Nahá s Davidovou hvězdou

Nahá s Davidovou hvězdou https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537507/bmid_naha-s-davidovou-hvezdou-663117768ee16.jpg 4 22 22

Mrtvá žena v lese. Stopy vedou do židovské komunity. Jak souvisí nález mrtvoly mladé ženy v pražské Šárce s předcházející neobjasněnou vraždou mladé dívky? Stopy vedou do historie židovské komunity. Sobotní procházka slunečnou přírodou se poněkud vymkne. Místo romantických pohledů na bohulibé scenerie natrefí dvojice na policejní pásku vymezující místo činu. A protože mladá žena je policejní mluvčí a její partner majitelem a jediným zaměstnancem detektivní agentury Men in Service, vzápětí stojí nad mrtvolou mladé nahé ženy. Jak s její smrtí souvisí zlatý řetízek s Davidovou hvězdou nalezený poblíž místa činu? A existuje nějaká spojitost s předchozí neobjasněnou vraždou mladé dívky? Vyšetřování, které vede kapitán Hackenschmied, šéf pražské mordparty, vede až do historie židovské komunity…... celý text

hana1039
08.11.2023 4 z 5

Audiokniha:
Oběť, nalezená v parku odstartovala nekonečné pátrání, které nás zavedlo hluboko do minulosti a odhalilo,co bylo tak dlouho skryté...

zdenaR
04.03.2022 4 z 5

Zajímavé pojetí detektivky, sice trochu kostrbaté, ale čtivé.
Oceňuji především dobře podané historické souvislosti obou rodin.

Aghatte
22.11.2021 5 z 5

Opět se mi to líbilo,
hlavní hrdina je sympatický právě tím, jak je obyčejný. ( A jeho manželka je opět nejvíce nesnesitelná ).
Příběhy přeživších jsou vždy poutavě psané, rodinné historie propletené, a jednotlivé charaktery velmi pěkně vykresleny.
Detektivky z tohoto - pro mě - nezvyklého a neznámého prostředí mě baví číst, autor rozhodně psát umí a v problematice se orientuje. Je to zajímavé, poučné, úsměvné, dojemné i tragické.
Obálka se hodně nepovedla, ale to je bohužel u této "zelené" řady už pravidlem.

Anette99
30.07.2021 4 z 5

Vzhledem k tomu, že detektivky čtu hodně, jsem poněkud náročná. Tady mi chybělo takové to stupňované napětí, kdy člověk pomalu nedýchá a také nějaký zlom. Částí s vyšetřováním případů nebylo v knize tolik. Zároveň se mi ale líbila historie rodiny Kleinů, která byla v knize poměrně rozepsaná. Celkově se mi knížka četla dobře a byla zajímavá, tak dávám 4*.

13werka
04.07.2021 2 z 5

Velmi průměrná detektivka. Víc než samotné pátrání mne zaujal příběh rodiny Kleinů.
A hvězda dolů za obálku, která vůbec nesouvisí s dějem

Vestička
06.02.2020 3 z 5

V životě jsem neviděla ani jednoho pravicového extrémustu, ale podle autora jsou mezi námi, a je jich mnoho. A Mohou i zabít. Jak si autor váží svého díla, o tom mnohé prozradí obálka. Nesouvisí s dějem a je fakt hnusná. Hlavní hrdina je nýmand. A bylo mi za něho i trapně , a to nemám ráda. Na šábes se nevraždí byla super . Autorovi ale dochází nápady a asi i selský rozum. Tahle kniha je zelená právem.

bagel
11.01.2017 4 z 5

Kromě samotného příběhu mně kniha poskytla dost poznatků o nedávné historii Židů - určitě plus navíc.

DariDerek
19.07.2016 3 z 5

Nebylo to špatné a zpracování židovské tématiky bylo dobré. :-) Více se rozepisuju v recenzi v záložkách :)