Najdlhší deň Adama T.

Najdlhší deň Adama T. https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363264/bmid_najdlhsi-den-adama-t-62t-363264.jpeg 4 166 166

Nový tragikomický a dojemný príbeh od populárneho autora Patricka Nessa o odvahe akceptovať samého seba a naplno žiť svoj život. Adam Thorn zažíva najhorší a najbúrlivejší deň v živote. Vo vzťahoch mu to škrípe, v práci sa mu ale že fakt nedarí a všetko zaklincuje konflikt s otcom – otec farár, on gej a tínedžer – ktorý obom prevráti život naruby. Adamov najdlhší deň je plný konfliktov, útekov pred ľuďmi a vysvetleniami. Deň plný sexu, lásky aj zlomených sŕdc. A možno, ale naozaj len možno, aj štipky nádeje. Prežite s Adamom naplno intenzitu tínedžerských vzťahov a nájdite silu objaviť pravdu o samom sebe.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Release , 2017

Damonka12
19.05.2019 3 z 5

Tahle kniha je skvělá i když vůbec nechápu pasáže o nějaké královně mezi, asi je to tam důležité a originální, ale bez toho by podle mně byla kniha mnohem lepší. Adam je hrdina, kterého si zamilujete a strávit s ním den je opravdu skvělé.

Georgino
04.05.2019 4 z 5

Nejdříve mi chvíli trvalo, než jsem se začetl. Nakonec mě ale příběh Adama začal bavit, tedy až na ty fantasy pasáže, které mi tam přišly zbytečné a bohužel jsem nepochopil, proč tam tato linka byla. Jo a hned při první větě knihy (Ty květiny musí Adam koupit sám) mi bylo jasné, že inspirací Nessovi při psaní byla Virginie Woolfová a její Paní Daloweyová, což mě potěšilo.

wiix
14.04.2019 3 z 5

Akosi sa roztrhlo vrece s touto tématikou. Nevadí mi to, no v tejto knihe nebol príbeh spracovaný bohvieako, navyše tie pasáže so satyrom ma nebavili vôbec.

An52imal
06.12.2018 4 z 5

Ke knize mě nalákala LGBT tématika. A splnilo se mé očekávání. Teda, samozřejmě že jsem nečekala, co vše se za jeden den může odehrát. Příběh byl pěkně napsaný, scény včetně milostných byly přesvědčivé a roztomilé. Adama nemůžete nemít rádi.
Přesto ale nedávám plný počet hvězd, jelikož mi příběh připadal na jeden jediný den místy roztažený. Neseděly mi ty vsuvky na konci kapitol s královnou a Faunem.
Knihu bych celkově zhodnotila jako oddechovou nenáročnou četbu, u které se člověk místy pousměje. Nejedná se o propadák ani o bestseller.

Chloe.leknin
05.12.2018 5 z 5

V knize se prolínají dvě linie - reálná a pohádkově-fantastická, faunovská. Upřímně přiznávám, že druhá ze jmenovaných mě spíše zdržovala a zhruba od poloviny jsem ji přelétla vždy jen velmi zhruba.
Téma homosexuality je momentálně v young adult literatuře poměrně populární, nicméně příběh Adama vás uchvátí, je to dostatečně plastická postava na to, abyste mu fandili, přestože se určitých klišé autor nezdržel (koho jiného by mohl být teen gay za nejlepší kamarádku než holku, že). I přesto je kniha čtivá a nastoluje i vážnější témata než milostné vztahy - sexuální obtěžování v práci, nepochopení ze strany rodičů, sebepřijetí apod. Oceňuji také, jak citlivě a přirozeně si autor poradil s homosexuálními milostnými scénami.

eliska2669
27.09.2018 2 z 5

Na této knize není absolutně nic zajímavého. Totálně basic teen román - problémy v rodině, problémy s láskou, problémy s kamarády odjíždějícími do zahraničí. A to, že to je o gayích, to vážně už dneska nezachrání.

gleti
08.09.2018 5 z 5

V této knize klade Patrik Ness před své hrdiny překážky, které je mohou zničit. Vždyť postavit se svému okolí a zachovat si vlastní integritu mnohdy nezvládnou ani dospělí natož adolescenti. Obě roviny - jak reálná, tak fantaskní se v zobrazování temnoty doplňují. Přesto se hrdinové nevzdávají své naděje.

eva3695
09.08.2018 3 z 5

Příběh o lásce, vnitřním boji a rodinných vztazích. Byl by to super děj, kdyby se neprolínal s fantasy. Přišlo
mi to celkem zbytečné. Nijak s hlavním dějem nesouvisel a bylo to zmatené. Vlastně až nakonec jste zjistili rozuzlení. Kdyby tam nebyl, vůbec by to nevadilo.

Alethea_k
27.07.2018 1 z 5

Nevím, co je špatně. Jestli mám stále čtecí krizi, nebo je tato kniha tak strašná. Každopádně jsem nedočetla ani do poloviny, přišlo mi, že se všechno zbytečně okecává a vlastně se nic neděje. Moc mi nesedlo, že hl. hrdina byl z věřící rodiny a stále na to bylo upozorňováno. Chápu, o jaký paradox díky tomu v knize jde, ale znám lepší příběhy s LGBT tématikou.

RoseDadas
09.07.2018 3 z 5

Není to úplně oddechové čtení, u něhož bychom mohli vypnout, je třeba se u toho soustředit a umět číst i mezi řádky. Tematicky je kniha velmi zajímavá, po stránce psychologizace postav jsem byla spokojená. Doporučuji pro náročnější čtenáře, fanoušky Patricka Nesse a pro příznivce netradičních příběhů obohacených o zajímavé prvky.

