Naděje po kapkách

Naděje po kapkách https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123176/bmid_nadeje-po-kapkach-123176.jpg 5 6 6

Příběhy dětí trpících leukémií vyprávějí o jejich urputném boji s touto těžkou nemocí. Kniha zachycuje vyprávění rodičů, jejichž děti postihla leukémie. Mimo mnoha jiných příběhů se autorka zmiňuje také o smutném konci malé Klárky, dcery paní Venduly Svobodové, která v roce 2000 založila Nadační fond Kapka naděje. Reagovala tak nejen na tragický životní osud své malé dcerky, ale také na neutěšené poměry na transplantační jednotce II. dětské kliniky Fakultní nemocnice v Motole. Za okny této nemocnice se však odehrávají desítky dalších příběhů dětí bojujících s leukémií. Vendula Svobodová se spolu se špičkovými českými lékaři dokázala postavit zákeřné chorobě. Během dvou let práce nadace se podařilo získat finanční prostředky na nákup potřebných přístrojů a zařízení. Investovalo se také do léčby dětí ve spolupráci se zahraničními specialisty. Její práce dává naději dětem nemocným leukémií.... celý text

anicka6694
16.09.2019 5 z 5

občas jsem se trochu ztrácela v postavách, ale jinak krásná knížka plná příběhů.

Lenka
11.05.2012 5 z 5

Tato knížka jse psaná formou příběhů rodičů, ktěří měly bohužel smůlu a jejich dítě onemocnělo leukémií. Je zde popsán příběh i známé Venduly Svobodové a její dcerky Klárky. Velmi dojemná knížka u které slzy těžko zadržíte.