalezeni-663117a22392b.jpg 5 380 380

Policista Tomáš Volf série

< 5. díl

V kanceláři soukromé vyšetřovatelky Evy Černé se objeví zoufalý otec pohřešované Elišky. Dívka způsobila tragédii, utekla a zřejmě si chce ublížit. Rozjíždí se intenzivní pátrání a na místo dorazí i Tomáš Volf, který vyrůstal v nedalekém maloměstě. Vyšetřování však otevírá staré rány místních obyvatel. Tomáš se vrací k létu, které chtěl navždy vytěsnit z paměti. Jenže právě jeho vzpomínky mohou být jedinou šancí k nalezení zmizelé. Čas neúprosně běží.... celý text

Foks
21.03.2023 5 z 5

Kdysi jsem si v nějakém rozhovoru s Jiřím Březinou přečetl, že začal psát detektivky proto, že si myslí, že "to zvládne napsat taky". Už přesně nevím jaké detektivky měl na mysli, ale po přečtení všech jeho knih mohu říci, že měl pravdu. A dodal bych - taky a lépe. Nalezení je opět neodložitelná kniha. Uvěřitelná a chytrá zápletka, mistrné líčení, hlavní postavy popsané tak, že si je dokážete představit, žádné hrubky. Pro mě je tedy v Čechách krimi jednička.

Ságloš
17.03.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Skvělá kniha! Nelze vytknout vůbec nic.

Prateri
09.03.2023 5 z 5

Pět hvězdiček pro českou detektivku, pět hvězdiček pro policistu Volfa i pět hvězdiček pro pana spisovatele. Čtenář je v takovém prostředí doma. Nečeká vás žádná řezničina zahraničních detektivek, tak si můžete pěkně oddychnout a nabrat sílu na "dovozové" thrillery. Líbí se mi.

zouharov
08.03.2023 3 z 5

Odhadovala jsem, že starý a nový případ spolu nesouvisí. Souvisely. Některé díly série mě bavily víc, ale pořád fajn čtení.

ninano
02.03.2023 2 z 5

Těšila jsem se na "držitele dvou ocenění detektivka roku" a půjčila si tři autorovy knihy. Jedním slovem zklamání. Jednoduchý, předvídatelný děj, nepřesvědčivé dialogy. Možná je ta pravá kvalita v těch zbylých třech, ale ty už zkoušet nebudu.

LucieT
27.02.2023 2 z 5

Celkem čtivé, ikdyž pro mě se přiznám, že i celkem nudné. Celé to na mě totiž působilo né moc uvěřitelně a v ději jsem marně postrádala napětí - ke konci to sice začalo trochu nabírat, leč závěr byl tak rychlý, že z toho bohužel stejně nic nebylo.

broskev28
24.02.2023 4 z 5

S mým oblíbencem, uživatelem marlowe, bych se určitě shodla na tom, že 15 let staré vsuvky typu „my hoši, co spolu chodíme“ mě zpočátku dost iritovaly. Teprve poté, co se jejich četnost a rozsah snížily, jsem je vzala na milost.
Podobně jsem to měla i s citovanými úryvky hovorů mezi protagonisty; ano, jsme jen lidi, unavení, často přetažení a pod velkým tlakem (zvlášť když tady opravdu jde o život), ale takhle se vyjadřovat?
Ty další marlowovy „profesní“ výhrady by mi ještě před půl rokem připadaly malicherné, ale od té doby jsem detektivně pokročila a pochopila jsem, že ani kolegy z branže, natož soukromé očko z neznámé agentury by tým kriminalistů nikdy nevzal mezi sebe jako rovnocenné partnery, natož aby jim přenechal nějaké úkoly či pravomoci. A jelikož právě s Evou a Tomášem tenhle detektivní příběh stojí a padá, řešení nelze akceptovat.
Ale na druhou stranu: právě nový nápad (intuice, zkušenost), jiný úhel pohledu, případně preciznost až puntičkářství tam, kde profesionálové jenom přelétnou pohledem, (po)může nesrovnalost vyjasnit a nasměrovat aktivitu jinam. Tohle už dokázala ona citovaná slečna Marplová, (resp. její geniální autorka), a že ji tamní policejní vyšetřovatelé rozhodně nezbožňovali, natož aby jí servírovali potřebná fakta na zlatém podnose . . .
Takže závěrem: možná to nebylo profesně čisté a reálné, ale jsem přesvědčená, že detektivní fandové v naší knihovně Březinovo Nalezení zhltnou na posezení a ještě budou chtít nášup!