Tánička11
05.07.2018 4 z 5

Tohle bylo moje první shledání s Patrickem Nessem, nevím zrovna jestli to bylo to nejlepší, co jsem mohla vytáhnout, protože, co jsem četla je to docela netradiční kniha od tohoto autora. Ale musím říct, že to bylo opravdu hezké. Sice jsem až na poslední stránce pochopil, proč tam je ještě jeden příběh z Královnou, Katie,..., ale bylo to opravdu hezké.

SBH
18.06.2018 4 z 5

Kniha mě chytla za srdce a Ness je můj oblíbený spisovatel. Akorát že vždycky musím přetrpět nějakou jeho nadpřirozenou linku, která ovšem s dějem souvisí pramálo, a kdyby chyběla, na údernosti knihy by se nic nezměnilo. Z příběhu Katie jsem vůbec neměla pocit, že by hrozilo nebezpečí zániku světa. Děsilo mě to zhruba stejně jako katastrofické články v bulváru. A za to dávám hvězdu dolů. Jinak všechny další hvězdy za trefné postřehy (Adamovy rodiče zabít málo), vtipné hlášky, srovnání pokrytectví církve a zdravého rozumu. Prostě super.

Aranica
14.06.2018

Kniha jako celek se mi líbila opravdu hodně. Patrick Ness je úžasný spisovatel a tato kniha se mu opravdu povedla. Příběh řeší aktuální témata a je speciaální i svou druhou dějovou linkou, což z ní dělá něco zvláštního a ne nějakou klasickou young adultovku, okolo které je jenom humbuk. Za mě opravdu doporučuji.

A235711
09.06.2018 5 z 5

Nejdelší den Adama T. byla moje druhá kniha od tohoto autora a musím říct, že už se nemůžu dočkat, až si přečtu další. Při čtení některých knížek mám takový ten pocit, že čtu něco úžasného nebo neskutečně zajímavého, ale u čtení knížek od Patrica Nesse mám pocit „panebože to je to, co jsem přesně hledala". Je to tím, že celá kniha je o mezilidských vztazích, akorát s tím rozdílem, že tam není žádný zbytečně nacpaný děj jako třeba rakovina, znásilnění, rozvod..., které kazí pointu příběhu. Hlavním hrdinou by se totiž mohl stát kdokoliv z nás a to se mi na tom líbí asi nejvíc.
Podle mého názoru bylo účelem příběhu Katie kontrastovat s Adamovým příběhem. Celá ta fantasy část měla ukázat, že i když se svět řítí do záhuby, lidi budou svým způsobem pořád víc zajímat věci jako je přátelství, láska, nenávist a ublíženost. Kdyby se vám tedy někomu zdálo, že příběh o Královně vůbec nezapadá do děje, tak se na něj prostě zkuste podívat z jiného úhlu.

YellowGirl
05.06.2018 5 z 5

Naprostý WOW.

Marekh
20.05.2018 3 z 5

Knihu bych hodnotil jako průměr, od knihy jsem očekával mnohem více. Někdy jsem se nutil do čtení. Myslím si, že autor má mnohem propracovanější knihy než je tato kniha. Bohužel za mne tuto knihu nedoporučuji.

Hlavní hrdina - Adam (gay), řeší vztahy s kluky, seznamujeme se s jeho rodinou - bratrem a otcem, který je kněz.. V knize se nachází také druhá dějová linie, která mne však také moc neoslovila.

V knize je zbytečně mnoho líčení sexuálních scén.

verulik196
11.05.2018 4 z 5

No, čekala jsem od toho trochu víc.
Kniha má dvě dějové linky, jednu o Adamovi a jednu o Katie (královně). A právě v tom vidím největší problém. Příběh Katie byl prostě divný a naprosto nesouvisející s tím Adamovým. Celou dobu jsem čekala, že se oba spojí a začne to dávat alespoň trochu smysl, ale ono se tak nestalo. Vnímám to jako takovou hodně podivnou vycpávku, která měla zvýšit počet stránek.
Adamův příběh se mi líbil o mnoho víc. Bavilo mě číst jeho šílený, novými zážitky, zkušenostmi a informacemi nabitý den, který byl přelomový v jeho životě.
3,5*

maca1245
16.04.2018 5 z 5

Wow... tak toto bylo něco. Upřímně se mi to líbilo. Jak dějová linka Adama tak linka Katherin (Královny). Jak již tu bylo zmíněno jsou tu dvě novely v jedné knize, ale podle mého se dobře doplňují a dodává to celému příběhu atmosféru. Za mě super.
PS: Asi sem se zamiloval do P.N. :D :D

essidaven
09.04.2018 3 z 5

Měla jsem z knihy pocit, jako bych četla dvě různé novely, které spolu naprosto nesouvisí. Adamův příběh byl dobrý, ten duchařský již méně, tedy vlastně mě moc nebavil. Říkala jsem si, že to na konci určitě vyústí v nějakou pointu, ale byla jsem docela zklamaná, jelikož se v podstatě žádné velké propojení příběhu nekonalo (teda ano, ale bylo to chabé a divné) a konec mě tedy zanechal v rozpoložení "jaký to mělo celé smysl"? V podstatě by mi nevadilo, kdyby se fantasy část z knihy úplně vypustila. Za Adama 4* za Katie 2*.

blazkoma
29.03.2018 3 z 5

Mám pro Patricka slabost, ale u této knihy nevím, co si myslet. Jako kdybych přečetla dvě knihy v jedné, jednu jsem si zamilovala a tu druhou už tolik ne, vlastně vůbec. Zcela mi uniká jejich souvislost. Asi bych tu vedlejší část ocenila víc, kdyby byla samostatným románem, než aby se pletla do Adamova příběhu.