Náhody a náhodičky s Marií Svatošovou

Náhody a náhodičky s Marií Svatošovou https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/8753/bmid_nahody-a-nahodicky-s-marii-svatosov-bjk-8753.jpeg 5 26 7

Kniha O naději s Marií Svatošovou se loni stala jedním z nejúspěšnějších titulů KNA. Ve stejné edici nyní tatáž autorka vydává knížku o náhodách. Spolu se svými čtenáři se za pomoci řady konkrétních příběhů zamýšlí nad tím, jestli náhody vůbec existují. Na novou knihu se zakladatelka hospicového hnutí MUDr. Svatošová připravovala skoro rok, aby jí pak napsala v deseti dnech. „Na některé lidi musí být přísnost. A tak jsem si dala domácí vězení, vytvořila si klášterní podmínky a píši,“ informovala autorka redakci v době, kdy nad Náhodičkami seděla. „Zažívám něco zvláštního, co neznám. Snažím se pokud možno víc modlit než psát a cítím, že to moc pod kontrolou nemám. Jde to nějak samo, ale mimo mě. Buď se o mě pokouší Alzheimer, nebo tu pouze plním funkci jakéhosi automatu na zapisování - o to první nestojím a toho druhého nejsem hodna. Ráda bych, aby to fungovalo jako setba. Každé ráno prosím o několik zrníček s neporušenou, dobrou klíčivostí. O pomoc Ducha svatého prosím a s jeho pomocí počítám. Ale že večer nevím o čem jsem psala a musím si to po sobě jít přečíst (dokonce i nadpisy), to mě vyvádí poněkud z míry,“ přiznává se autorka. Čtenáři, kteří Marii Svatošovou znají a mají ji rádi však z míry vyvedeni nebudou: čeká je jako vždy moudré, hutné a vtipné vyprávění. Ostatně: Knihu O naději psala podle vlastních slov M. Svatošová za pomoci své zemřelé maminky. Nyní se obracela přímo na Ducha svatého. Řekněte - víte o lepším doporučení?... celý text

Atisa
26.12.2022 4 z 5

Zaujalo mě, že Marie Svatošová tuto knihu napsala za deset dní. Myslela jsem si, že bude o příbězích podivuhodných "náhod". V první polovině však snad píše jen obecně různá zdůvodnění, proč náhody neexistují. To mi přišlo jako dost omílání toho stejného dokola. Více mě bavily její osobní zkušenosti s (ne) náhodou. Kniha je sice útlá, ale nedá se přečíst na jeden zátah, je potřeba se nad jednotlivými kapitolkami, které spolu nesouvisí, zamýšlet.

huhuhu
30.03.2020 5 z 5

Úžasné, kolik moudrosti se vešlo do takové malé a útlé knížečky! Vhodné na pomalé čtení (třeba vždycky jednu kapitolu před spaním).

"Úspěšný podnikatel v oblasti stavebnictví, jehož firma postavila v hlavním albánském městě první divadlo, byl i vzorným manželem a laskavým, milujícím otcem. Ale ne dlouho. Brzy zemřel, a aby toho nebylo málo, jeho obchodní partner zpronevěřil majetek firmy a mladou vdovu i její tři děti uvrhl do velmi svízelné situace. Jistě si mnozí i tenkrát kladli otázku "proč" a netušili, že jedním z těch sirotků je budoucí Matka Tereza z Kalkaty."

hrdlickova_61
02.04.2019 5 z 5

Milá knížka. A když ještě máte zkušenost, že takové "náhody" se opravdu dějí a že to není jen literární ozdobička pro lepší čtivost, tak o to je to všechno ještě mnohem lepší : o)

tonysojka
14.01.2019 5 z 5

Velmi jasné,jednoduché ,Chestertonovsky přesvědčivé a nekompromisní svědectví autorky o její víře v Boha,jako toho,který má osud tohoto světa ve svých rukou,vše zlé ,co se děje, využívá k dobrému a tudíž pojem "náhoda " je nesmysl.

Petrstik
02.05.2014 5 z 5

Knížečka krátkých příběhů o tom, že žádné náhody ve skutečnosti neexistují, ale jsou dílem a záměrem Božím.

Matematicka
12.11.2013 5 z 5

Úžasný soubor krátkých zamyšlení vhodný k... no, nejlépe k rozjímání a dalšímu uvažování :-) Ať už na náhody věříte, nebo ne, stojí za to se zamyslet, proč, a zkonfrontovat svůj postoj s tím, co si myslí jiní moudří lidé (paní Svatošová je hojně cituje) i s různými konkrétními situacemi ze života.

anthea
29.11.2011 5 z 5

Paní doktorka Svatošová píše krásně a smysluplně. Náhody, jak věřím já i ona, neexistují, všechno má svůj smysl. A jak se také říká, všechno zlé je pro něco dobré. To platí.

víra křesťanský život náhody

Kniha Náhody a náhodičky s Marií Svatošovou je v