Kortez
19.02.2023 4 z 5

Knihu jsem dostal na Vánoce a tak nadešel čas seznámit se s dalším českým autorem detektivek. Ze začátku jsem četl s kapkou nedůvěry, ale od půlky mně začal zajímat děj víc než je standardní a ke konci už jsem nechtěl knihu odložit. Rád sáhnu i k předešlým dílům série.

baji42
19.02.2023 2 z 5

Autorův styl mi příliš nesedí. Píše krátké věty, jako třeba Kepler, ale k takovému psaní je potřeba přece jen trochu více literárního umu. Jeho stylu schází lehkost. Vše působí tak nějak upachtěně. Hlavní postavy postrádají uvěřitelnost a některé jejich dialogy vyznívají spíše jako parodie. Uvěřitelnosti ubírá i kombinace klasické policie s "civilními detektivy". Dva body dávám za to, že se jedná o tuzemského autora.

Aligator805
19.02.2023 5 z 5

Čtivé, svižné, napínavé. Skvělé napsané. Líbí se mi i prolínání časových rovin.

intelektuálka
10.02.2023 4 z 5

Mám ráda příběhy z blízkého prostředí - a detektivní zápletky Tomáše Volfa ....

Zde se musí - ač nerad - vrátit do období dospívání a propojit minulost se současností ....

Protože je nezvěstná 16letá Eliška a policii šlape na paty čas ....

A jak to vše dopadne - to se dozvíte v této knize ....

Líbilo se mi a doporučím.

TeriLoch
07.02.2023 5 z 5

Čtivé, napínavé, rychlé, žádné nudné části... moje první přečtená kniha od tohoto autora a určitě ne poslední ! :) Mile překvapilo. Doporučuji :)

bazyk21
02.02.2023 5 z 5

Svěží detektivka, čtivá, děj má spád, krásně vypointováno... jedním slovem skvělé!!!

Swissman
23.01.2023 5 z 5

Březina prostě nezklame! Opět velmi dobře napsané. Máme zde několik časových rovin, děj mezi nimi ladně přechází, čtenář se v tom neztrácí a příběh se nám skládá jako puzzle. Za mě super. Budu dál pokračovat v doporučování knih tohoto autora. Znalost předchozích dílů není povinná, ale kdo chce číst sérii s Tomášem Volfem celou, tak pěkně popořadě: Polednice, Promlčení, Vzplanutí, Mizení, Nalezení.

nonaim
12.01.2023 2 z 5

Připadalo mi, že příběhu chybí napětí nebo jiskra, nevím..Takový detektivní průměr, neurazí, ale ani nenadchne.

Vik40
09.01.2023 5 z 5

Asi jedna z nejlepších českých detektivek. Takže pět hvězdiček ze šesti. A autorovi držím pěsti do dalšího psaní. Bylo to rychlé, dynamické a mělo to spád i napětí.
Nenudil jsem se a těžko se mi kniha odkládala, když jsem číst už nemohl.

Baiba
09.01.2023 2 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Poslouchalo se to příjemně, příběh standardní, nic výjimečného, ale jako oddechovka do auta mi to špatné nepřišlo. S odstupem času hodnotím ale přísněji. Příběh i postavy mohly být propracovanější, zvláště v jednom důležitém okamžiku došlo k naprosto zbytečnému lapsusu (pokud jsme se oba s manželem nepřeslechli :)) Prostě taková jednohubka, na kterou asi brzy zapomenu.

Benny215
03.01.2023 3 z 5

Moje první a určitě ne poslední kniha od autora.

daja51
01.01.2023 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od tohoto autora - vůbec se nedivím, že je dvojnásobným držitelem ceny za nejlepší českou detektivku - 94% i za jeho poslední knihu je na místě - dokonale propracovaná zápletka vás udrží v napětí až do samého konce - doporučuji.

Jirikk
23.12.2022 5 z 5

Opět skvělá detektivka ze současnosti ze serie s detektivem Tomášem Wolfem. Ačkoliv zápletka byla jednodušší než u předchozích knih, četlo se to parádně..
Líbí se mi že je zde soukromá vyšetřovatelka Eva a její slovník mne fak baví.
Těšim se na další knihu